niedziela, 18 lutego 2018 r.

Łęczna

Strabag weźmie się za Rynek III w Łęcznej

  Edytuj ten wpis
Autor: (p.p.)

Rynek III - w listopadze ruszą prace budowalne (UM Łęczna)
Rynek III - w listopadze ruszą prace budowalne (UM Łęczna)

W listopadzie rozpocznie się remont Rynku III w Łęcznej. Zrealizuje go firma Strabag, która wygrała przetarg. Władze miasta już zapowiadają, że będą ściśle egzekwować harmonogram.

Do przetargu ogłoszonego przez Gminę Łęczna na odnowę Rynku III przystąpiło 10 firm.

– Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożyła firma Strabag, która za 1.8 mln zł wykona zaplanowane prace. Cena najdroższej oferty była o milion wyższa – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej.

– Mając na uwadze nie najlepsze wspomnienia, po pracach na drodze krajowej 82 w Łęcznej wykonywanych właśnie przez Strabag, będziemy szczegółowo przyglądać się postępom robót, tak aby były wykonywane zgodnie z harmonogramem – zapowiada Grzegorz Kuczyński.

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji Rynku III w Łęcznej przewiduje kompleksowe zagospodarowanie tej zabytkowej części miasta.

– W tym roku zaplanowano budowę linii kablowych i montaż 25 stylizowanych lamp, nawiązujących do staromiejskiego charakteru tej części Łęcznej – dodaje Grzegorz Kuczyński.

W przyszłym roku przebudowany będzie układ drogowy w rejonie ulic Rynek III, Plac Kanałowy i Łańcuchowska. Powstanie ponad 600 m dróg i ponad 1000 m chodników o nawierzchni z kostki brukowej i 58 miejsc postojowych, w tym miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Dla najmłodszych zaplanowano budowę placu zabaw z wyposażeniem oraz plac z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Tereny zielone zostaną uporządkowane i uzupełnione o nowe nasadzenia. Dodatkowo zainstalowane zostaną kamery monitoringu miejskiego.

– Część prac w obrębie Rynku III już wykonano. W 2011 roku zakończono modernizację 5 bloków oraz budowę kanalizacji deszczowej. W lipcu tego roku zakończono modernizację wyeksploatowanych sieci wodociągowych – kończy Grzegorz Kuczyński.

W ostatnich dniach października zostanie podpisana umowa ze Strabagiem. W listopadzie rozpoczną się roboty związane z budową oświetlenia. Całość inwestycji zakończy się latem 2013.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!