piątek, 23 marca 2018 r.

Łęczna

Wyborcze zmiany w Łęcznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2012, 20:48
Autor: (p.p.)

Mimo że projekt nowego podziału okręgów wyborczych zyskał akceptację Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie, to nie zgodzili się na niego sami wyborcy.

Do komisarza wyborczego w Lublinie trafiły dwie skargi na uchwałę Rady Miejskiej w sprawie podziału gminy Łęczna na okręgi wyborcze. Wątpliwości dotyczą granic okręgu 2 oraz 6.

W skład okręgu nr 2 wchodzą wsie Karolin, Łuszczów-Kolonia, Nowogród, Witaniów oraz Zofiówka. – Z takim podziałem nie zgadzają się mieszkańcy Witaniowa, którzy radnych wybierali z mieszkańcami Podzamcza i Starej Wsi, teraz okręg 1. Jak podnoszą mieszkańcy, Karolin i Witaniów oddziela od kol. Łuszczów, Zofiówki i Nowogrodu rzeka Wieprz. A skomunikować się ze sobą mogą przez most w... Łęcznej lub Kijanach. Wsie Witaniów i Karolin powinny być w okręgu np. 1 czy 3. Ewidentnie uchwała RM Łęczna pisana pod konkretne potrzeby utrzymania osób jako radnych – mówi radny miejski Sebastian Pawlak.

Protest złożyli także mieszkańcy bloków przy ul. Górniczej 3 i Górniczej 5. Przypisano ich do okręgu nr 6, który obejmuje ulice należące do osiedli Stare Miasto oraz Słoneczne. – Zdaniem mieszkańców i moim naruszono zasady przedstawione w Kodeksie Wyborczym – dodaje Pawlak.

Do uwag radnego Pawlaka odniósł się Jerzy Małek, sekretarz miasta. – Podział ten opracowałem według jednolitej normy przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców gminy przez liczbę wybieranych radnych, przy czym jako priorytetową przyjęto zasadę tworzenia okręgów z liczbą mieszkańców jak najbardziej zbliżoną do wyliczonej normy. Taki podział uważałem za najbardziej sprawiedliwy – mówi Jerzy Małek

Komisarz wyborczy w Lublinie uznał protesty mieszkańców. Urząd dokona ponownego podziału Łęcznej na JOW i zaproponuje je radnym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ugo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ugo
ugo (15 listopada 2012 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co wiem protest mieszkańców Witaniowa Komisarz odrzucił, może warto sprawdzić przed puszczeniem w eter.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!