sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubartów

Burmistrz też manifestował (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2008, 18:25

Kilkadziesiąt osób protestowało dziś pod siedzibą lubartowskiej spółdzielni mieszkaniowej.

Zarząd spółdzielni wezwał Jerzego Zwolińskiego, burmistrza miasta o zakazanie pikiety. Burmistrz nie posłuchał i sam przyszedł manifestować.

Protestujący chcieli się przeciwstawić eksmitowaniu Lubartowskiego Ośrodka Kultury z budynku przy ul. Cichej, który należy do spółdzielni mieszkaniowej. Umowa na wynajem została podpisana jeszcze w połowie lat 90-tych.

LOK płacił niski czynsz. Jacek Tomasiak, nowy prezes spółdzielni, postanowił go podnieść. LOK i spółdzielnia nie uzgodniły nowych warunków. Spółdzielnia wypowiedziała umowę najmu. LOK się nie wyprowadził. Prezes Tomasiak wystąpił więc do sądu o orzeczenie eksmisji. Sąd Rejonowy w Lublinie ogłosi wyrok za kilka dni.

Już podczas procesu LOK dogadał się ze spółdzielnią co do wysokości przyszłego czynszu. Obie strony ustaliły go na blisko 12 zł za kw. Umowa nie została jednak podpisana. Poszło o dodatkowe zapisy m.in. o to, że LOK chce podnajmować innym pomieszczenia. Spółdzielnia liczyła na udostępnienie strony w tygodniku wydawanym przez LOK.

Skonfliktowane strony nie zasiadły już do negocjacji. - Panie Banucha, niech pan podpisze wynegocjonowaną umowę - wzywał prezes Tomasiak dyrektora LOK. Ten razem z burmistrzem był wśród protestujących.
- Prezesa Tomasiaka interesuje tylko jedno wyjście tj. wyrok eksmisyjny - uważa dyrektor Banucha.

Dziś rano władze spółdzielni zwróciły się do policji o ochronę spółdzielczego mienia, bo protest miał się odbyć na terenie spółdzielni. Policja zapowiedziała, że będzie interweniować jeśli dojdzie do zakłócenia porządku. Manifestacji przyglądało się kilku umundurowanych policjantów. Spółdzielnia chciała też aby burmistrz Lubartowa wydał zakaz przeprowadzenia protestu.

- Ważniejszy jest słuszność protestu niż jego legalność - stwierdził burmistrz stojąc wśród manifestujących.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marian
pp
NO KOMENTS
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marian
marian (14 marca 2008 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby jeden z tych dwóch mężczyzn o przerośniętych ambicjach/ Tomasiak - prezes SM i Zwoliński - Burmistrz/ i ocenach własnej osoby był mądry to umiałby ustąpić, tymczasem jeden pokazuje, że jest twardszy od drugiego. Z tej wojny nic dobrego nie mamy , tylko miasto staje sie pośmiewiskiem. Co chwila sąd, pyskówki w prasie, na sesjach, wojenka wlokalnych gazetach . Dokąd idziecie ludzie? Kogo wybraliście na swoich reprezentantów- baranów bodzących sie rogami!!
Rozwiń
pp
pp (14 marca 2008 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie podoba mi się to, co się dzieje wokół Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Przede wszystkim chodzi tu o chore ambicje Burmistrza i Prezesa SM. Normalni ludzie po prostu ze sobą rozmawiają. No i jeszcze mały kamyczek do ogródka burmistrza: proszę sobie przypomnieć sprawę Młodzieżowego Domu Kultury - analogie są widoczne jak na dłoni. Wówczas pan burmistrz nie demonstrował... Jak Kuba Bogu...
Rozwiń
NO KOMENTS
NO KOMENTS (13 marca 2008 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20041112/NEWS01/41111010&SearchID=73311477874047"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73311477874047[/url]
Rozwiń
FRANK
FRANK (13 marca 2008 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes uważa że nic w LOK się nie dzieje, bo skąd ma wiedzieć skoro większość czasu spędza w sądach...
Rozwiń
lubartowianin
lubartowianin (13 marca 2008 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
,,Ociec miasta "czyli burmistrz powinien być przykładem praworządności w mieście i nie powinien szukac w prezesie Tomasiaku jedynego sponsora powinien walczyć skutecznie o kulturę dofinansowując ją Dofinansowanie domu kultury jest obowiązkiem burmistrza ,,Patriotyzm "radnego nie powinien polegać na bezprawnych pikietach które są nie zgodne z prawem i dbają o jego stołek i potrzeby. Patriotyzm powinien polegać na dbaniu o wszystkich członków spółdzielni. Z domu kultury korzystają ludzie z całego powiatu nie tylko mieszkańcy spóldzielni. Sąd jest od tego aby obiektywnie wydał wyrok. Prezesie Tomasiak !!!!!niech się Pan trzyma ciepło bo ktoś się zaślinił na Pański stołek!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!