Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

4 maja 2012 r.
17:17
Edytuj ten wpis

15-latka zginęła pod kołami motocykla. 3,5 roku więzienia dla pijanego kierowcy

4 26 A A
Po tragedii w Luszawie: w miejscu, gdzie pijany motocyklista zabił Izę, jej koleżanki zapaliły znicz
Po tragedii w Luszawie: w miejscu, gdzie pijany motocyklista zabił Izę, jej koleżanki zapaliły znicz

15-letnia Iza miała do przejścia tylko kilkadziesiąt metrów. Do domu nie dotarła, bo uderzył w nią pijany do nieprzytomności motocyklista. Wiesław S. został za to skazany na trzy i pół roku więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skutki wypadku mogły być jeszcze tragiczniejsze, bo z 15-latką szły dwie koleżanki. Na szczęście zdążyły zejść na pobocze.
1 sierpnia 2010 roku, ok. godziny 21. dziewczęta wracały do domu z grilla. Jezdnia była sucha, ściemniało się, drogę oświetlały latarnie. Nastolatki szły niewłaściwą, prawą stroną jezdni.

Spotkały znajome. To od nich usłyszały ostrzeżenie, że po szosie szaleje "jakiś pijak”. Iza i jej koleżanki spojrzały za siebie. – Usłyszałyśmy motocykl, więc skierowałyśmy się na pobocze – opowiadała nam potem jedna z nich.

Hondą jechał Wiesław S., 45-letni rolnik z pobliskiej wsi. Nie potrafił utrzymać toru jazdy, jego motocyklem rzucało w lewo i prawo. Iza nie zdążyła uciec. Od bezpiecznego miejsca dzielił ją jeszcze metr...

Siła uderzenia wyrzuciła nastolatkę na pobocze. Ciężko ranna dziewczyna trafiła do Dziecięco Szpitala Klinicznego w Lublinie. Zmarła po dwóch dniach.

Ranny został również Wiesław S. Karetka zabrała nieprzytomnego mężczyznę do szpitala. Gdy dochodził do siebie, nadeszły wyniki badań jego krwi. Okazało się, że miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Wiesław S. przesiedział w areszcie tylko cztery miesiące. Na przesłuchaniach twierdził, że pamięta tylko tyle, że dzień przed wypadkiem miał wesele. Ile wypił – tego już nie pamiętał. O tym, że spowodował wypadek uświadomiono mu dopiero w szpitalu. Po tragedii odwiedził rodzinę zabitej dziewczynki. Prosił o wybaczenie.

Motocykliście groziło do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Lubartowie skazał go na 3,5 roku więzienia. Dodał do tego ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

– Nie utrzymał prostego toru jazdy pomimo widoczne przeszkody, nie podjął manewrów umożliwiających uniknięcie potrącenia Izabeli – orzekła sędzia Anna Gębal.

Sąd doszedł do wniosku, że do wypadku przyczyniła się również 15-latka, bo szła po jezdni, po torze ruchu motocyklisty. Prokuratura nie napisała apelacji. Od wyroku odwołał się za to Wiesław S. Bezskutecznie. Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał orzeczenie w mocy. Wiesław S. czeka na wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym.

Dla Dziennika

Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego

Wyrok może nie odpowiadać odczuciom społecznym, ale wpisuje się w politykę orzeczniczą polskich sądów; nie jest skandalicznie niski, ale nie jest też wysoki. Ta sprawa to również przykład na to, że pieszym nie stwarza się warunków do bezpiecznego poruszania się na drogach. W Polsce piesi stanowią aż 34 proc. śmiertelnych ofiar wypadków. Przy drogach nie buduje się poboczy i w ten sposób spycha się ich na jezdnie.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ada / 6 maja 2012 o 11:25
Twojej mamie urwało, leży obok Ciebie. Tylko nie ciasna, ale myślę że się zadowolisz. Smacznego Jak zaczekasz miesiąc to czerwona polewa z buraczków za free, pychota!
Avatar
Paweł kotarski lublin / 6 maja 2012 o 11:20
Adamek jesteś smieciem i kórwą bez honoru.zamknij morde zwyrodniała szmato
Avatar
Frendzel / 6 maja 2012 o 10:19
To ja Adamek nick zmienilem bo deb***e usuwaja opinie.a pytalem czy jej cip.i nieurwalo bo bym se wzial jeszcze pewnie ciasna.mniam
Avatar
Adamek / 6 maja 2012 o 09:07
wpis usunięty
Avatar
auto-moto / 5 maja 2012 o 23:17
Cyt: "Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego
Wyrok może nie odpowiadać odczuciom społecznym, ale wpisuje się w politykę orzeczniczą polskich sądów; nie jest skandalicznie niski, ale nie jest też wysoki."

Pan Popiel - jako osoba publiczna - musi w wypowiedziach zachować poprawność; mnie to nie obowiązuje.
Dlatego powiem wprost: wyrok jest skandalicznie niski, jest porażająco niesprawiedliwy - biorąc pod uwagę wysokość wyroków ferowanych w sprawach mniejszej wagi. To takie puszczenie oka do pijanych morderców za kierownicą jedno- i dwuśladów, taki sygnał, że prawo w osobach sędziów nie traktuje ich bandyckich zachowań z odpowiednią powagą...
[size="3"]STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ![/size]
Cyt: "Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego
Wyrok może nie odpowiadać odczuciom społecznym, ale wpisuje się w politykę orzeczniczą polskich sądów; nie jest skandalicznie niski, ale nie jest też wysoki."

Pan Popiel - jako osoba publiczna - musi w wypowiedziach zachować poprawność; mnie to nie obowiązuje.
Dlatego powiem wprost: wyrok jest skandalicznie niski, jest porażająco niesprawiedliwy - biorąc pod uwagę wysokość wyroków fer... rozwiń
Avatar
DamianT / 5 maja 2012 o 23:02
[quote name='Adamek' timestamp='1336209388' post='627585']
wpis usunięty (...)
[/quote]
[quote name='Adamek' timestamp='1336209550' post='627587']
wpis usunięty (...)
[/quote]

[size="3"]Aż wstyd być człowiekiem, kiedy pomyśli się, że takie ścierwo, taki plugawy śmieć - TAKIE ZERO - też należy do gatunku homo sapiens... [/size]
Avatar
obywatel / 5 maja 2012 o 20:01
[quote name='Adamek' timestamp='1336209550' post='627587']
wpis usunięty
[/quote]




oby ktoś cię namierzył i upublicznił twój adres, pełne dane osobowe !!! to przysięgam że cały z tego nie wyjdziesz albo wogóle nie wyjdziesz z tego spotkania
Avatar
tosko / 5 maja 2012 o 19:49
Dożywocie sku.....synowi i zabić jemu najbliższą osobę żeby cierpiał tak jak rodzina tej młodej dziewczyny która zamordował z zimną krwią, bo inaczej tego nie można nazwać jak morderstwo .
Avatar
dfgfd / 5 maja 2012 o 16:44
[quote name='karol' timestamp='1336225097' post='627647']
3,5 roku więzienia za zabicie człowieka, 10 lat za kradzież traktoru? Boże widzisz i nie grzmisz na niezawisłych sędziów z niezawisłych sądów. A gdzie był prokurator? Czyżby pijany w sztok motocyklista był kuzynem organów prawa i sprawiedliwości?
[/quote]
tak dokladnie .. on ma jakąś rodzine i oni mu pomogli ;/
Avatar
karol / 5 maja 2012 o 15:38
3,5 roku więzienia za zabicie człowieka, 10 lat za kradzież traktoru? Boże widzisz i nie grzmisz na niezawisłych sędziów z niezawisłych sądów. A gdzie był prokurator? Czyżby pijany w sztok motocyklista był kuzynem organów prawa i sprawiedliwości?
Avatar
ada / 6 maja 2012 o 11:25
Twojej mamie urwało, leży obok Ciebie. Tylko nie ciasna, ale myślę że się zadowolisz. Smacznego Jak zaczekasz miesiąc to czerwona polewa z buraczków za free, pychota!
Avatar
Paweł kotarski lublin / 6 maja 2012 o 11:20
Adamek jesteś smieciem i kórwą bez honoru.zamknij morde zwyrodniała szmato
Avatar
Frendzel / 6 maja 2012 o 10:19
To ja Adamek nick zmienilem bo deb***e usuwaja opinie.a pytalem czy jej cip.i nieurwalo bo bym se wzial jeszcze pewnie ciasna.mniam
Avatar
Adamek / 6 maja 2012 o 09:07
wpis usunięty
Avatar
auto-moto / 5 maja 2012 o 23:17
Cyt: "Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego
Wyrok może nie odpowiadać odczuciom społecznym, ale wpisuje się w politykę orzeczniczą polskich sądów; nie jest skandalicznie niski, ale nie jest też wysoki."

Pan Popiel - jako osoba publiczna - musi w wypowiedziach zachować poprawność; mnie to nie obowiązuje.
Dlatego powiem wprost: wyrok jest skandalicznie niski, jest porażająco niesprawiedliwy - biorąc pod uwagę wysokość wyroków ferowanych w sprawach mniejszej wagi. To takie puszczenie oka do pijanych morderców za kierownicą jedno- i dwuśladów, taki sygnał, że prawo w osobach sędziów nie traktuje ich bandyckich zachowań z odpowiednią powagą...
[size="3"]STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ![/size]
Cyt: "Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomocy poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych Alter Ego
Wyrok może nie odpowiadać odczuciom społecznym, ale wpisuje się w politykę orzeczniczą polskich sądów; nie jest skandalicznie niski, ale nie jest też wysoki."

Pan Popiel - jako osoba publiczna - musi w wypowiedziach zachować poprawność; mnie to nie obowiązuje.
Dlatego powiem wprost: wyrok jest skandalicznie niski, jest porażająco niesprawiedliwy - biorąc pod uwagę wysokość wyroków fer... rozwiń
Avatar
DamianT / 5 maja 2012 o 23:02
[quote name='Adamek' timestamp='1336209388' post='627585']
wpis usunięty (...)
[/quote]
[quote name='Adamek' timestamp='1336209550' post='627587']
wpis usunięty (...)
[/quote]

[size="3"]Aż wstyd być człowiekiem, kiedy pomyśli się, że takie ścierwo, taki plugawy śmieć - TAKIE ZERO - też należy do gatunku homo sapiens... [/size]
Avatar
obywatel / 5 maja 2012 o 20:01
[quote name='Adamek' timestamp='1336209550' post='627587']
wpis usunięty
[/quote]




oby ktoś cię namierzył i upublicznił twój adres, pełne dane osobowe !!! to przysięgam że cały z tego nie wyjdziesz albo wogóle nie wyjdziesz z tego spotkania
Avatar
tosko / 5 maja 2012 o 19:49
Dożywocie sku.....synowi i zabić jemu najbliższą osobę żeby cierpiał tak jak rodzina tej młodej dziewczyny która zamordował z zimną krwią, bo inaczej tego nie można nazwać jak morderstwo .
Avatar
dfgfd / 5 maja 2012 o 16:44
[quote name='karol' timestamp='1336225097' post='627647']
3,5 roku więzienia za zabicie człowieka, 10 lat za kradzież traktoru? Boże widzisz i nie grzmisz na niezawisłych sędziów z niezawisłych sądów. A gdzie był prokurator? Czyżby pijany w sztok motocyklista był kuzynem organów prawa i sprawiedliwości?
[/quote]
tak dokladnie .. on ma jakąś rodzine i oni mu pomogli ;/
Avatar
karol / 5 maja 2012 o 15:38
3,5 roku więzienia za zabicie człowieka, 10 lat za kradzież traktoru? Boże widzisz i nie grzmisz na niezawisłych sędziów z niezawisłych sądów. A gdzie był prokurator? Czyżby pijany w sztok motocyklista był kuzynem organów prawa i sprawiedliwości?
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 20 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!