czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lubartów

Jeziora na drogach, ale powodzi nie będzie

Dodano: 4 lutego 2013, 19:11
Autor: (mb) (wp/mr)

Tak w poniedziałek było w dolinie Wieprza. Poziom wody podniósł się na tyle, że odciął od świata Kolonię Ostrów. Mieszkańcy zamiast drogi do Jeziorzan mieli głębokie na ponad 30 cm rozlewiska.

Bug i Wieprz przekraczały w poniedziałek stany ostrzegawcze, a Krzna – stan alarmowy. Mimo to służby wojewody uspokajają – na razie sytuacja jest dobra i powódź nam nie grozi.

– Choć lokalne podtopienia są. Nie tylko w okolicach niektórych rzek, ale też np. w Lublinie na ul. Dzierżawnej – zastrzega Józef Klajda, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mimo trudnej sytuacji na środkowym odcinku Wisły (alarm przeciwpowodziowy w Płocku, lodołamacze wysłane do akcji na odcinku od Włocławka do Płocka), u nas poziom tej rzeki nie jest niepokojący.

– We wszystkich punktach pomiarowych w naszym regionie nie ma stanów ostrzegawczych. A w Annopolu poziom Wisły zaczął w poniedziałek opadać. W ciągu doby, bo w takim czasie przepływa przez nasz region woda w Wiśle, niższe stany dotrą do Puław i Dęblina – zapowiada Klajda.

Nieco gorzej na Bugu i Wieprzu. Obie rzeki w niektórych miejscach przekraczały w poniedziałek stany ostrzegawcze.

– Bug jest w większości zamarznięty, ale wpływa od niego woda z roztopów. Z kolei na Wieprzu zwiększony stan wody jest tylko lokalnie, miejscami – wyjaśnia Klajda. – Generalnie, sytuacja jest dobra.

Stan alarmowy (kolejny po ostrzegawczym) o ponad 20 cm przekraczała za to w poniedziałęk Krzna w Malowej Górze. – Ale poziom rzeki już się ustabilizował, wody zaczyna ubywać – zastrzega Klajda.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!