niedziela, 18 lutego 2018 r.

Łęczna

Telecentrum w bibliotece na osiedlu Bobrowniki w Łęcznej jest oblegane od rana do wieczora

Idę do biblioteki - to teraz znaczy: idę surfować w Internecie. Dzięki unijnym pieniądzom osiedlowa biblioteka może się zmienić w gratisowa kawiarenkę internetową. Młodzi łęcznianie są zachwyceni.

Kilkadziesiąt osób dzień w dzień korzysta z telecentrum, otwartego właśnie w osiedlowej filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jaśminowej. Darmowy dostęp do Internetu przyciąga dzieci i dorosłych.
Trzy stanowiska komputerowe przy których bezpłatnie można pracować i się uczyć zorganizowano w ramach projektu "Wirtualny powiat”. Oficjalne otwarcie punktu będzie dopiero za tydzień, ale komputery pracują już od kilku dni. Są dostępne dla wszystkich.
- Z komputera może skorzystać nieodpłatnie każdy chętny. Do dyspozycji jest połączenie z Internetem oraz pakiet programów dzięki któremu można napisać tekst, skorzystać z arkusza kalkulacyjnego czy stworzyć prezentację w programie PowerPoint - wylicza zalety komputerowego zakątka Jadwiga Ćwirko, kierowniczka filii nr 3 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej.
- Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Przed południem korzystają osoby dorosłe, popołudniu stanowiska oblegają dzieciaki. Do tego stopnia, że ustawia się kolejka - dodaje kierowniczka biblioteki. - Musieliśmy wprowadzić zasadę, że najmłodsi mogą siedzieć przed ekranem najwyżej godzinę - dodaje kierowniczka.
Telecentrum ma zapewniać darmowy dostęp do Internetu, lecz także pełnić funkcje edukacyjne. - Prezentujemy dzieciom możliwości komputera, odtwarzamy filmy edukacyjne i przyrodnicze. Pomagamy w przygotowaniu materiałów do szkoły, łącznie z nagrywaniem prezentacji na płyty CD - mówią pracownicy biblioteki.
Dziś, jak w każdy piątek telecentrum będzie czynne od 7.30 do 15.30. Od poniedziałku do czwartku można korzystać z niego między godziną 7.30 a18.
RAMKA
Wirtualny powiat
Program jest realizowany od zeszłego roku. - Telecentrum na Bobrownikach jest drugim otwartym w tym roku. Taki sam punkt od miesiąca działa w Bibliotece Powiatowej w Łęcznej przy Jana Pawła II 95 - mówi Małgorzata Kolary-Woźniak, ze starostwa w Łęcznej, która odpowiada za wdrożenie tego programu. - Teraz pracujemy nad elektronicznym obiegiem dokumentów we wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego w naszym powiecie, który ma skrócić czas załatwiania spraw w urzędzie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!