sobota, 17 marca 2018 r.

Łęczna

Węgiel już także z Nadrybia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2012, 19:21
Autor: (mag)

Spółka Lubelski Węgiel "Bogdanka” poinformowała o rozpoczęciu eksploatacji kolejnej ściany wydobywc
Spółka Lubelski Węgiel \"Bogdanka” poinformowała o rozpoczęciu eksploatacji kolejnej ściany wydobywc

Spółka Lubelski Węgiel "Bogdanka” poinformowała o rozpoczęciu eksploatacji kolejnej ściany wydobywczej z wykorzystaniem techniki strugowej.

– Pod koniec października kopalnia uruchomiła kompleks strugowy w polu Nadrybie. To już drugie takie wysokowydajne urządzenie pracujące w lubelskiej kopalni – wyjaśnia Tomasz Zięba, rzecznik LW "Bogdanka”.

Pierwszy strug od jesieni ubiegłego roku pracuje w polu Stefanów. Po kilku miesiącach osiągnął rekordowy w skali światowej poziom wydajności ponad 24 tys. ton urobku na dobę.

– Natomiast strug w Nadrybiu eksploatuje ścianę o długości 250 metrów i wybiegu 2,3 km. Przewidywana miąższość pokładu sięga od 1,3 do 1,9 metra. Obecnie, po rozruchu urządzenia, stopniowo będzie ono zwiększało swoje zdolności wydobywcze – dodaje Zięba.

Lubelski Węgiel "Bogdanka” może w tym roku pochwalić się znakomitymi wynikami. Poziom wydobycia węgla handlowego po raz pierwszy przekroczył 6 mln ton, (sięgając 6,07 mln ton) i był wyższy o 58 proc. od osiągniętego w tym samym okresie rok wcześniej. Blisko 75 proc. węgla Bogdanka sprzedała na podstawie długoterminowych umów m.in. z Elektrownią "Kozienice” SA, GDF Suez Energia SA, Elektrownią Ostrołęka SA, i Grupą Ożarów.

Po trzech kwartałach tego roku firma osiągnęła przychody w wysokości prawie 1,4 mld zł. To aż o 60 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie rok wcześniej. Zysk netto grupy sięgnął 276,9 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 215 proc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
haryski
krzoy
schaboszczak
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

haryski
haryski (23 listopada 2012 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
słuczna ocena szczególnie 2 internautów krzoy i schaboszczak to dzięki takim ludziom zwiazanych jak Taras człowiek zwiazany z regionem może w tej kopalni lepiej [produkować]wydobywać węgiel -Jedyna wada że zgodził się na zmiane nazwy drużynyz Górnika Łęczna na Bogdanka..Gdyby pomysły śp-Gierka były kontynuowane to dziś region lubelski byłby 8-9 pozycją gospodarczą Polski -Infrstruktura drogowa ,kolejowa stała by na poziomie ogólnopolskim dobrze .
Rozwiń
krzoy
krzoy (23 listopada 2012 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to wszystko dzięki byłemu Prezesowi Tarasowi i jego ludziom, którego zarząd już się pozbył...! Jak łatwo się domyśleć teraz czas na tworzenie spółek "córek", "wnuczek", wprowadzanie "swoich" ludzi z ramienia partii i wyprowadzanie tych milionów nie do skarbu państwa (nas wszystkich) ale do prywatnych kieszeni "prezesów" "szwagrów" "zarządów" właśnie tych spółek podwykonawczych, których przeciwnikiem był Taras!!! Brudne łapy polityków precz od Bogdanki!!!
Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (23 listopada 2012 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamiętam, jak 30 lat temu "wieszano psy" na budowanym wówczas Lubelskim Zagłębiu Węglowym - że komuna, że na potrzeby sowietów, że gierkowska megalomania, że degradacja środowiska, że wszyscy będziemy do tego dopłacali... I CO???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!