Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

4 marca 2008 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Francuska kuchnia w szczerym polu

0 16 A A

Ewa Putek od 30 lat mieszka we Francji. Ale to w Polsce postanowiła zainwestować - w restaurację-zajazd pod Lublinem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kiedy budowa ruszyła, okazało się, że z planów zniknęła droga dojazdowa
do jej posesji.

- Lubelszczyznę wybraliśmy nie tylko dlatego, że to moje rodzinne strony. Mówiono nam, że to strefa zielona, przyjazna inwestorowi, gdzie prężnie rozwija się turystyka - tłumaczy Ewa Putek.

Zanim państwo Putkowie zdecydowali się na lokalizację zajazdu z francuską restauracją, przejrzeli setki map. Wybór padł na podlubelski Ciecierzyn. - Myślałam, że skoro mam starannie przygotowany biznesplan i pieniądze, to wszystko pójdzie z górki. Niestety...

W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Niemce z 2004 r. do działki pani Ewy prowadził zjazd z drogi krajowej nr 19. - Dlatego kupiliśmy te grunty - mówi kobieta.

Samo przygotowanie biznesplanu zajęło Ewie Putek i jej mężowi prawie 3 lata. Zdobycie pozwolenia na budowę - kolejne dwa. Pieniądze szły jak woda. Tylko przekształcenie działki rolnej na budowlaną kosztowało 50 tys. zł. Ewa zaciągnęła kredyt w banku we Francji i wynajęła firmę budowlaną. - Cieszyłam się jak dziecko, kiedy wylano fundamenty - przyznaje. Ale radość nie trwała długo.

Dowiedziała się, że plany uległy zmianie i zjazd od trasy głównej do jej działki zniknął. A biegnąca do jej posesji droga serwisowa nie łączy się z trasą szybkiego ruchu.

- Gdybym nie przyszła do lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w zupełnie innej sprawie, do dziś nie miałabym o niczym pojęcia - twierdzi Ewa Putek. - Przed zmianą planów i map urzędnicy powinni się zorientować, jakie inwestycje są tam realizowane. Po co mi teraz zajazd, do którego nie będzie można zjechać z głównej drogi. Żaden klient do mnie nie zapuka.
Dlatego Ewa Putek chce, by GDDKiA odkupiła od niej działkę. Domaga się rekompensaty za poniesione straty. To łącznie prawie 700 tys. zł.

- Nie widzimy podstaw, żeby spełnić te żądania. Zjazd z drogi krajowej nr 19 do posesji pani Putek był tymczasowy. Za kilka lat bowiem droga zostanie przebudowana na ekspresową, czyli o ograniczonym dostępie - wyjaśnia Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora Oddziału ds. Przygotowania Inwestycji GDDKiA w Lublinie. - Pani Putek powinna mieć tego świadomość.

- Jak można tak traktować przedsiębiorców - załamuje ręce Ewa Putek. I zapowiada, że będzie walczyć o swoje. Także przed sądem.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zerowka / 9 marca 2008 o 08:06
Bula napisał:
Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)


On moze nie wie ale doskonale ujal to prokurator Czyzewski w glosnym zeznaniu online - o wiele grozniejsze dla RP i bytu Jej obywateli sa mafie urzednicze niz ponadnarodowe zorganizowane grupy przestepcze.

To tyle.
Koniec .
Avatar
Bula / 6 marca 2008 o 22:06
Jarecki napisał:
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee



Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 22:04
qqq napisał:
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem.


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem. rozwiń
Avatar
ten sam / 6 marca 2008 o 22:01
Gość napisał:
Moze i ma rację, tylko czy ta pani powinna w takim wypadku dostac pozwolenie na budowę zajazdu. Chyba mówiła co chce budować, więc myslący urzędnik powinien powiedziec jakie są plany co do tej drogi i tego zjazdu, a wtedy to juz mogłaby podjąć decyzję buduje zajazd czy nie. Nie zataja się przed potencjalnymi inwestorami takich kluczowych informacji.



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat rozwiń
Avatar
qqq / 6 marca 2008 o 19:22
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:08
ta pani dostala pismo o "warunkowym pozwoleniu na dojazd" ktory ulegnie zlikwidowaniu jak wybuduja S19. Kobieta myslala ze pozniej sie to zalatwi. Podobny problem bedzie np Bida. Ci wszyscy ludzi edostali warunkowe pozwolenia na zjazdy ktore w przypadku wybudowania nowej S19 bede zlikwidowane. Podjeli decyzje o budowie na wlasne ryzyko.
Avatar
geografia / 6 marca 2008 o 07:26
Co ma Ciecierzyn do Lubartowa ?
Avatar
Jarecki / 6 marca 2008 o 06:50
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(... rozwiń
Avatar
niaska / 5 marca 2008 o 15:00
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial ze droga dojazdowa zniknie ! To jest niedoinformowanie inwestora przez wszelkie organy !!!
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial... rozwiń
Avatar
klika / 5 marca 2008 o 11:24
Ta Pani to powinna najpierw wszystko sprawdzić. Skoro inwestuje pieniądze i to chyba duże, to lepiej pięć razy sprawdzić, a nie potem mieć pretensje do całego świata.
Co do dyrekcji dróg, to też powinni ją poinformowac jaka jest sprawa. A może to zrobili, tylko pani Putek stwierdziła, że skoro ma kasę to jakoś to się da załatwić?!
Avatar
Zerowka / 9 marca 2008 o 08:06
Bula napisał:
Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)


On moze nie wie ale doskonale ujal to prokurator Czyzewski w glosnym zeznaniu online - o wiele grozniejsze dla RP i bytu Jej obywateli sa mafie urzednicze niz ponadnarodowe zorganizowane grupy przestepcze.

To tyle.
Koniec .
Avatar
Bula / 6 marca 2008 o 22:06
Jarecki napisał:
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee



Ty czloweku w ogole nie wiesz na czym to wszystko polega,brakuje Ci piec lat nauki)
rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 22:04
qqq napisał:
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem.


zdolnych z jezykami powiadasz,ale chyba nie mowisz o swoim jezyku.Jak by mnie mial obslugiwac taki pyskaty urzednik to bym dopiero sie zalamal
Pozatym GDDKiA nie jest urzedem. rozwiń
Avatar
ten sam / 6 marca 2008 o 22:01
Gość napisał:
Moze i ma rację, tylko czy ta pani powinna w takim wypadku dostac pozwolenie na budowę zajazdu. Chyba mówiła co chce budować, więc myslący urzędnik powinien powiedziec jakie są plany co do tej drogi i tego zjazdu, a wtedy to juz mogłaby podjąć decyzję buduje zajazd czy nie. Nie zataja się przed potencjalnymi inwestorami takich kluczowych informacji.



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat



Ta Pani nigdy nie miala pozowlenia na budowe zjazdu do restauracji,tylko do budynku mieszkalnego .A to jest ogromna róznica
S19 jest droga klasy S od dwoch lat rozwiń
Avatar
qqq / 6 marca 2008 o 19:22
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i od razu będą miejsca dla młodych, zdolnych i z językami. Nie odnosze się do tej konkretnej sprawy tylko piszę ogólnie, jak jest. Z resztą sami wiecie, jak jest hehehehe (śmiech przez łzy).
Tak będzie, dopóki:
- nie będzie koordynacji między urzędami. Jeden urząd planuje zrobić coś, o czym drugi nie wie. Co obywatel może z tym zrobić? W naszym kraju może "naskoczyć" i tyle.
- nie będzie odpoweidzialności personalnej urzędnika. Jedna głupia biurwa błędną (!!!!) decyzją potrafi zaszkodzić obywatelowi, ale jakby co ,to decyzję wydała nie TA GŁUPIA BABA tylko "urząd". A urzędu z pracy nie zwolnisz. Proste? proste. A mówi się o bezrobociu. Połowę głupich biurw wywalić na zbity pysk i o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 11:08
ta pani dostala pismo o "warunkowym pozwoleniu na dojazd" ktory ulegnie zlikwidowaniu jak wybuduja S19. Kobieta myslala ze pozniej sie to zalatwi. Podobny problem bedzie np Bida. Ci wszyscy ludzi edostali warunkowe pozwolenia na zjazdy ktore w przypadku wybudowania nowej S19 bede zlikwidowane. Podjeli decyzje o budowie na wlasne ryzyko.
Avatar
geografia / 6 marca 2008 o 07:26
Co ma Ciecierzyn do Lubartowa ?
Avatar
Jarecki / 6 marca 2008 o 06:50
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(w końcu skoro jest decyzja, która niemało KOSZTUJE.... kto to widział, żeby takich informacji nie udzielić!!! CO TO ZA URZĘDY PYTAM??? GDZIE
"INTEGRACJA" INFORMACJI SYSTEMOWEJ - między urzędami??? XXI wiek... he he).... sorry - polska wiocha... (UE się z nas śmieje)!!!
- po trzecie skoro wydano pozwolenie, a plan się NAGLE zmienił, powinno być to podstawą do oddania zainwestowanych pieniędzy przez "organ
państwowy" - i nie ważne kto (bo wiadomo, że każdy na każdego będzie teraz palcem wskazywał - to normalne u nas ) - po prostu "organ
państwowy" wskazany palcem --> ale sprawiedliwego niezawisłego sądu.

Kto to widział, żeby URZĄD wydał pozwolenie i potem drugi URZĄD sobie plany zmieniał co ROZWALA założenia inwestorskie oparte na decyzji tego pierwszego URZĘDU. Masło Maślane... bleee
Przyglądam sie tej dyskusji i sobie myślę tak na "zdrowy rozsądek":

- po pierwsze po co pisać - "pewnie Pani Ewa to, pewnie pani Ewa tamto..." - jeśli nie ma sie pewności jak było szanowni forumowicze :-) ??
- po drugie jeśli ktoś otrzymuje pozwolenie na budowę RESTAURACJI z załączonymi informacjami wyjętymi "żywcem" z Biznes Planu dotyczącymi
założeń budowlanych (w tym droga dojazdowa), to urzędnik POWINIEN SPRAWDZIĆ i poinformować inwestora o ewentualnych zmianach planów
(... rozwiń
Avatar
niaska / 5 marca 2008 o 15:00
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial ze droga dojazdowa zniknie ! To jest niedoinformowanie inwestora przez wszelkie organy !!!
W Polsce wszedzie tak jest. Ppoczawszy od uniwersyteckich sekretariatow do biur i okienek wszelkiej administracji ... Jak sie czlowiek sam nie zapyta, co ? jak? po co ? kiedy? dla czego? itd, to urzednik rzadnej rady ani informacji nie da. A i jeszcze opieprzy z oburzeniem przy nastepnej wizycie, ze obywatel powinien takie rzeczy przecierz wiedziec !!!

A pani Ewa przeciez dostala wszyskie pozwolenia, wychodzone i wyproszone przez lata ( bo w Polsce czas NIE pieniadz) w urzedach i innych, i nikt jej nie powiedzial... rozwiń
Avatar
klika / 5 marca 2008 o 11:24
Ta Pani to powinna najpierw wszystko sprawdzić. Skoro inwestuje pieniądze i to chyba duże, to lepiej pięć razy sprawdzić, a nie potem mieć pretensje do całego świata.
Co do dyrekcji dróg, to też powinni ją poinformowac jaka jest sprawa. A może to zrobili, tylko pani Putek stwierdziła, że skoro ma kasę to jakoś to się da załatwić?!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 0

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 12

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 7

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!