poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Łęczna

Targ w Łęcznej przeniesie się na osiedle

Dodano: 26 grudnia 2011, 17:00
Autor: Paweł Puzio

Za rok stare wiaty mają zniknąć ze starej Łęcznej. (Grzegorz Kuczyński/UM Lęczna)
Za rok stare wiaty mają zniknąć ze starej Łęcznej. (Grzegorz Kuczyński/UM Lęczna)

Nowe targowisko w Łęcznej będzie gotowe za dwa lata. Stragany przeniosą się ze Starego Miasta na osiedle Pasternik. Gmina zleciła już prace projektowe.

– Koncepcję poznamy tuż po Nowym Roku, zaś pełny projekt gotowy będzie w marcu. Koszty to około 1,5 miliona złotych. Być może na milion uda się uzyskać dofinansowanie – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik Ratusza w Łęcznej.

Nowe targowisko powstanie na os. Pasternik. Zgodnie z założeniami rządowego programu "Mój Rynek”, będzie ogrodzone, utwardzone i oświetlone. Zostanie wyposażone w przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne i energetyczne. – Połowa terenu zostanie zadaszona. Całość zostanie podzielona na sekcje. Będzie się tu odbywał handel zwierzętami i produktami rolniczymi zgodnie z zaleceniami weterynaryjnymi – tłumaczy rzecznik.

Nowe targowisko będzie gotowe za około dwa lata. Wtedy zostaną tam przeniesione poniedziałkowe targi, które dziś odbywają się na Starym Mieście.

– Handel wreszcie zostanie ucywilizowany, bo teraz za każdym razem po handlujących pozostają sterty śmieci. Chcemy też ochronić to, co zostanie zmodernizowane w ramach rewitalizacji Starego Miasta – mówi Kuczyński. – Nie pozwolimy, by miliony wydane na odnowienie Starego Miasta poszły w błoto – dodaje Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!