poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Do nielegalnej tablicy nikt się nie przyznał

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2010, 12:24

Lubartowska policja dała za wygraną. Po miesięcznym, intensywnym dochodzeniu, nie udało jej się odnaleźć właściciela tablicy poświęconej pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, którą ktoś nielegalnie położył w centrum miasta.

Przed miesiącem ktoś położył kamienną tablicę na środku placu Piłsudskiego. Był na niej wyryty napis: Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 04 2010. Obywatele Lubartowa.

Nikt do tablicy nie chciał się przyznać. Nikt też wcześniej nie zapytał władz Lubartowa o zgodę na jej położenie w centrum miasta. Po dwóch dniach pracownicy miejscy zabrali ją z placu. Takie polecenie wydał Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- To hańbiąca próba wykorzystania tragedii do celów politycznych – mówił nam burmistrz Zwoliński. – Sądzę, że to inicjatywa jakichś pojedynczych osób a nie któregoś z ugrupowań. Niech policja poszuka właściciela tablicy.

Policja szukała właściciela tablicy przez miesiąc. Najpierw przejrzała monitoring z kamer, które zapisują obraz z centrum miasta. Chodziło o noc podczas, której ktoś zostawił tablicę. Okazało się, że miejsce zasłania drzewo. Policjanci nie dostrzegli właściciela tablicy. Przepytywali też lubartowskich kamieniarzy, ale żaden z nich nie potwierdził, że wyrył napisy na tablicy.

- Nie skierujemy wniosku o ukaranie ze względu na to, że nie udało się ustalić osoby, która zostawiła tablicę w centrum miasta – mówi Artur Marczuk, z lubartowskiej policji.

Tablica wciąż leży w jednym z miejskich budynków. Burmistrz Lubartowa czekał dotąd aż ktoś się po nią zgłosi albo właściciela znajdzie policja.

Co Twoim zdaniem zrobić z bezpańską tablicą? Wypowiedź się na naszym forum
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
gość~
sołżenicyn aleksandr
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lipca 2010 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwi mnie to zaangażowanie policji w sprawę. A cóż to się nagannego stało, że ktoś położył tablicę. Jakie paragrafy zostały naruszone. Prponuje policji by w myśł tej samej zasady szukała sprawców stawiania krzyży i pomniczków w miejscu wypadków. Proszę o przytoczenie na jakiej podstawie prawnej rozpoczęto postępowanie? Może ktoś wie z czytelników.
Rozwiń
gość~
gość~ (7 lipca 2010 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam ,że nic złego by się nie stało , gdyby tablicę upamiętniającą katastrofę umieścić na cmentarzu w Lubartowie. Mieszkańcy mogliby przy tablicy zapalić lampkę i pomodlić się za tych , którzy zginęli pod Smoleńskiem. Po co niszczyć ją , czy szukać właściciela ? W końcu zginęli nasi ,,bracia i siostry". Cześć ich pamięci !
Rozwiń
sołżenicyn aleksandr
sołżenicyn aleksandr (7 lipca 2010 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To zrobił Timur i jego drużyna razem z Odarpim, synem Egigwy
Rozwiń
K.
K. (7 lipca 2010 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdyby dokładnie w tym samym miejscu ktoś zrobił kupe, to policja też by prowadziła dochodzenie?
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2010 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Policja niech się lepiej weźmie za łapanie przestępców
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!