piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubartów

Jeziora na drogach, ale powodzi nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2013, 19:11
Autor: (mb) (wp/mr)

Tak w poniedziałek było w dolinie Wieprza. Poziom wody podniósł się na tyle, że odciął od świata Kolonię Ostrów. Mieszkańcy zamiast drogi do Jeziorzan mieli głębokie na ponad 30 cm rozlewiska.

Bug i Wieprz przekraczały w poniedziałek stany ostrzegawcze, a Krzna – stan alarmowy. Mimo to służby wojewody uspokajają – na razie sytuacja jest dobra i powódź nam nie grozi.

– Choć lokalne podtopienia są. Nie tylko w okolicach niektórych rzek, ale też np. w Lublinie na ul. Dzierżawnej – zastrzega Józef Klajda, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mimo trudnej sytuacji na środkowym odcinku Wisły (alarm przeciwpowodziowy w Płocku, lodołamacze wysłane do akcji na odcinku od Włocławka do Płocka), u nas poziom tej rzeki nie jest niepokojący.

– We wszystkich punktach pomiarowych w naszym regionie nie ma stanów ostrzegawczych. A w Annopolu poziom Wisły zaczął w poniedziałek opadać. W ciągu doby, bo w takim czasie przepływa przez nasz region woda w Wiśle, niższe stany dotrą do Puław i Dęblina – zapowiada Klajda.

Nieco gorzej na Bugu i Wieprzu. Obie rzeki w niektórych miejscach przekraczały w poniedziałek stany ostrzegawcze.

– Bug jest w większości zamarznięty, ale wpływa od niego woda z roztopów. Z kolei na Wieprzu zwiększony stan wody jest tylko lokalnie, miejscami – wyjaśnia Klajda. – Generalnie, sytuacja jest dobra.

Stan alarmowy (kolejny po ostrzegawczym) o ponad 20 cm przekraczała za to w poniedziałęk Krzna w Malowej Górze. – Ale poziom rzeki już się ustabilizował, wody zaczyna ubywać – zastrzega Klajda.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!