sobota, 17 marca 2018 r.

Lubartów

Budżet Lubartowa na 2016 r. przyjęty. 12 mln zł na inwestycje. Co zbudują?

Dodano: 27 grudnia 2015, 09:41
Autor: Paweł Puzio

12 do 6 głosów – takim wynikiem radni przyjęli projekt budżetu miasta Lubartów na przyszły rok. Na inwestycje przeznaczono ponad 12 milionów złotych. Radni zdecydowali także o przeznaczeniu 60 tysięcy złotych na zakup szaletów miejskich i 735 tysięcy na pierwszy w historii budżet obywatelski.

Sesja budżetowa była dosyć burzliwa. Jednak radni 12:6, przy dwóch głosach wstrzymujących się, przyjęli projekt przygotowany przez ratusz. - Łączna kwota planowanych dochodów budżetu Miasta to ponad 70,7 milionów złotych, z tego dochody bieżące  to kwota ponad 61,1 mln zł. Dochody majątkowe zostały określone na kwotę ponad 9,6 mln zł. Deficytu zaplanowaliśmy na nieco ponad 5 mln złotych. Zostanie pokryty kredytem długoterminowym w wysokości 6,8 mln zł – wyjaśnia Janusz Bodziacki, burmistrz miasta Lubartów.

W przyszłorocznym budżecie ratusz zarezerwował na inwestycje kwotę niemal 12,6 mln złotych. Najwięcej, bo aż 4 mln złotych przeznaczono na budowę kompleksu sportowego przy ul. Parkowej. Projekt zakłada budowę dwóch boisk, w tym jednego z nawierzchnią trawiastą i trybunami na blisko 1000 miejsc. Drugie boisko, ze sztuczną nawierzchnią, ma powstać po przeciwnej stronie kompleksu. Boiska będą ogrodzone i oświetlone. Plan zakłada także budowę hali sportowej z zapleczem dla zawodników.

Miasto sporo planuje wydać w przyszłym roku na drogi. Na budowę i przebudowę infrastruktury zaplanowano 1,2 mln złotych. Przygotowanie dokumentacji dla Drogi Wschodniej wyniesie 600 tys. zł. Natomiast 1,5 mln złotych to dotacja budowy dróg dla Gminy Lubartów. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie pochłonie w przyszłym roku 2,2 mln złotych.

Nie obyło się jednak bez poprawek. Jedną z nich był wniosek warunkowy dotyczący monitoringu miejskiego, na który pierwotnie przeznaczono 280 tys. złotych. Radni zdecydowali, że gdyby monitoring był jednym z wniosków skierowanych do realizacji w ramach budżetu obywatelski, wówczas ta kwota w całości trafi na modernizację ulic i placów. Radni jednogłośnie byli „za”. Kolejną z przegłosowanych poprawek było przeznaczenie kwoty 60 tys. zł na zakup szaletów miejskich. Burmistrz zarezerwował także środki na pierwszy w historii miasta budżet obywatelski. Jest to spora kwota – 735 tysięcy złotych.

Sesja budżetowa miała także personalny smaczek. Na koniec radna Ewa Grabek odczytała oświadczenie o wyjściu z Klubu Wspólny Lubartów. Miało to związek z uchwałą dotyczącą obsługi prawnej Rady Miasta. Uchwałę zaproponował Klub „Wspólny Lubartów”. Warto dodać, że parę minut wcześniej burmistrz Janusz Bodziacki poinformował o uchyleniu przez wojewodę w całości uchwały Rady Miasta Lubartów dotyczącej zapewnienia radzie miejskiej odrębnej obsługi prawnej. Obsługą Rady zajmuje się prawnik Urzędu Miasta.

 

Czytaj więcej o: budżet Lubartów inwestycje
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No,nareszcie, hura, hura, huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra !!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!