niedziela, 18 marca 2018 r.

Łęczna

Więcej kamer monitoringu w Łęcznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2012, 21:02
Autor: Paweł Puzio

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

W tym roku Łęczna wzbogaci się o kolejnych 5 kamer monitoringu. Jedna z nich będzie podpięta do Internetu i każdy będzie mógł śledzić jej przekaz.

Monitoring w Łęcznej działa już ponad 3 lata.

– Obecnie w skład monitoringu wchodzi 10 kamer szybkoobrotowych pracujących non stop. 9 kamer podłączonych jest do centrum monitorowania drogą radiową, jedna drogą przewodową. W dni powszechne kamery obsługiwane są przez pracowników cywilnych Straży Miejskiej w godzinach od 6 do 22. Natomiast w godz. nocnych, tj. 22-6, oraz święta i weekendy monitoring obsługują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej – tłumaczy zasady działania systemu Paweł Bakiera, komendant Straży Miejskiej w Łęcznej. Centrum monitoringu usytuowane jest w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej na ulicy Jana Pawła II.

W ramach rewitalizacji Starego Miasta w 2012 roku monitoring ma być rozbudowany o kolejne 5 kamer, w tym 4 kamery szybkoobrotowe typu dzień noc i jedną kamerę stacjonarną wysokiej rozdzielczości podłączoną do Internetu.

– Osoby posiadające dostęp do Internetu będą miały możliwość śledzenia obrazu na żywo. W ramach Wirtualnego Powiatu i rozbudowy sieci światłowodowej będziemy odchodzić od przesyłu radiowego w kierunku przekazu obrazu przez światłowód. Pozwoli to przejść w system cyfrowy i zdecydowanie polepszyć jakość pracy kamer i przesyłanego obrazu – dodaje Marcin Sławiński, koordynator monitoringu miejskiego.

Działalność monitoringu pozwoliła na skuteczne przeciwdziałanie wybryki chuligańskie, dewastacje i niszczenie mienia. – W miejscach objętych monitorowaniem zdecydowanie zmniejszyła się liczba przestępstw i wykroczeń. Bezsprzecznie działa on prewencyjnie, co pomaga w sposób znaczący zredukować przestępczość na obszarze objętym zasięgiem kamer. Z drugiej strony, dokumentuje przebieg zdarzeń i pomaga sprawnie pokierować interwencją policji lub straży miejskiej – dodaje Sławiński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Smok
antstalin
a
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Smok
Smok (29 marca 2012 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masz jeszcze na rynku ofertę http://e-cop.pl/jak-to-dziala/ - tam oprócz czujników ruchu jest powiadomienie smsem, wybierasz sobie strefy ruchu i analizator dźwięków z otoczenia. Poza tym na stronie mają też przepis na własnoręcznie zrobiony monitoring bez żadnych kosztów
Rozwiń
antstalin
antstalin (7 marca 2012 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Krzysztof' timestamp='1331055887' post='606216']
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
[/quote]
Stalin miał lepszą inwigilację bez kamer.
Rozwiń
a
a (7 marca 2012 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"...Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM" w jakim celu....jak widać z wpisów większość uznaje za słuszne działania SM, tylko pan krzysztof (specjalnie zmałymi literami) ma ale...siedzi i chyba z nudów całymi dniami neguje dla zasady żeby wszystko negować, jak coś robią źle, nie robią też źle. Co niektórzy powinni zastanowić się nad sobą, swoimi poczynaniami. Ale nie wszyscy są tak piękni, inteligenti, pracowici jak pan krzysztof który całymi dniami wszystko podważa, w jakim celu? Chyba ktoś mu zaszedł za skórę....szkoda gadać.
Rozwiń
też.rodzic
też.rodzic (6 marca 2012 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Krzysztofie z artykułu wynika że kamerki są obsługiwane przez cywilnych pracowników. A mundurowych na mieście widuję. I muszę powiedzieć, że ja tam się cieszę, że są - chociaż ze dwa razy o psa mnie zaczepiali – ale opłatę wnoszę, na smyczy prowadzam. Grzeczni byli, dziękuję, miłego dnia. Na placach zabaw spokojniej się zrobiło, towarzystwo parkować się uczy. Tylko mam wrażenie, że mało ich jakoś. Ale tak, tak Panie Krzysztofie do likwidacji SM. A zaraz po nich – policja. Też należy zlikwidować. A po co nam to? Prawda? Niech nie będzie niczego!
Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (6 marca 2012 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!