niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubartów

Amerkanie pomogą polskim nauczycielom i uczniom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2008, 18:45
Autor: Ewa Jachimek

Gimnazjum nr 2 we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych przygotowuje pierwsze w naszym regionie a siódme w kraju Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego. Ma ułatwić anglistom przygotowanie ciekawych lekcji.

Nauczyciele dostaną od Amerykanów pomoce dydaktyczne, książki, filmy i płyty. Będą mogli też organizować w siedzibie centrum lekcje lub za jego pośrednictwem zapraszać pracowników ambasady na zajęcia. Wszystko po to, by umożliwić młodzieży spotkania z żywym językiem. Uczniowie popiszą się zdobytą wiedzą na konkursach organizowanych pod patronatem ambasady USA.

W przyszłości centrum miałoby też stać się miejscem spotkań nauczycieli, gdzie będą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach.

– Dotychczas takie centra powstawały w dużych miastach, m.in. Łodzi, Warszawie, Białymstoku – mówi Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa. – Szczególnie cenne jest dla nas to, że regionalne centrum na Lubelszczyźnie powstanie właśnie w niewielkim Lubartowie. Zawdzięczamy to wyjątkowej aktywności i pomysłowości Edyty Borowicz-Czuchryty, nauczycielki angielskiego z Gimnazjum nr 2.

Zwoliński przyznaje, że ambasada chce, aby to właśnie pani Edyta zajęła się prowadzeniem lubartowskiego Centrum Zasobów Dydaktycznych.

Sama nauczycielka cieszy się, że jej starania owocują. – Centrum Zasobów Dydaktycznych to nieocenione źródło pomocy – mówi Borowicz-Czuchryta. – Szczególnie wartościowe będzie dla nauczycieli z małych, wiejskich szkół, którzy często nie mają dostępu do pomocy dydaktycznych, na lekcjach korzystają tylko z podręczników.

Nauczycielka podkreśla, że centrum będzie otwarte nie tylko dla lubartowskich pedagogów. Korzystać będą mogli z niego wszyscy zainteresowani. Planuje nawet nawiązać współpracę z Katedrą Filologii Angielskiej UMCS i Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Jako nauczycielka – która sama poznawała metodykę teoretycznie – chciałaby, żeby ośrodek odwiedzali studenci. Mieliby w ten sposób okazję nauczenia się twórczego wykorzystywania dostępnych pomocy dydaktycznych.

Otwarcie Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w Lubartowie planowane jest na luty 2009 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hanka
matka
henry
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hanka
hanka (8 grudnia 2008 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja jestem bardzo zadowolona, że to właśnie ona uczyła mojego syna. Męczył się bo pani Edyta jest osobą wymagającą, ale potrafi nauczyć. Docenił to dopiero jak poszedł do szkoły średniej i sobie bardzo dobrze radzi z językiem angielskim. teraz jak o niej wspomina to mówi, że jest surowa, ale sprawiedliwa!
Rozwiń
matka
matka (7 grudnia 2008 o 02:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moja córka jest oczarowana sposobem prowadzenia przez nią lekcji. chciałabym, żeby inni pracowali tak jak ona i byli tacy skuteczni. czego i Panu życzę. A to jak pana dziecko się uczy zależy nie tylko od niej, najłatwiej tak stwierdzić, ale i od niego. proszę o tym pamiętać.
Rozwiń
henry
henry (5 grudnia 2008 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja to bym chciał żeby wzięła się lepiej za prowadzenie lekcji a nie tylko coś załatwiała, bo moje dziecko idzie niedługo do liceum i trochę się boję czy sobie poradzi
Rozwiń
lili
lili (22 listopada 2008 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja jestem ciekawa jak długo Pani Edyta będzie harować i " work her fingers to the bone" za 1400 zł, góra 1500 zł. Z takim potencjałem powinna Pani zarabiać 2 razy więcej.
Rozwiń
ciekawy
ciekawy (21 listopada 2008 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekaw jestem komu pierwszemu zacznie przeszkadzać fakt, że dziewczyna ma takią energię i siłę działania. W naszej grupie zakłady zostały postawione
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!