Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

3 kwietnia 2012 r.
17:20
Edytuj ten wpis

W Milejowie bali się łowców organów. A to ojciec chciał sprawdzić DNA

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
25 9 A A
To w tym miejscu doszło do zdarzenia. Kamery monitoringu nagrały sprawców (Maciej Kaczanowski)
To w tym miejscu doszło do zdarzenia. Kamery monitoringu nagrały sprawców (Maciej Kaczanowski)

Kto nielegalnie pobrał krew od nastolatka w parku w Milejowie podszywając się za policjanta? Prokuratura wskazuje prywatnego detektywa i zlecającego "akcję” ojca chłopca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tajemniczym zdarzeniu, które wstrząsnęło Milejowem napisaliśmy w październiku ub. roku. – Po południu, w miejscowym parku, do gimnazjalisty podeszło dwóch mężczyzn. Podali się za policjantów i pod pretekstem badania antynarkotykowego pobrali od chłopca krew z palca oraz wymaz z nosa – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik policji w Łęcznej.

>>> Czytaj więcej: Fałszywi policjanci pobrali chłopcu krew w parku

Chłopak opowiedział o tym w domu, potem w komisariacie. W Milejowie zawrzało. Zaczęły krążyć pogłoski o szajce łowców organów. Przekazywana z ust do ust plotka mówiła o znajdowanych na odludziu zwłokach bez kropli krwi, nerek i wątrób. Przerażeni rodzice nie posyłali dzieci do szkół bez opieki.

Ruszyło śledztwo. Dzisiaj poznaliśmy ustalenia prokuratorów. Pogłoski o "łowcach organów” nie znalazły potwierdzenia. – Chodziło o sprawy rodzinne – mówi Magdalena Kanadys-Marko, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie. – Z ustaleń śledczych wynika, że ojciec chłopaka za 4 tys. zł zlecił agencji detektywistycznej pobranie materiału genetycznego, by wykonać badanie DNA. Chodziło mu o ustalenie ojcostwa, bo nie chciał dłużej płacić alimentów.
Prokuraturze udało się zidentyfikować jedną z osób biorących udział w pobraniu krwi. To pracownik agencji wynajętej przez ojca nastolatka. Zdarzenie w parku zarejestrowała kamera monitoringu. – Podejrzany nie przyznał się do winy. Jednak naszym zdaniem zebrane w sprawie dowody wskazują na jego udział w nielegalnym pobraniu materiału genetycznego – twierdzi prokurator Kanadys-Marko.

O nakłanianie do tej akcji prokuratura oficjalnie podejrzewa ojca gimnazjalisty. Mężczyzna jest w Anglii. Śledczy wyślą mu wezwanie na tamtejszy adres, jeżeli nie będzie reakcji, w grę wchodzi list gończy.
Jak usłyszeliśmy w centrum krwiolecznictwa, nielegalny pobór krwi grozi poważnym zakażeniem, a w efekcie np. zapaleniem wątroby, albo HIV. Taki czyn zagrożony jest karą grzywny lub rokiem więzienia.

Czy agencje detektywistyczne mogą zbierać materiał genetyczny do badań DNA? – Możemy pozyskać taki materiał np. z porzuconej chusteczki do nosa, lizaka, albo gumy do żucia – tłumaczy Krzysztof Szaruga, znany lubelski detektyw. – Podawanie lub podszywanie się za kogoś innego i pobieranie krwi jest przekroczeniem uprawnień, wprowadzeniem danej osoby w błąd. To naruszenie ustawy o agencjach detektywistycznych.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 20:37
może wypowiadający się ekspert detektyw załatwi lewe zwolnienie lekarskie ??? a może to nielegalne ???
Avatar
tory burch outlet / 14 kwietnia 2012 o 07:15
Zhushunxing20120414
Finding [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton Sale[/url] inspiration is essential for [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton outlet[/url] success, in both [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]######[/url] personal and business life. Once [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]coach factory handbag outlet store[/url] make the decision to, "go for it," and [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch shoes[/url] the commitment it's inspiration that keeps [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes outlet[/url] moving through the challenges. As a successful female entrepreneur [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes[/url] must tap into [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry bags[/url] inspiration. Inspired women entrepreneurs achieve success by taping [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry sale[/url] their "true self," and use inspiration to live their "life wi[url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]###### coupons[/url] limits."
I left my coorperate job because [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton[/url] was super frustrated with the lack of [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry outlet[/url] I had over my time. I knew what I didn't want. I didn't want someone else telling [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]lv bags[/url] what I could and [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags on sale[/url] not do. It was time for me to [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton outlet[/url] for myself. So [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch boots[/url] knew what [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry scarf[/url] didn't want but [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton[/url] didn't stop to think of what [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]coach outlet[/url] really did want. So [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses[/url] jumped into a new business all excited and motivated to build a new life. Then as time went by [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes scarf[/url] had slowly become disappointed with what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch outlet[/url] had built. [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]Coach Factory[/url] was still missing something. A piece of the [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes birkin[/url] was just not fitting. What [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]louis vuitton handbags[/url] realized was that missing [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses outlet[/url] was inspiration.
Let me explain, as a women in business, what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch shoes[/url] hadn't done was ask myself some very important questions. [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry[/url] see [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry[/url] knew what [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes[/url] didn't want, no boss, no one else deciding how [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton[/url] spent my time, but [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch handbags[/url] didn't figure out what [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]louis vuitton purses[/url] really wanted. Some essential questions still needed to be answered. The questions that would [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags[/url] me to be more in tune with my authentic self. It is these types of questions that [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch outlet[/url] needed to ask [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry outlet[/url] to get on a more authentic journey.
Zhushunxing20120414
Finding [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton Sale[/url] inspiration is essential for [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton outlet[/url] success, in both [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]######[/url] personal and business life. Once [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]coach factory handbag outlet store[/url] make the decision to, "go for it," and [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch shoes[/url] the commitment it's inspiration ... rozwiń
Avatar
Cyprian / 5 kwietnia 2012 o 15:27
Jaka gazeta taki artykuł
Avatar
Edi / 3 kwietnia 2012 o 21:31
[quote name='gość' timestamp='1333480283' post='617750']
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[/quote]

oczywiście masz rację 6 miesięcy a nie 12 - zwracam honor i nacieram czoło popiołem ale ....
co do prokuratora
Wniesienie pozwu przez prokuratora

Jak wspomniano powyżej prokurator ma możliwość wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa w każdym terminie (nie jest związany sześciomiesięcznymi terminami podanymi powyżej).

Prokurator może wszcząć postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej (wniosek nie wymaga żadnych formalności – wystarczy pismo skierowane do prokuratury rejonowej).

Prokurator nie jest jednak zobowiązany do wystąpienia z takim wnioskiem i brak jest instrumentów prawnych, które mogłyby go zmusić do takiego działania. Prokurator samodzielnie decyduje o tym, czy wnieść powództwo. Jego decyzja (nadesłana w odpowiedzi na wniosek o złożenie pozwu) jest niezaskarżalna, jednak może być zmieniona.

Ocena prokuratora, co do złożenia pozwu o zaprzeczenie ojcostwa uzależniona jest od okoliczności każdej sprawy i ma na celu głównie ochronę dobra dziecka.

Jeżeli zatem prawny ojciec dziecka płaci alimenty na dziecko, a jednocześnie brak jest przesłanek do wskazania faktycznego ojca – oczekiwać należy odmownej decyzji prokuratury.

Jak bowiem wskazano zadaniem prokuratury nie jest dążenie do wyjaśnienia faktycznego ojcostwa, lecz ochrona dobra dziecka.

Należy jednak zwrócić uwagę, że kwestia ta nie jest regulowana przepisami i każdorazowo zależy od indywidualnej oceny sprawy i jej okoliczności.

zródło: pewnytato_pl

krótko mówiąc na prokuratora nie ma co liczyć
[quote name='gość' timestamp='1333480283' post='617750']
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[/quote]

oczywiście masz rację 6 miesięcy a nie 12 - zwracam honor i nacieram czoło popiołem ale ....
co do prokuratora
Wniesienie pozwu przez prokuratora

Jak wspomniano powyżej proku... rozwiń
Avatar
gość / 3 kwietnia 2012 o 21:11
[quote name='Edi Fistaszek' timestamp='1333478769' post='617736']
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
[/quote]
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[quote name='Edi Fistaszek' timestamp='1333478769' post='617736']
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
[/quote]
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 mie... rozwiń
Avatar
Edi Fistaszek / 3 kwietnia 2012 o 20:46
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
Avatar
czytelniczka / 3 kwietnia 2012 o 19:40
Kilka miesięcy tamu rozmawiałam z matką chłopca i ona mówiła że tatuś jak dowiedział się o sprawie to sam zgłosił się na policję w celu oczyszczenia się z podejrzeń.. Pytam po co??
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 3 kwietnia 2012 o 18:21
Przecież pisałem, że chodziło pewnie o pobranie materiału do badań DNA. I miałem rację.
Avatar
Andrzej / 3 kwietnia 2012 o 18:19
A poza tym w Milejowie jest OK!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2016 o 20:37
może wypowiadający się ekspert detektyw załatwi lewe zwolnienie lekarskie ??? a może to nielegalne ???
Avatar
tory burch outlet / 14 kwietnia 2012 o 07:15
Zhushunxing20120414
Finding [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton Sale[/url] inspiration is essential for [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton outlet[/url] success, in both [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]######[/url] personal and business life. Once [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]coach factory handbag outlet store[/url] make the decision to, "go for it," and [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch shoes[/url] the commitment it's inspiration that keeps [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes outlet[/url] moving through the challenges. As a successful female entrepreneur [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes[/url] must tap into [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry bags[/url] inspiration. Inspired women entrepreneurs achieve success by taping [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry sale[/url] their "true self," and use inspiration to live their "life wi[url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]###### coupons[/url] limits."
I left my coorperate job because [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton[/url] was super frustrated with the lack of [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry outlet[/url] I had over my time. I knew what I didn't want. I didn't want someone else telling [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]lv bags[/url] what I could and [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags on sale[/url] not do. It was time for me to [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton outlet[/url] for myself. So [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch boots[/url] knew what [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry scarf[/url] didn't want but [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]Louis Vuitton[/url] didn't stop to think of what [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]coach outlet[/url] really did want. So [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses[/url] jumped into a new business all excited and motivated to build a new life. Then as time went by [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes scarf[/url] had slowly become disappointed with what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch outlet[/url] had built. [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]Coach Factory[/url] was still missing something. A piece of the [url=http://www.2012hermesbagsoutlet.com/]hermes birkin[/url] was just not fitting. What [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]louis vuitton handbags[/url] realized was that missing [url=http://www.2012coachpursesoutlet.com/]Coach purses outlet[/url] was inspiration.
Let me explain, as a women in business, what [url=http://www.cheaptoryburchonlines.com/]tory burch shoes[/url] hadn't done was ask myself some very important questions. [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry[/url] see [url=http://www.myburberryoutletonline.com/]burberry[/url] knew what [url=http://www.hothermesbags.com/]hermes[/url] didn't want, no boss, no one else deciding how [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton[/url] spent my time, but [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch handbags[/url] didn't figure out what [url=http://www.mylouisvuittonsale.com/]louis vuitton purses[/url] really wanted. Some essential questions still needed to be answered. The questions that would [url=http://www.buylouisvuittononline2012.com/]louis vuitton handbags[/url] me to be more in tune with my authentic self. It is these types of questions that [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch outlet[/url] needed to ask [url=http://www.2012burberryoutletus.com/]burberry outlet[/url] to get on a more authentic journey.
Zhushunxing20120414
Finding [url=http://www.mylouisvuittonstoreonline.com/]Louis Vuitton Sale[/url] inspiration is essential for [url=http://www.toplouisvuittonsales.com/]Louis Vuitton outlet[/url] success, in both [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]######[/url] personal and business life. Once [url=http://www.mycoachfactoryoutletstore.com/]coach factory handbag outlet store[/url] make the decision to, "go for it," and [url=http://www.2012toryburchus.com/]tory burch shoes[/url] the commitment it's inspiration ... rozwiń
Avatar
Cyprian / 5 kwietnia 2012 o 15:27
Jaka gazeta taki artykuł
Avatar
Edi / 3 kwietnia 2012 o 21:31
[quote name='gość' timestamp='1333480283' post='617750']
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[/quote]

oczywiście masz rację 6 miesięcy a nie 12 - zwracam honor i nacieram czoło popiołem ale ....
co do prokuratora
Wniesienie pozwu przez prokuratora

Jak wspomniano powyżej prokurator ma możliwość wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa w każdym terminie (nie jest związany sześciomiesięcznymi terminami podanymi powyżej).

Prokurator może wszcząć postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej (wniosek nie wymaga żadnych formalności – wystarczy pismo skierowane do prokuratury rejonowej).

Prokurator nie jest jednak zobowiązany do wystąpienia z takim wnioskiem i brak jest instrumentów prawnych, które mogłyby go zmusić do takiego działania. Prokurator samodzielnie decyduje o tym, czy wnieść powództwo. Jego decyzja (nadesłana w odpowiedzi na wniosek o złożenie pozwu) jest niezaskarżalna, jednak może być zmieniona.

Ocena prokuratora, co do złożenia pozwu o zaprzeczenie ojcostwa uzależniona jest od okoliczności każdej sprawy i ma na celu głównie ochronę dobra dziecka.

Jeżeli zatem prawny ojciec dziecka płaci alimenty na dziecko, a jednocześnie brak jest przesłanek do wskazania faktycznego ojca – oczekiwać należy odmownej decyzji prokuratury.

Jak bowiem wskazano zadaniem prokuratury nie jest dążenie do wyjaśnienia faktycznego ojcostwa, lecz ochrona dobra dziecka.

Należy jednak zwrócić uwagę, że kwestia ta nie jest regulowana przepisami i każdorazowo zależy od indywidualnej oceny sprawy i jej okoliczności.

zródło: pewnytato_pl

krótko mówiąc na prokuratora nie ma co liczyć
[quote name='gość' timestamp='1333480283' post='617750']
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[/quote]

oczywiście masz rację 6 miesięcy a nie 12 - zwracam honor i nacieram czoło popiołem ale ....
co do prokuratora
Wniesienie pozwu przez prokuratora

Jak wspomniano powyżej proku... rozwiń
Avatar
gość / 3 kwietnia 2012 o 21:11
[quote name='Edi Fistaszek' timestamp='1333478769' post='617736']
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
[/quote]
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 miesięcy, a nie 12. Po tym czasie można to zrobić za pośrednictwem prokuratury. Prokurator może wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcowstwa i nie jest on ograniczony żadnym terminem.
[quote name='Edi Fistaszek' timestamp='1333478769' post='617736']
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
[/quote]
Nie do konca jest to prawdą. Dla ścisłości - 6 mie... rozwiń
Avatar
Edi Fistaszek / 3 kwietnia 2012 o 20:46
gość stracił 4 tyś - nawet jakby się okazało, że to dziecko jest samego Japończyka Toranagi Mutato to i tak by nic nie pomogło - na zaprzeczenie ojcostwa jest 12 miesięcy od czasu urodzenia dziecka - później ojcem dziecka jest mąż matki - z tego głupiego prawa korzystają różnej maści puszczalskie lachociągi niszcząc życie porządnym facetom chcącym ułożyć sobie normalnie życie
Avatar
czytelniczka / 3 kwietnia 2012 o 19:40
Kilka miesięcy tamu rozmawiałam z matką chłopca i ona mówiła że tatuś jak dowiedział się o sprawie to sam zgłosił się na policję w celu oczyszczenia się z podejrzeń.. Pytam po co??
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 3 kwietnia 2012 o 18:21
Przecież pisałem, że chodziło pewnie o pobranie materiału do badań DNA. I miałem rację.
Avatar
Andrzej / 3 kwietnia 2012 o 18:19
A poza tym w Milejowie jest OK!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.