poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubartów

Mistrzowie walczą o dach nad głową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2012, 17:33

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Ponad 800 tys. zł. Takiej kwoty domaga się od klubu taekwondo Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chodzi o wykorzystywany przez zawodników pawilon przy ul. Krzywe Koło

W pawilonie trenują, pod okiem Jerzego Jeduta, zawodnicy taekwondo oraz tenisa stołowego. Ci pierwsi, odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Zdobywają mistrzostwa świata i Europy.

Na początku listopada SM w Lubartowie wezwała Lewart do zapłacenia ponad 800 tys. zł za "bezumowne korzystanie z obiektu w latach 1992-2012”. Chce też podpisania umowy dzierżawy na przyszłość.

Spółdzielnia ma w wieczystym użytkowaniu działkę, na której stoi pawilon. Twierdzi również, że należy do niej obiekt.

– Grunt i budynek są nasze – uważa prezes Jacek Tomasiak. – Chcemy uporządkować sprawę związaną z korzystaniem z obiektu, żeby ktoś płacił za koszty utrzymania tej nieruchomości. Klub funkcjonował tam na dziko.

O roszczeniach SM w Lubartowie trener Jedut poinformował na ostatniej sesji Rady Miasta. Apelował do radnych, żeby pomogli klubowi wybrnąć z trudnej sytuacji. – Nasza działalność i pasje mieszkańców są zagrożone – stwierdził.

Pawilon został kupiony kiedyś przez Ludowe Zespoły Sportowe dla sekcji tenisa Lewartu. – Społeczność sportowa Lubartowa użytkowała pawilon przez 35 lat i nikt nie upominał się o czynsz – mówi trener Jedut.

SM zapowiada, że może wydzierżawić budynek Lewartowi za 12 zł za mkw. Klub uważa, że nie jest w stanie płacić takiej stawki. – Jeśli ze strony klubu nie będzie odzewu na nasze propozycje, wystąpimy o eksmisję – zapowiada prezes Tomasiak.

Klub nie chce negocjować ze spółdzielnią. – Nic nie wskóram – uważa trener Jedut. – Niech 21 radnych, którzy zarządzają miastem, rozwiąże ten problem.

Przed kilkoma laty z pomieszczeń SM w Lubartowie musiał wyprowadzić się Lubartowski Ośrodek Kultury. Eksmisję nakazał sąd. Ówczesne władze miasta i spółdzielni nie doszły do porozumienia w sprawie czynszu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
abc
b
bd
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abc
abc (6 grudnia 2012 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli taki bałagan jest w Lubartowie, to ja dziękuję. Koń by się uśmiał, co za miasto?
Rozwiń
b
b (6 grudnia 2012 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze czy budynek napewno należy do spółdzielni? Po drugie ile spółdzielnia zainwestowała w ten obiekt? Chyba ani grosika. Niedługo pewnie się okaże że wszystkie ważniejsze budynki w tym mieście stoją na gruncie spółdzielni i czeka ich eksmisja.Była już kultura teraz sport, co następne może oświata?
Rozwiń
bd
bd (5 grudnia 2012 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brak słów. Nie to że oni trenują w baraku, ludzie to nawet nie jest budynek a odnoszą mega sukcesy. Naprawdę, nie ma się kogo innego czepić. Tak wygląda wspieranie sportu... Mam nadzieje, że ktoś się za nimi wstawi.
Rozwiń
płacący czynsz
płacący czynsz (5 grudnia 2012 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawa pachnie na cały region.
A kto ma się w tej sprawie wstydzić, ten co sie upomniał o swoje jeśli uważa mu się należy, czy ten co z cudzego korzystał i nie płacił?
Wszyscy jakoś strasznie nieobiektywnie patrzą na sprawę. Chyba każdy za wszystko płaci w tym kraju i dotyczy to także mistrzów karate. Jak ktoś nie płaci czynszu, a umie się dobrze bić, to już nie musi płacic?
A co mistrzostwa świata i Europy mają do sprawy? Czy inne kluby też nie płacą za wynajem sal?
A swoją droga czy to uczciwe, aby spokojnie bez umowy i bez płacenia czynszu używać czyjś budynek przez tyle lat, a teraz biec po ratunek do radnych, aby nie zapłacić? Skoro sąd już raz rozpatrywał podobną sprawę, to pewnie szybko załatwi i tę sprawę i nie będzie wstydu.
Trener się pomylił, bo rada miasta nie jest od załatwiankia takich spraw, tylko sąd przecież. Poza tym miastem zarządza burmistrz, a 21 radnych nic w tej sprawie nie może załatwić, no chyba wysłuchać i pocieszyć, ale z jakiego powodu? Bo bardziej lubia trenera? A jak by nie zdobyli mistrzostw, to by zapłacili? Pewnie burmistrz jeśli odpowiada za klub odesłał trenera do radnych, aby narobić szumu i uniknąć sprawy. Ostatnio przegrywał w sądzie sprawy o zwalnianie pracowników. Zawsze potem można powiedziec, że to rada czegoś nie załatwiła, a kto wie, że to nie są jej kompetencje? Jak trzeba będzie zapłacić, to najlepiej z pieniędzy publicznych i decyzją radnych?
Mistrzowie zamiast do radnych powinni pójść do dobrego adwokata, a nie unikać sprawiedliwego załatwienia sprawy.
Czy Lubartów to dziwne miasteczko, gdzie kazdy robi co chce nie patrząc na prawo tylko na znajomości, w tym przypadku z radnymi, co maja sprawę załatwić?
Rozwiń
Iber
Iber (5 grudnia 2012 o 16:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odnoszę wrażenie, że p. Tomasiak znalazł nowe hobby - eksmisje. Być może niedługo się dowiemy, że pałac i ratusz też należą do spółdzielni i tez ich czeka eksmisja. Jakby mógł to by chyba najchętniej wszystkich z Lubartowa eksmitował zaczynając od "umiłowanego" burmistrza.

Moim (i nie tylko moim) zdaniem eksmisja grupy sportowców z tego baraku nie leży w interesie społecznym i radny Tomasiak za swoją działalność wbrew interesom społeczności miasta powinien stracić mandat radnego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!