Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 lipca 2016 r.
13:47

Resort Piaseczno utopi gminę? Grozi bankructwo, zarząd komisaryczny i ogromne podatki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 78 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Ta sprawa może się skończyć nawet bankructwem gminy, wprowadzeniem do niej zarządu komisarycznego i maksymalną podwyżką podatków dla mieszkańców. Kompleks rekreacyjny nad Jeziorem Piaseczno miał być dla Ludwina kurą znoszącą złote jajka. Tymczasem nad gminą wisi groźba zapłaty ponad 11 mln zł.

Sprawa zaczęła się w 2007 roku. Ówczesny wójt gminy Ludwin Zygmunt Ogórek podpisał umowę z firmą Antar (we wrześniu 2009 przekształciła się w Solo Investment) na dzierżawę Ośrodka Wypoczynkowego „Jagoda” nad jeziorem Piaseczno. Jest to ponad 9-hektarowy atrakcyjny teren we wsi Rozpłucie Pierwsze tuż nad brzegiem jednego z najpopularniejszych lubelskich jezior. Na działce firma wybudowała Resort Piaseczno – pensjonat z restauracją, pole namiotowe, bary, węzły sanitarne, itp. Umowa dzierżawy ma obowiązywać do 2032 roku.

Solo wzywa gminę

Jeden z zapisów umowy przewidywał sprzedaż nieruchomości bez przetargu po zakończeniu budowy Resortu. W 2011 roku spółka Solo Investment wezwała więc gminę do sprzedaży działki nad Piasecznem. Gmina, już pod nowymi rządami, odmówiła, zasłaniając się trwającym procesem zwrotu ponad 3-hektarowej części tej działki. W związku z brakiem możliwości zrealizowania zapisów umowy z 2007 roku, Solo Investement wezwało więc gminę do zwrotu kosztów budowy Resortu Piaseczno, w sumie ponad 15 milionów złotych. Gmina odmówiła i sprawa trafiła do sądu.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
$$$$$$$$$$$ / 19 lipca 2016 o 22:00
ile podatników kosztowało to wczorajsze święto? Wipy były zadowolone?
Avatar
lol / 16 lipca 2016 o 22:00
K.U co negocjować. po czyjej jesteś stronie? Boisz się, że po apelacji nie będzie szansy na odsyp? Widzę, że teoria nagonki na gminę się potwierdza. A teraz dobry doradca z boku się odezwał, zapłaćcie, może mniej ale zapłaćcie!!! Jestem zdania że gmina nie powinna płacić ani grosza. jeśli już to Ci co narozrabiali.
Avatar
K.U / 16 lipca 2016 o 15:53
minęło, może wyjściem dla gminy jest ugoda zamiast gierek politycznych. usiąść i negocjować rozłożenie na raty albo coś podobnego. nie podoba mi się że ma być to zadość-uczynione z podatków niewinnych ludzi
Avatar
geograf / 16 lipca 2016 o 07:44
kujon napisał:
allle nie dostał serio ? brawo Cz. ! ren utopi kazdego !!
"Ren"to duża rzeka,można się utopić.
Avatar
gosc / 15 lipca 2016 o 23:08
Do Odp. Masz wiedzę to idź do prokuratury. Bo na razie prokuratora się zajęła sprawa umowy z resortem.
Avatar
idol / 15 lipca 2016 o 23:04
Teraz pan Wojtasi.. będzie robił szol jaki on pokrzywdzony, czyli taktyka na zmylenie przeciwnika. Pisanie o jakiś zamianach itp. aby odwrócić uwagę od tych co ręce umoczyli w tej sprawie.
Avatar
Odp. / 15 lipca 2016 o 18:46
Żenujący jest ten wpis, to mają być ksywki czy skróty ? Pan Czub...., Pan Gołę...?? co to ma znaczyć? napisz kto zamienił się na działki z gminą kilka lat do tyłu Człowieku "lokalny" jakie interesy w resorcie ? zastanów się co piszesz
Avatar
cool / 13 lipca 2016 o 23:24
Jeszcze ktoś powinien wziąść się za kanalizację dratow. Ten co wybierał technologię powinien siedzieć.
Avatar
lokalny / 13 lipca 2016 o 23:22
A ja słyszałem, że powstało konsorcjum które składa się z szefa Resortu, Pana Czub...... Pana Gołę.... Juniora,panów Wojtas....... ( czyli wszyscy co mieli w Resorcie swoje interesy) i pod wodzą prezesa chcą pogrążyć obecnego wójta aby dobić interes do końca.
Avatar
miz / 13 lipca 2016 o 23:13
Czy 11 mln. w plecy to rozstrzygnie apelacja, a słyszałem że prokuratura krajowa zainteresowała się sprawa. Myślę, że Tym co próbują przykryć swoją winę i piszą ze problemem jest jedną imprezą nie będzie teraz do śmiechu.
Avatar
$$$$$$$$$$$ / 19 lipca 2016 o 22:00
ile podatników kosztowało to wczorajsze święto? Wipy były zadowolone?
Avatar
lol / 16 lipca 2016 o 22:00
K.U co negocjować. po czyjej jesteś stronie? Boisz się, że po apelacji nie będzie szansy na odsyp? Widzę, że teoria nagonki na gminę się potwierdza. A teraz dobry doradca z boku się odezwał, zapłaćcie, może mniej ale zapłaćcie!!! Jestem zdania że gmina nie powinna płacić ani grosza. jeśli już to Ci co narozrabiali.
Avatar
K.U / 16 lipca 2016 o 15:53
minęło, może wyjściem dla gminy jest ugoda zamiast gierek politycznych. usiąść i negocjować rozłożenie na raty albo coś podobnego. nie podoba mi się że ma być to zadość-uczynione z podatków niewinnych ludzi
Avatar
geograf / 16 lipca 2016 o 07:44
kujon napisał:
allle nie dostał serio ? brawo Cz. ! ren utopi kazdego !!
"Ren"to duża rzeka,można się utopić.
Avatar
gosc / 15 lipca 2016 o 23:08
Do Odp. Masz wiedzę to idź do prokuratury. Bo na razie prokuratora się zajęła sprawa umowy z resortem.
Avatar
idol / 15 lipca 2016 o 23:04
Teraz pan Wojtasi.. będzie robił szol jaki on pokrzywdzony, czyli taktyka na zmylenie przeciwnika. Pisanie o jakiś zamianach itp. aby odwrócić uwagę od tych co ręce umoczyli w tej sprawie.
Avatar
Odp. / 15 lipca 2016 o 18:46
Żenujący jest ten wpis, to mają być ksywki czy skróty ? Pan Czub...., Pan Gołę...?? co to ma znaczyć? napisz kto zamienił się na działki z gminą kilka lat do tyłu Człowieku "lokalny" jakie interesy w resorcie ? zastanów się co piszesz
Avatar
cool / 13 lipca 2016 o 23:24
Jeszcze ktoś powinien wziąść się za kanalizację dratow. Ten co wybierał technologię powinien siedzieć.
Avatar
lokalny / 13 lipca 2016 o 23:22
A ja słyszałem, że powstało konsorcjum które składa się z szefa Resortu, Pana Czub...... Pana Gołę.... Juniora,panów Wojtas....... ( czyli wszyscy co mieli w Resorcie swoje interesy) i pod wodzą prezesa chcą pogrążyć obecnego wójta aby dobić interes do końca.
Avatar
miz / 13 lipca 2016 o 23:13
Czy 11 mln. w plecy to rozstrzygnie apelacja, a słyszałem że prokuratura krajowa zainteresowała się sprawa. Myślę, że Tym co próbują przykryć swoją winę i piszą ze problemem jest jedną imprezą nie będzie teraz do śmiechu.
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra