wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Łęczna

W Milejowie bali się łowców organów. A to ojciec chciał sprawdzić DNA

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2012, 17:20
Autor: Paweł Puzio

To w tym miejscu doszło do zdarzenia. Kamery monitoringu nagrały sprawców (Maciej Kaczanowski)
To w tym miejscu doszło do zdarzenia. Kamery monitoringu nagrały sprawców (Maciej Kaczanowski)

Kto nielegalnie pobrał krew od nastolatka w parku w Milejowie podszywając się za policjanta? Prokuratura wskazuje prywatnego detektywa i zlecającego "akcję” ojca chłopca.

O tajemniczym zdarzeniu, które wstrząsnęło Milejowem napisaliśmy w październiku ub. roku. – Po południu, w miejscowym parku, do gimnazjalisty podeszło dwóch mężczyzn. Podali się za policjantów i pod pretekstem badania antynarkotykowego pobrali od chłopca krew z palca oraz wymaz z nosa – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik policji w Łęcznej.

>>> Czytaj więcej: Fałszywi policjanci pobrali chłopcu krew w parku

Chłopak opowiedział o tym w domu, potem w komisariacie. W Milejowie zawrzało. Zaczęły krążyć pogłoski o szajce łowców organów. Przekazywana z ust do ust plotka mówiła o znajdowanych na odludziu zwłokach bez kropli krwi, nerek i wątrób. Przerażeni rodzice nie posyłali dzieci do szkół bez opieki.

Ruszyło śledztwo. Dzisiaj poznaliśmy ustalenia prokuratorów. Pogłoski o "łowcach organów” nie znalazły potwierdzenia. – Chodziło o sprawy rodzinne – mówi Magdalena Kanadys-Marko, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie. – Z ustaleń śledczych wynika, że ojciec chłopaka za 4 tys. zł zlecił agencji detektywistycznej pobranie materiału genetycznego, by wykonać badanie DNA. Chodziło mu o ustalenie ojcostwa, bo nie chciał dłużej płacić alimentów.

Prokuraturze udało się zidentyfikować jedną z osób biorących udział w pobraniu krwi. To pracownik agencji wynajętej przez ojca nastolatka. Zdarzenie w parku zarejestrowała kamera monitoringu. – Podejrzany nie przyznał się do winy. Jednak naszym zdaniem zebrane w sprawie dowody wskazują na jego udział w nielegalnym pobraniu materiału genetycznego – twierdzi prokurator Kanadys-Marko.

O nakłanianie do tej akcji prokuratura oficjalnie podejrzewa ojca gimnazjalisty. Mężczyzna jest w Anglii. Śledczy wyślą mu wezwanie na tamtejszy adres, jeżeli nie będzie reakcji, w grę wchodzi list gończy.
Jak usłyszeliśmy w centrum krwiolecznictwa, nielegalny pobór krwi grozi poważnym zakażeniem, a w efekcie np. zapaleniem wątroby, albo HIV. Taki czyn zagrożony jest karą grzywny lub rokiem więzienia.

Czy agencje detektywistyczne mogą zbierać materiał genetyczny do badań DNA? – Możemy pozyskać taki materiał np. z porzuconej chusteczki do nosa, lizaka, albo gumy do żucia – tłumaczy Krzysztof Szaruga, znany lubelski detektyw. – Podawanie lub podszywanie się za kogoś innego i pobieranie krwi jest przekroczeniem uprawnień, wprowadzeniem danej osoby w błąd. To naruszenie ustawy o agencjach detektywistycznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
tory burch outlet
Cyprian
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może wypowiadający się ekspert detektyw załatwi lewe zwolnienie lekarskie ??? a może to nielegalne ???
Rozwiń
tory burch outlet
tory burch outlet (14 kwietnia 2012 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zhushunxing20120414
Finding [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton Sale[/url] inspiration is essential for [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton outlet[/url] success, in both [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]######[/url] personal and business life. Once [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]coach factory handbag outlet store[/url] make the decision to, "go for it," and [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch shoes[/url] the commitment it's inspiration that keeps [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes outlet[/url] moving through the challenges. As a successful female entrepreneur [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes[/url] must tap into [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry bags[/url] inspiration. Inspired women entrepreneurs achieve success by taping [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry sale[/url] their "true self," and use inspiration to live their "life wi[url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]###### coupons[/url] limits."
I left my coorperate job because [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton[/url] was super frustrated with the lack of [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry outlet[/url] I had over my time. I knew what I didn't want. I didn't want someone else telling [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]lv bags[/url] what I could and [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags on sale[/url] not do. It was time for me to [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton outlet[/url] for myself. So [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch boots[/url] knew what [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry scarf[/url] didn't want but [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton[/url] didn't stop to think of what [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]coach outlet[/url] really did want. So [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses[/url] jumped into a new business all excited and motivated to build a new life. Then as time went by [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes scarf[/url] had slowly become disappointed with what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch outlet[/url] had built. [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]Coach Factory[/url] was still missing something. A piece of the [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes birkin[/url] was just not fitting. What [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]louis vuitton handbags[/url] realized was that missing [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses outlet[/url] was inspiration.
Let me explain, as a women in business, what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch shoes[/url] hadn't done was ask myself some very important questions. [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry[/url] see [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry[/url] knew what [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes[/url] didn't want, no boss, no one else deciding how [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton[/url] spent my time, but [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch handbags[/url] didn't figure out what [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]louis vuitton purses[/url] really wanted. Some essential questions still needed to be answered. The questions that would [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags[/url] me to be more in tune with my authentic self. It is these types of questions that [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch outlet[/url] needed to ask [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry outlet[/url] to get on a more authentic journey.
Rozwiń
Cyprian
Cyprian (5 kwietnia 2012 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka gazeta taki artykuł
Rozwiń
Edi
Edi (3 kwietnia 2012 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1333480283' post='617750']
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[/quote]

oczywiście masz rację 6 miesięcy a nie 12 - zwracam honor i nacieram czoło popiołem ale ....
co do prokuratora
Wniesienie pozwu przez prokuratora

Jak wspomniano powyżej prokurator ma możliwość wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa w każdym terminie (nie jest związany sześciomiesięcznymi terminami podanymi powyżej).

Prokurator może wszcząć postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej (wniosek nie wymaga żadnych formalności – wystarczy pismo skierowane do prokuratury rejonowej).

Prokurator nie jest jednak zobowiązany do wystąpienia z takim wnioskiem i brak jest instrumentów prawnych, które mogłyby go zmusić do takiego działania. Prokurator samodzielnie decyduje o tym, czy wnieść powództwo. Jego decyzja (nadesłana w odpowiedzi na wniosek o złożenie pozwu) jest niezaskarżalna, jednak może być zmieniona.

Ocena prokuratora, co do złożenia pozwu o zaprzeczenie ojcostwa uzależniona jest od okoliczności każdej sprawy i ma na celu głównie ochronę dobra dziecka.

Jeżeli zatem prawny ojciec dziecka płaci alimenty na dziecko, a jednocześnie brak jest przesłanek do wskazania faktycznego ojca – oczekiwać należy odmownej decyzji prokuratury.

Jak bowiem wskazano zadaniem prokuratury nie jest dążenie do wyjaśnienia faktycznego ojcostwa, lecz ochrona dobra dziecka.

Należy jednak zwrócić uwagę, że kwestia ta nie jest regulowana przepisami i każdorazowo zależy od indywidualnej oceny sprawy i jej okoliczności.

zródło: pewnytato_pl

krótko mówiąc na prokuratora nie ma co liczyć
Rozwiń
gość
gość (3 kwietnia 2012 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edi Fistaszek' timestamp='1333478769' post='617736']
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
[/quote]
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!