piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubartów

Mieszkańcy Rokitna za odpady zapłacą w połowie

  Edytuj ten wpis
Autor: (dj)

Mieszkańcy wsi sąsiadujących z wysypiskiem w Rokitnie za wywóz śmieci będą płacili tylko w części. Radni gminy Lubartów nie zgodzili się na całkowite zwolnienie ich z tych opłat.

Przypomnijmy. Do niedawna wszyscy mieszkańcy gminy Lubartów nie płacili za odbiór odpadków, bo we wszystkich wsiach gmina ustawiła darmowe kontenery. Od wiosny odbiorem śmieci zajął się Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Wywóz jednego pojemnika kosztuje teraz 12 zł.

Przeciwko płaceniu za wywóz śmieci zaprotestowali mieszkańcy Rokitna. Uważali, że ze względu na uciążliwe sąsiedztwo wysypiska, należy im się rekompensata czyli zwolnienie z opłat. Próbowali nawet blokować wysypisko w Rokitnie. Interweniowała policja.

Władze gminy Lubartów częściowo poszły im na rękę. Zdecydowały,
że mieszkańcy wiosek położonych w pobliżu wysypiska: Rokitna, Wólki Rokickiej, Kolonii Wólka Rokicka i Wandzina będą płacić tylko połowę ceny za wywóz pojemnika śmieci – 6 zł. Resztę dołoży samorząd.

Część mieszkańców uznała, że taka dopłata jest zbyt mała. Na ich wniosek Rada Gminy Lubartów jeszcze raz zastanawiała się nad tym, ile mają płacić za odbiór nieczystości.
– Większość radnych opowiedziała się przeciwko całkowitemu zwolnieniu mieszkańców z opłat – mówi Tadeusz Zwoliński, zastępca wójta Lubartowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!