Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 marca 2010 r.
20:25
Edytuj ten wpis

Latarnie w Lubartowie zgasły legalnie

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 6 A A

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wyłączania oświetlenia na osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledztwo było prowadzone po doniesieniu, które złożył Jacek Tomasiak, prezes SM. Obarczał on Jerzego Zwolińskiego, burmistrza Lubartowa, odpowiedzialnością za wyłączenie oświetlenia na spółdzielczych terenach. Podkreślał, że przez to doszło do stworzenia niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

Burmistrz Lubartowa uważa, że prawo zabrania mu finansowania z budżetu miasta oświetlenia spółdzielczych terenów, bo nie są to place i drogi publiczne. Zrezygnował więc z płacenia za prąd. Energetycy wyłączyli około 250 latarni, które dotąd świeciły na spółdzielczych osiedlach.

Prokuratura przesłuchała Tomasiaka, a potem Zwolińskiego. W uzasadnieniu umorzenia śledztwa napisała, że nie doszukała się tego, aby doszło do popełnienia przestępstwa.

Zwoliński i Tomasiak o decyzji prokuratora dowiedzieli się od nas.

– Spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia – stwierdził burmistrz. – Moje działania nie były nagłe. Przez wiele miesięcy uzmysławiałem spółdzielni, że to na niej spoczywa odpowiedzialność za oświetlenie.

Prezes Tomasiak zapowiada, że odwoła się od tej decyzji.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
M.. / 3 marca 2010 o 11:22
lokator napisał:
Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku?



to kpina burmistrza z spokojnego miasta bedzie tylko kradzieze i pobiciaa
jednym slowem dobrze ze juz tm nie mieszkam ale jak jestem u rodziny to strach chodzic wieczorem
a co powiedziec o dzieciach co przychodza wieczorem z szkoly
ludzie powinni sie zbuntowac i nie placic podatkow to by moze im cos dalo do rozumu
jak sie podacie to beda robic co tylko im sie podoba



to kpina burmistrza z spokojnego miasta bedzie tylko kradzieze i pobiciaa
jednym slowem dobrze ze juz tm nie mieszkam ale jak jestem u rodziny to strach chodzic wieczorem
a co powiedziec o dzieciach co przychodza wieczorem z szkoly
ludzie powinni sie zbuntowac i nie placic podatkow to by moze im cos dalo do rozumu
jak sie podacie to beda robic co tylko im sie podoba rozwiń
Avatar
lokator / 3 marca 2010 o 08:07
Josef46 napisał:
Pomijając kwestię Tomasiaka,ale obywatele miasta płacą podatki i burmistrz o tym powinien także pamiętać!A jeżeli nie pamięta to mieszkańcy w majestacie prawa zapomną go wybrać!


Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku?


Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku? rozwiń
Avatar
Josef46 / 3 marca 2010 o 06:38
Pomijając kwestię Tomasiaka,ale obywatele miasta płacą podatki i burmistrz o tym powinien także pamiętać!A jeżeli nie pamięta to mieszkańcy w majestacie prawa zapomną go wybrać!
Avatar
Lubartowiak / 3 marca 2010 o 05:52
Pan Tomasiak buł lepszym wszechpolakiem niż prezesem -już zapomniał szanowny pan prezes jak go spałowali na lipowej??????????????????????????/hehehehe
Avatar
rozsądek / 2 marca 2010 o 23:24
Warto zapoznać się z tą informacją.

[url="http://lubartow.pl/index.php?temat=101084"]http://lubartow.pl/index.php?temat=101084[/url]
Avatar
mieszkaniec / 2 marca 2010 o 23:14
Panie Tomasiak niech pan się więcej nie kompromituje. Niech pan nie przynosi dalszego wstydu dla Lubartowa. Pan nie ma stylu do bycia prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Przegrał pan to trzeba podać się do dymisji. Więcej honoru a nie kolejne latanie po sądach i prokuratorach.
Avatar
M.. / 3 marca 2010 o 11:22
lokator napisał:
Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku?



to kpina burmistrza z spokojnego miasta bedzie tylko kradzieze i pobiciaa
jednym slowem dobrze ze juz tm nie mieszkam ale jak jestem u rodziny to strach chodzic wieczorem
a co powiedziec o dzieciach co przychodza wieczorem z szkoly
ludzie powinni sie zbuntowac i nie placic podatkow to by moze im cos dalo do rozumu
jak sie podacie to beda robic co tylko im sie podoba



to kpina burmistrza z spokojnego miasta bedzie tylko kradzieze i pobiciaa
jednym slowem dobrze ze juz tm nie mieszkam ale jak jestem u rodziny to strach chodzic wieczorem
a co powiedziec o dzieciach co przychodza wieczorem z szkoly
ludzie powinni sie zbuntowac i nie placic podatkow to by moze im cos dalo do rozumu
jak sie podacie to beda robic co tylko im sie podoba rozwiń
Avatar
lokator / 3 marca 2010 o 08:07
Josef46 napisał:
Pomijając kwestię Tomasiaka,ale obywatele miasta płacą podatki i burmistrz o tym powinien także pamiętać!A jeżeli nie pamięta to mieszkańcy w majestacie prawa zapomną go wybrać!


Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku?


Mieszkańcy wybrali Radę Nadzorczą Spółdzielni i co z tego? Rada jest "pod butem" prezesa, który gra naszym bezpieczeństwem w prywatnej politycznej wojnie z burmistrzem. Interesy spółdzielców podporządkowane zostały celom politycznym, a spółdzielnia nie jest przecież partią polityczną. Kto go w końcu przywoła do porządku? rozwiń
Avatar
Josef46 / 3 marca 2010 o 06:38
Pomijając kwestię Tomasiaka,ale obywatele miasta płacą podatki i burmistrz o tym powinien także pamiętać!A jeżeli nie pamięta to mieszkańcy w majestacie prawa zapomną go wybrać!
Avatar
Lubartowiak / 3 marca 2010 o 05:52
Pan Tomasiak buł lepszym wszechpolakiem niż prezesem -już zapomniał szanowny pan prezes jak go spałowali na lipowej??????????????????????????/hehehehe
Avatar
rozsądek / 2 marca 2010 o 23:24
Warto zapoznać się z tą informacją.

[url="http://lubartow.pl/index.php?temat=101084"]http://lubartow.pl/index.php?temat=101084[/url]
Avatar
mieszkaniec / 2 marca 2010 o 23:14
Panie Tomasiak niech pan się więcej nie kompromituje. Niech pan nie przynosi dalszego wstydu dla Lubartowa. Pan nie ma stylu do bycia prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Przegrał pan to trzeba podać się do dymisji. Więcej honoru a nie kolejne latanie po sądach i prokuratorach.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 11 5

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 23 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra