Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 listopada 2013 r.
11:31
Edytuj ten wpis

Rzucali race w trakcie meczu. Wpadli po ostatnim gwizdku

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
1 12 A A

Pięciu pseudokibiców odpowie za rzucanie rac na boisko i obrażanie policjantów. Doszło do tego podczas niedzielnego meczu Górnika Łęczna z GKS Tychy. Najstarszy z zatrzymanych ma 22 lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niedzielne spotkanie w Łęcznej przebiegało spokojnie. Do incydentu doszło dopiero pod koniec meczu.

– Młodzi mężczyźni odpalili race świetlne, a następnie rzucili je na płytę boiska – mówi Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. – Zabezpieczający imprezę policjanci od razu zajęli się identyfikacją tych osób.

Mundurowi zatrzymali podejrzanych tuż za bramą wyjściową. To mieszkańcy Lublina, Bychawy i Sawina w wieku 18 i 22 lat. Podczas zatrzymania byli agresywni i znieważali policjantów.

– Dodatkowo za znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich gróźb odpowie dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 18 i 20 lat – dodaje Krasna. – Mężczyźni nie wykonywali poleceń policjantów i utrudniali im działania związane z zatrzymaniem sprawców, którzy rzucili race.

Cała piątka stanie przed prokuratorem. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 22:53

kamery na stadionie, a oni race rzucaja..

Avatar
buzz off / 27 listopada 2013 o 21:27
I gra gitara. Pustaki muszą znać swoje miejsce.
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 21:17

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i rzucili je na płytę boiska.
Policjanci namierzyli ich i po zakończeniu meczu, próbowali zatrzymać Pawła S. z Sawina i Tomasza K. z Lublina.
- Opierali się, zaczęli szarpać policjantów za mundury. Znieważali ich - relacjonuje Paweł Banach, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.
Na pomoc pseudokibicom pospieszyli inni fani Górnika: Dawid S. i Konrad P. z Łęcznej oraz Patryk Ś. z Bychawy. Ich też udało się w końcu obezwładnić. Wszystkim postawiono zarzuty za znieważanie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, a dwóm pierwszym także za wniesienie na stadion i odpalenie rac, traktowanych jako materiały pirotechniczne. Już za takie przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia.
We wtorek przed sądem Lublin-Wschód stanęło pięciu wspomnianych mężczyzn. Na posiedzeniu w trybie przyspieszonym trzech z nich poddało się karze. Dawid S. został skazany na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 50 godzin tygodniowo. Pawła S. i Tomasza K., którym oprócz rzucania rac przypisano napaść na policjantów i chuligaństwo, sąd potraktował surowiej. Pierwszy dostał karę trzech miesięcy bezwzględnego więzienia, a drugi czterech miesięcy odsiadki. Obaj nie będą mogli przez trzy lata wchodzić na mecze Górnika Łęczna na terenie Polski. W porach, gdy będą rozgrywane spotkania mają meldować się na komendzie. Dawid S. dostał dwuletni zakaz stadionowy.
Konrad P. i Patryk Ś. będą mieli zaś normalne procesy. Jeszcze we wtorek policjanci zatrzymali też Zbigniewa M., który również odpalał race. Nie można go było już postawić przed sądem 24-godzinnym (tak popularnie określa się tryb przyspieszony). Jednak M. poszedł na ugodę z policją. Za samo rzucanie rac proponuje dla siebie trzy miesiące więzienia i trzy lata zakazu stadionowego.

BRAWO!!!

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i r... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:19

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
tomek / 27 listopada 2013 o 10:12

Po pierwsze albo oni albo ich rodzice płacą również podatki, po drugie konwój chroni również nas przed nimi.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 17:00

Widziałem w ndz. jak to bydło było konwojowane. Pytanie jest takie czy za te konwoje ktoś prywatny płaci? czy wszystko idzie z budżetu Państwa?. Jeżeli z budżetu, to jestem przeciwny temu i myślę, że wielu normalnych ludzi podziela moje zdanie. Nie musi Nas obywateli obchodzić czy te małpy z ptasim mużdżkiem zrobią sobie nawzajem krzywdę. Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

rozwiń
Avatar
amrysia / 26 listopada 2013 o 13:02

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Dzieki za stornke

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:12

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 21:00

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator w sieci, dzieki

Avatar
Wacek / 25 listopada 2013 o 18:04

 Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

Jestem całkowice za! Napewno sponsorami takiego spotkania były by zainteresowane zakłady pogrzebowe i ksiądz. Jeden warunek: ewentualne leczenie tylko odpłatnie, nie na koszt podatnika.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 22:53

kamery na stadionie, a oni race rzucaja..

Avatar
buzz off / 27 listopada 2013 o 21:27
I gra gitara. Pustaki muszą znać swoje miejsce.
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 21:17

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i rzucili je na płytę boiska.
Policjanci namierzyli ich i po zakończeniu meczu, próbowali zatrzymać Pawła S. z Sawina i Tomasza K. z Lublina.
- Opierali się, zaczęli szarpać policjantów za mundury. Znieważali ich - relacjonuje Paweł Banach, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.
Na pomoc pseudokibicom pospieszyli inni fani Górnika: Dawid S. i Konrad P. z Łęcznej oraz Patryk Ś. z Bychawy. Ich też udało się w końcu obezwładnić. Wszystkim postawiono zarzuty za znieważanie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, a dwóm pierwszym także za wniesienie na stadion i odpalenie rac, traktowanych jako materiały pirotechniczne. Już za takie przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia.
We wtorek przed sądem Lublin-Wschód stanęło pięciu wspomnianych mężczyzn. Na posiedzeniu w trybie przyspieszonym trzech z nich poddało się karze. Dawid S. został skazany na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 50 godzin tygodniowo. Pawła S. i Tomasza K., którym oprócz rzucania rac przypisano napaść na policjantów i chuligaństwo, sąd potraktował surowiej. Pierwszy dostał karę trzech miesięcy bezwzględnego więzienia, a drugi czterech miesięcy odsiadki. Obaj nie będą mogli przez trzy lata wchodzić na mecze Górnika Łęczna na terenie Polski. W porach, gdy będą rozgrywane spotkania mają meldować się na komendzie. Dawid S. dostał dwuletni zakaz stadionowy.
Konrad P. i Patryk Ś. będą mieli zaś normalne procesy. Jeszcze we wtorek policjanci zatrzymali też Zbigniewa M., który również odpalał race. Nie można go było już postawić przed sądem 24-godzinnym (tak popularnie określa się tryb przyspieszony). Jednak M. poszedł na ugodę z policją. Za samo rzucanie rac proponuje dla siebie trzy miesiące więzienia i trzy lata zakazu stadionowego.

BRAWO!!!

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i r... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:19

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
tomek / 27 listopada 2013 o 10:12

Po pierwsze albo oni albo ich rodzice płacą również podatki, po drugie konwój chroni również nas przed nimi.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 17:00

Widziałem w ndz. jak to bydło było konwojowane. Pytanie jest takie czy za te konwoje ktoś prywatny płaci? czy wszystko idzie z budżetu Państwa?. Jeżeli z budżetu, to jestem przeciwny temu i myślę, że wielu normalnych ludzi podziela moje zdanie. Nie musi Nas obywateli obchodzić czy te małpy z ptasim mużdżkiem zrobią sobie nawzajem krzywdę. Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

rozwiń
Avatar
amrysia / 26 listopada 2013 o 13:02

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Dzieki za stornke

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:12

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 21:00

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator w sieci, dzieki

Avatar
Wacek / 25 listopada 2013 o 18:04

 Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

Jestem całkowice za! Napewno sponsorami takiego spotkania były by zainteresowane zakłady pogrzebowe i ksiądz. Jeden warunek: ewentualne leczenie tylko odpłatnie, nie na koszt podatnika.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.