Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 sierpnia 2009 r.
21:46
Edytuj ten wpis

Lubartów: Radna żąda od poczty zwrotu pieniędzy

0 8 A A

Radna Bogumiła Lisek-Jublewska wytoczyła proces poczcie. Chce się na nim m.in. dowiedzieć, dlaczego do mieszkańców nie dotarły zawiadomienia o dacie protestu przeciwko budowie sortowni śmieci w rejonie ulicy Lipowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radna należy do opozycji. W grudniu ub. roku organizowała spotkanie z mieszkańcami. Dotyczyło planów władz miasta, które chcą niedaleko od domów i bloków zbudować zakład segregacji śmieci. Trafiałyby tam odpady z lubartowskiego powiatu. Wielu mieszkańcom pomysł takiej lokalizacji sortowni się nie podoba. Boją się, że sąsiedztwo sortowni będzie dla nich bardzo uciążliwe.

Radna chciała zawiadomić o proteście jak największą liczbę mieszkańców Lubartowa. Poprosiła pocztę o rozniesienie 7,2 tys. ulotek. Za ich druk i dystrybucję zapłaciła ponad dwa tysiące złotych.

Poczta zleciła rozniesienie ulotek podwykonawcy. A ten nie wywiązał się z zadania. Większość ulotek przepadła. Mimo to na spotkanie w sprawie sortowni przyszło kilkuset mieszkańców Lubartowa.

Radna wystąpiła do poczty o zwrot poniesionych kosztów. Poczta zrobiła rozeznanie, po czym przyznała, że usługa faktycznie nie była należycie wykonana. Zwróciła radnej 1,1 tys. zł. Ale to jej nie wystarczyło.

Bogumiła Jublewska-Lisek w pozwie sądowym, który trafił do Sądu Rejonowego w Lubartowie, domaga się zwrotu pełnych poniesionych wydatków. – Poczta zobowiązana jest do naprawienia w całości szkody, która wynikła z niewłaściwego wykonania zleconej jej usługi – uważa radna.

Nie ukrywa, że chodzi jej o jeszcze jedno. W sądzie chce się dowiedzieć, kto bezpośrednio miał się zajmować rozniesieniem ulotek i dlaczego zawiadomienie o proteście nie dotarło do mieszkańców Lubartowa.

– Zwróciliśmy 1,1 tys. zł i zgodnie z naszym regulaminem pozostałą część roszczenia uznajemy za niezasadną – mówi Elżbieta Mroczkowska, rzecznik lubelskiej poczty.
W środę odbyła się pierwsza rozprawa procesu. Następna w październiku.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 13:51
ski napisał:
Można mieć też w obejściu. Proponuję najpierw zainstalować na pewnym podwórzu przy Krzywym Kole.

Dobre miejsce! nie trzeba będzie wozić daleko, bo bloki produkują więcej śmieci niż domki jednorodzinne Tuż przy nowym bloku!!!
Avatar
~ski~ / 16 sierpnia 2009 o 09:40
Jak ja bedę decydentem to nie będzie składowisk, sortowni, kompostowni - nie będzie nic... był las i będzie las...
Avatar
ski / 15 sierpnia 2009 o 22:47
Bartosz Kiewicz napisał:
Można mieć sortownię pod oknami - [url="http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/16197/Ekodomki.+Realna+alternatywa+dla+spalarni.+.html"]patrz tutaj (kliknij) [/url]

Można mieć też w obejściu. Proponuję najpierw zainstalować na pewnym podwórzu przy Krzywym Kole.
Avatar
Bartosz Kiewicz / 15 sierpnia 2009 o 22:00
Można mieć sortownię pod oknami - [url="http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/16197/Ekodomki.+Realna+alternatywa+dla+spalarni.+.html"]patrz tutaj (kliknij) [/url]
Avatar
bell / 15 sierpnia 2009 o 18:49
bo hopkins napisał:
Ma kobieta rację! Nikt nie chce mieć pod oknami swojego domu sortowni, a w przyszłości spalarni odpadów. Będę na nią drugi raz głosował i mam nadzieję że zostanie burmistrzem


Nie sądzę; dwa razy nikt nie będzie żartował z tego samego powodu
rozwiń
Avatar
bo hopkins / 15 sierpnia 2009 o 18:34
Ma kobieta rację! Nikt nie chce mieć pod oknami swojego domu sortowni, a w przyszłości spalarni odpadów. Będę na nią drugi raz głosował i mam nadzieję że zostanie burmistrzem
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2009 o 16:43
a ja uważam, że gmina wina zbierać odpady po lasach, nieużytkach no bo zamiast obciążyć każdego obywatela podatkiem śmieciowym to tylko nieliczni płaca a pozostali podrzucają swoje śmiecie innym, min. do lasów, rowów,, innych kontenerów itp.
Avatar
Eko Obywatel / 13 sierpnia 2009 o 22:39
A ja skarżę administrację rządową do Rzecznika Praw Obywatelkskich za ośmioletnie zaniechania odpadowe - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56292&data=&_CheckSum=1450965104"]czytaj tutaj _________[/url]
--------------------------------------
Polska racja stanu jest zagrożona - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56295&data=&_CheckSum=-65710771"]czytaj tutaj ____________[/url]
A ja skarżę administrację rządową do Rzecznika Praw Obywatelkskich za ośmioletnie zaniechania odpadowe - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56292&data=&_CheckSum=1450965104"]czytaj tutaj _________[/url]
--------------------------------------
Polska racja stanu jest zagrożona - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56295&... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2009 o 13:51
ski napisał:
Można mieć też w obejściu. Proponuję najpierw zainstalować na pewnym podwórzu przy Krzywym Kole.

Dobre miejsce! nie trzeba będzie wozić daleko, bo bloki produkują więcej śmieci niż domki jednorodzinne Tuż przy nowym bloku!!!
Avatar
~ski~ / 16 sierpnia 2009 o 09:40
Jak ja bedę decydentem to nie będzie składowisk, sortowni, kompostowni - nie będzie nic... był las i będzie las...
Avatar
ski / 15 sierpnia 2009 o 22:47
Bartosz Kiewicz napisał:
Można mieć sortownię pod oknami - [url="http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/16197/Ekodomki.+Realna+alternatywa+dla+spalarni.+.html"]patrz tutaj (kliknij) [/url]

Można mieć też w obejściu. Proponuję najpierw zainstalować na pewnym podwórzu przy Krzywym Kole.
Avatar
Bartosz Kiewicz / 15 sierpnia 2009 o 22:00
Można mieć sortownię pod oknami - [url="http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/16197/Ekodomki.+Realna+alternatywa+dla+spalarni.+.html"]patrz tutaj (kliknij) [/url]
Avatar
bell / 15 sierpnia 2009 o 18:49
bo hopkins napisał:
Ma kobieta rację! Nikt nie chce mieć pod oknami swojego domu sortowni, a w przyszłości spalarni odpadów. Będę na nią drugi raz głosował i mam nadzieję że zostanie burmistrzem


Nie sądzę; dwa razy nikt nie będzie żartował z tego samego powodu
rozwiń
Avatar
bo hopkins / 15 sierpnia 2009 o 18:34
Ma kobieta rację! Nikt nie chce mieć pod oknami swojego domu sortowni, a w przyszłości spalarni odpadów. Będę na nią drugi raz głosował i mam nadzieję że zostanie burmistrzem
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2009 o 16:43
a ja uważam, że gmina wina zbierać odpady po lasach, nieużytkach no bo zamiast obciążyć każdego obywatela podatkiem śmieciowym to tylko nieliczni płaca a pozostali podrzucają swoje śmiecie innym, min. do lasów, rowów,, innych kontenerów itp.
Avatar
Eko Obywatel / 13 sierpnia 2009 o 22:39
A ja skarżę administrację rządową do Rzecznika Praw Obywatelkskich za ośmioletnie zaniechania odpadowe - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56292&data=&_CheckSum=1450965104"]czytaj tutaj _________[/url]
--------------------------------------
Polska racja stanu jest zagrożona - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56295&data=&_CheckSum=-65710771"]czytaj tutaj ____________[/url]
A ja skarżę administrację rządową do Rzecznika Praw Obywatelkskich za ośmioletnie zaniechania odpadowe - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56292&data=&_CheckSum=1450965104"]czytaj tutaj _________[/url]
--------------------------------------
Polska racja stanu jest zagrożona - [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56295&... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!