piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubartów

Mistrzowie walczą o dach nad głową

Dodano: 3 grudnia 2012, 17:33

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Ponad 800 tys. zł. Takiej kwoty domaga się od klubu taekwondo Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chodzi o wykorzystywany przez zawodników pawilon przy ul. Krzywe Koło

W pawilonie trenują, pod okiem Jerzego Jeduta, zawodnicy taekwondo oraz tenisa stołowego. Ci pierwsi, odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Zdobywają mistrzostwa świata i Europy.

Na początku listopada SM w Lubartowie wezwała Lewart do zapłacenia ponad 800 tys. zł za "bezumowne korzystanie z obiektu w latach 1992-2012”. Chce też podpisania umowy dzierżawy na przyszłość.

Spółdzielnia ma w wieczystym użytkowaniu działkę, na której stoi pawilon. Twierdzi również, że należy do niej obiekt.

– Grunt i budynek są nasze – uważa prezes Jacek Tomasiak. – Chcemy uporządkować sprawę związaną z korzystaniem z obiektu, żeby ktoś płacił za koszty utrzymania tej nieruchomości. Klub funkcjonował tam na dziko.

O roszczeniach SM w Lubartowie trener Jedut poinformował na ostatniej sesji Rady Miasta. Apelował do radnych, żeby pomogli klubowi wybrnąć z trudnej sytuacji. – Nasza działalność i pasje mieszkańców są zagrożone – stwierdził.

Pawilon został kupiony kiedyś przez Ludowe Zespoły Sportowe dla sekcji tenisa Lewartu. – Społeczność sportowa Lubartowa użytkowała pawilon przez 35 lat i nikt nie upominał się o czynsz – mówi trener Jedut.

SM zapowiada, że może wydzierżawić budynek Lewartowi za 12 zł za mkw. Klub uważa, że nie jest w stanie płacić takiej stawki. – Jeśli ze strony klubu nie będzie odzewu na nasze propozycje, wystąpimy o eksmisję – zapowiada prezes Tomasiak.

Klub nie chce negocjować ze spółdzielnią. – Nic nie wskóram – uważa trener Jedut. – Niech 21 radnych, którzy zarządzają miastem, rozwiąże ten problem.

Przed kilkoma laty z pomieszczeń SM w Lubartowie musiał wyprowadzić się Lubartowski Ośrodek Kultury. Eksmisję nakazał sąd. Ówczesne władze miasta i spółdzielni nie doszły do porozumienia w sprawie czynszu.
Czytaj więcej o:
abc
b
bd
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abc
abc (6 grudnia 2012 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli taki bałagan jest w Lubartowie, to ja dziękuję. Koń by się uśmiał, co za miasto?
Rozwiń
b
b (6 grudnia 2012 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze czy budynek napewno należy do spółdzielni? Po drugie ile spółdzielnia zainwestowała w ten obiekt? Chyba ani grosika. Niedługo pewnie się okaże że wszystkie ważniejsze budynki w tym mieście stoją na gruncie spółdzielni i czeka ich eksmisja.Była już kultura teraz sport, co następne może oświata?
Rozwiń
bd
bd (5 grudnia 2012 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brak słów. Nie to że oni trenują w baraku, ludzie to nawet nie jest budynek a odnoszą mega sukcesy. Naprawdę, nie ma się kogo innego czepić. Tak wygląda wspieranie sportu... Mam nadzieje, że ktoś się za nimi wstawi.
Rozwiń
płacący czynsz
płacący czynsz (5 grudnia 2012 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawa pachnie na cały region.
A kto ma się w tej sprawie wstydzić, ten co sie upomniał o swoje jeśli uważa mu się należy, czy ten co z cudzego korzystał i nie płacił?
Wszyscy jakoś strasznie nieobiektywnie patrzą na sprawę. Chyba każdy za wszystko płaci w tym kraju i dotyczy to także mistrzów karate. Jak ktoś nie płaci czynszu, a umie się dobrze bić, to już nie musi płacic?
A co mistrzostwa świata i Europy mają do sprawy? Czy inne kluby też nie płacą za wynajem sal?
A swoją droga czy to uczciwe, aby spokojnie bez umowy i bez płacenia czynszu używać czyjś budynek przez tyle lat, a teraz biec po ratunek do radnych, aby nie zapłacić? Skoro sąd już raz rozpatrywał podobną sprawę, to pewnie szybko załatwi i tę sprawę i nie będzie wstydu.
Trener się pomylił, bo rada miasta nie jest od załatwiankia takich spraw, tylko sąd przecież. Poza tym miastem zarządza burmistrz, a 21 radnych nic w tej sprawie nie może załatwić, no chyba wysłuchać i pocieszyć, ale z jakiego powodu? Bo bardziej lubia trenera? A jak by nie zdobyli mistrzostw, to by zapłacili? Pewnie burmistrz jeśli odpowiada za klub odesłał trenera do radnych, aby narobić szumu i uniknąć sprawy. Ostatnio przegrywał w sądzie sprawy o zwalnianie pracowników. Zawsze potem można powiedziec, że to rada czegoś nie załatwiła, a kto wie, że to nie są jej kompetencje? Jak trzeba będzie zapłacić, to najlepiej z pieniędzy publicznych i decyzją radnych?
Mistrzowie zamiast do radnych powinni pójść do dobrego adwokata, a nie unikać sprawiedliwego załatwienia sprawy.
Czy Lubartów to dziwne miasteczko, gdzie kazdy robi co chce nie patrząc na prawo tylko na znajomości, w tym przypadku z radnymi, co maja sprawę załatwić?
Rozwiń
Iber
Iber (5 grudnia 2012 o 16:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odnoszę wrażenie, że p. Tomasiak znalazł nowe hobby - eksmisje. Być może niedługo się dowiemy, że pałac i ratusz też należą do spółdzielni i tez ich czeka eksmisja. Jakby mógł to by chyba najchętniej wszystkich z Lubartowa eksmitował zaczynając od "umiłowanego" burmistrza.

Moim (i nie tylko moim) zdaniem eksmisja grupy sportowców z tego baraku nie leży w interesie społecznym i radny Tomasiak za swoją działalność wbrew interesom społeczności miasta powinien stracić mandat radnego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!