niedziela, 18 marca 2018 r.

Łęczna

Sąd: Burmistrz Łęcznej znikomo szkodliwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2009, 17:00

Niespodziewany finał procesu Teodora Kosiarskiego, burmistrza Łęcznej. Dziś Sąd Rejonowy w Lublinie umorzył sprawę "ze względu na znikomą szkodliwość czynu zarzucanego oskarżonemu”.

Proces burmistrza nie zdążył się jeszcze się na dobre rozpocząć. Na wczoraj sąd zwołał posiedzenie, na którym miał się zastanawiać czy zwrócić sprawę do uzupełnienia prokuraturze.

Przyszedł tylko prokurator oraz adwokat urzędnika z Łęcznej. Posiedzenie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Niespodziewanie zapadła decyzja o umorzeniu sprawy. Sąd uznał, że burmistrz, co prawda, popełnił błąd, którego jednak nie można traktować jako przestępstwo. Sąd nie uzasadnił swego stanowiska.

- Pisemne uzasadnienie będzie gotowe za siedem dni - stwierdziła sędzia Violetta Tracz.

Prokuratura Rejonowa w Lublinie oskarżała burmistrza o przekroczenie uprawnień przy wydzierżawianiu placu przeznaczonego pod dworzec autobusowy. W styczniu 2007 roku Kosiarski zawarł z firmą Wamex umowę dzierżawy placu przy ul. Jana Pawła II.

Oddał jej na 10 lat działkę, choć niewielka część tych gruntów była własnością prywatnych osób. Na przekazanym gruncie powstał dworzec autobusowy.

Zawiadomienie do prokuratury - za pośrednictwem Centralnego Biura Antykorupcyjnego - złożyła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Burmistrz nie przyznawał się. Twierdził, że działał w interesie miasta i nie wiedział dokładnie, jakie parcele wchodzą w skład wydzierżawianego terenu. Podkreślał, że nikt nie czuje się skrzywdzony jego zachowaniem. Właściciele działek, na których powstał dworzec, dostali rekompensatę.

Prokuratura zapowiada już, że odwoła się od decyzji sądu.

- Zrobimy to po otrzymaniu uzasadnienia umorzenia - powiedziała nam Barbara Wasiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
z łęcznej
pytalski
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

z łęcznej
z łęcznej (20 maja 2009 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda,że prokuratura nie moze się zając poważniejszymi przestępcami. I nie wiadomo dlaczego panowie prokuratorzy przed pisemnym uzasadnieniem już podważają wyrok.To jest niedopuszczalne i powinno być ścigane. W żadnym demokratycznym kraju żąęn prokurato nie wy[powiedziałby coś takiego zanim nie przeczytałby uzasadniuenia. widać,ze w Polsce jeszcze dalego od normalności.
CURWA kto wymyslił ten kod kretyński do wpisywania po kilka razy?????????? kretyn jakiś
Rozwiń
pytalski
pytalski (20 maja 2009 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
michał 23 napisał:
I znowu błazny się zbłaźnili.

oczywiście siebie do nich zaliczasz w pierwszej kolejności?
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2009 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przekroczenie uprawnień jest przestępstwem umyślnym i pierwsze slyszę o takiej sytuacji, którą można nazwać nawet precedensem. Nie wierzę, żeby prokuratura w tym przypadku odpuściła i odwołanie się od tej decyzji na pewno będzie uwzględnione. Trzeba sprawę wyjaśnić dokładnie, a nie na pierwszej rozprawie umarzać...
Rozwiń
michał 23
michał 23 (20 maja 2009 o 04:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu błazny się zbłaźnili.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!