wtorek, 20 lutego 2018 r.

Łęczna

W szpitalu w Łęcznej będą rekonstruować piersi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2010, 17:05

Lekarze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej wychodzą naprzeciw kobietom, które straciły pierś w skutek nowotworu. Najprawdopodobniej od przyszłego roku będą wykonywać rekonstrukcje na większą skalę.

Oddział Chirurgii Rekonstrukcyjnej szpitala w Łęcznej liczy 14 łóżek. Trafiają tam głównie pacjenci z poważnymi bliznami, powodującymi ograniczenia ruchomości stawów.

– Chcemy poszerzyć ofertę, przede wszystkim z myślą o Amazonkach. Do tej pory udało nam się już wykonać kilka zabiegów rekonstrukcji piersi – mówi dr Ryszard Mądry, zastępca ordynatora oddziału.

I dodaje: - Jeśli NFZ przyzna nam w przyszłym roku większy kontrakt, moglibyśmy również dokonywać rekonstrukcji rąk. Operacje mogłyby już teraz być przeprowadzane na większą skalę.

– By tak się stało, potrzebne są nam pieniądze na specjalistyczny sprzęt. Dodatkowe pieniądze umożliwiłyby zakupienie urządzeń – podkreśla dr Mądry.

Lekarze zaznaczają, że negocjacje z funduszem są na zaawansowanym etapie i wiele wskazuje na to, że dostaną dodatkowe kwoty.

Informacja ucieszyła lubelskie Amazonki. – Każdej pacjentce zależy na tym, by być zoperowaną jak najszybciej. Z pewnością umożliwi to dodatkowy oddział – uważa Danuta Cyzman, prezes Stowarzyszenia Amazonek w Lublinie.

Elżbieta Pawłowska, prezes stowarzyszenia w Łęcznej, dodaje: - Rekonstrukcja piersi dla wielu kobiet wciąż jest tematem tabu. Być może powstawanie kolejnych oddziałów sprawi, że zaczną podchodzić do tego w sposób naturalny.

Dotąd, rekonstruowaniem piersi na Lubelszczyźnie zajmują się przede wszystkim lekarze z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Coraz więcej kobiet choruje na raka piersi. W 2009 r. wykonaliśmy 734 operacje. Na podstawie liczby operacji spowodowanych nowotworem w obrębie piersi przeprowadzonych przez ostatnich 7 miesięcy przewidujemy, że do końca 2010 przeprowadzimy ich blisko 780 – informuje Dariusz Ciwiński, za-ca dyrektora ds. finansowo – organizacyjnych COZL.

I dodaje: – Do wykonywania zabiegów rekonstrukcji niezbędna jest kompleksowa opieka onkologiczna, jaką zapewnia nasza placówka. Pacjentki, którym amputowano pierś, przechodzą u nas rekonstrukcję – wyjaśnia.

Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego NFZ informuje: - Jesteśmy na etapie przygotowywania planu zakupu świadczeń na terenie województwa lubelskiego. W ostatnim kwartale br, ogłosimy konkursy dla świadczeniodawców.

Ługowski dodaje: - W niejawnej części konkursu wybierzemy oferty zapewniające kompleksowość udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, ich ciągłość, dostępność oraz przedstawiają najkorzystniejszy bilans ceny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!