Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

24 września 2015 r.
13:29

Mobbing w Biedronce? "Każdy dzień przynosi pytanie, czy to dzisiaj ja polecę"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 90 A A
Sklep Biedronka w Lublinie
Sklep Biedronka w Lublinie

W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie dochodzi do masowych zwolnień i mobbingu – list o takiej alarmującej treści przysłał do nas Czytelnik.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z osobami pracującymi od 2 lat nie są przedłużane umowy o pracę, a na ich miejsca zatrudniani są nowi. Każdy dzień przynosi pytanie, czy to dzisiaj ja „polecę”, czy może mój kolega. Kierownik nie mówi pracownikowi do ostatniej chwili, że go dziś zwolni. To można porównać do mobbingu – napisał w liście.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie rzeczywiście na początku roku wpłynęło zgłoszenie Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronek, o planowanych zwolnieniach grupowych, ale w odniesieniu do całej Polski. Jest to procedura standardowa w przypadku zwolnień grupowych w firmach ogólnopolskich działających na terenie całego kraju.

– Nie mamy jednak informacji o zwolnieniach grupowych w Biedronce na terenie naszego powiatu – mówi Danuta Ciołecka z PUP w Lubartowie.

Co na zarzuty Czytelnika centrala Biedronki? – Zdecydowanie zaprzeczamy, jakoby w centrum dystrybucyjnym w Lubartowie dochodziło do przywołanych przez Czytelnika zwolnień oraz niewłaściwego traktowania pracowników. Co więcej, wskaźnik rotacji we wspomnianym centrum jest jednym z najniższych w kraju – brzmi oficjalna odpowiedź na nasze pytania z Jeronimo Martins Polska.

Właściciel sieci jednak przyznaje, że proces zwolnień grupowych w tym roku objął ok. 130 pracowników w skali całego kraju. – Dotyczyło to osób zatrudnionych w działach odpowiedzialnych za ekspansję lub działania bezpośrednio z nią związane. Proces ten nie dotyczył pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, w tym centrum zlokalizowanego w Lubartowie – czytamy w stanowisku firmy.

Jednocześnie biuro prasowe Jeronimo Martins Polska podkreśla, że w przedsiębiorstwie funkcjonuje Biuro Obsługi Pracowników wraz z dedykowaną infolinią, dzięki której pracownicy mogą zgłaszać, również anonimowo, sytuacje budzące ich wątpliwości.

– Wszystkie zgłoszenia do BOP są szczegółowo weryfikowane i skutkują podjęciem działań i/lub przekazaniem informacji zwrotnej do zgłaszającego – zapewnia pracodawca i dodaje, że w ostatnich miesiącach nie było żadnych skarg do BOP od pracowników centrum dystrybucyjnego w Lubartowie, w którym pracuje ponad 300 osób.

Czytaj więcej o:

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 o 01:48
Witam, Ornete kierowniczki mam nagranie waszego mobbingu -trzymajcie się kierownik również
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 16:37
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szykanowany pracownik przez kierownika (Warżała). - Mobbing - (definicja: zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.) - Pokazywanie w firmie kto lepszy , kto gorszy - listy wydajności (kompletacja) . - Niekompetencja kierownictwa , nie umieli na czas załatwić transportu dla ludzi z delegacji. Pracownik na swój koszt przywozi innych ponad 200 kilometrów do Lubartowa samochodem ( Sierpień 2013). - Za prace ponad 8- godzin , pracownik jest zwolniony , następnego dnia (Listopad 2013).
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szyk... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 19:56
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na inny sklep i stwierdził że nie potrzebnie z nią walczę! To ja zostałam ukarana za nieuczciwość i mobing kierownika sklepu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:53
Biedronka porażka
Avatar
Maciejo / 7 września 2016 o 17:46
To ja się też dołaczę  pracowałem w biedronce 7 lat. nie wytrzymałem tej presji i wyladałem w u psychologa.  porazka teraz co się dzieje  czas planowy pracy to do 15 i kierownik nic mówi ze mamy zostać tylko odpowiedz jest . jak rozłozycie to wyjdziecie ! zmiana grafiku co chwile.  zawsze coś zle jest. nie polecam
Avatar
ThomasSl / 22 lipca 2016 o 09:40
prezzi serramenti pvc sostituzione cambiare serramenti prezzi infissi cambiare pvc infissi sostituzione finestre in pvc prezzi in pvc finestre
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:54
witam! niech ktoś się przyjrzy rekrutacji pracowników do biedronek w krasnymstawie! jak to jest ze jest nabór I dużo podań o pracę I są wybrani znajomi i rodziny pracowników! A może cały kierownik rejonowy CICHOSZ O wszystkim decyduje I szwagierki I znajome jej do pracy przyjmuje!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:12
Powinni zatrudnić kogoś kto by zajał się i był tajnym klientem od BHP
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:07
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów gdy coś robie nie ważne czy to dobrze czy żle dostaje reprymende
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów g... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 18:54
mobbing na kazym kroku, wiecznie zmieniajace się grafiki, zero wolnego weekendu bo po co .... dużo roboty z która ciężko się wyrobić, najlepiej nic sie nie odzywać , na każdym kroku opiernicz jest czy coś jest dobrze czy żle zrobione , kierownictwo gnoji .... jeden obóz pracy
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 o 01:48
Witam, Ornete kierowniczki mam nagranie waszego mobbingu -trzymajcie się kierownik również
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 16:37
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szykanowany pracownik przez kierownika (Warżała). - Mobbing - (definicja: zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.) - Pokazywanie w firmie kto lepszy , kto gorszy - listy wydajności (kompletacja) . - Niekompetencja kierownictwa , nie umieli na czas załatwić transportu dla ludzi z delegacji. Pracownik na swój koszt przywozi innych ponad 200 kilometrów do Lubartowa samochodem ( Sierpień 2013). - Za prace ponad 8- godzin , pracownik jest zwolniony , następnego dnia (Listopad 2013).
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szyk... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 19:56
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na inny sklep i stwierdził że nie potrzebnie z nią walczę! To ja zostałam ukarana za nieuczciwość i mobing kierownika sklepu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:53
Biedronka porażka
Avatar
Maciejo / 7 września 2016 o 17:46
To ja się też dołaczę  pracowałem w biedronce 7 lat. nie wytrzymałem tej presji i wyladałem w u psychologa.  porazka teraz co się dzieje  czas planowy pracy to do 15 i kierownik nic mówi ze mamy zostać tylko odpowiedz jest . jak rozłozycie to wyjdziecie ! zmiana grafiku co chwile.  zawsze coś zle jest. nie polecam
Avatar
ThomasSl / 22 lipca 2016 o 09:40
prezzi serramenti pvc sostituzione cambiare serramenti prezzi infissi cambiare pvc infissi sostituzione finestre in pvc prezzi in pvc finestre
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:54
witam! niech ktoś się przyjrzy rekrutacji pracowników do biedronek w krasnymstawie! jak to jest ze jest nabór I dużo podań o pracę I są wybrani znajomi i rodziny pracowników! A może cały kierownik rejonowy CICHOSZ O wszystkim decyduje I szwagierki I znajome jej do pracy przyjmuje!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:12
Powinni zatrudnić kogoś kto by zajał się i był tajnym klientem od BHP
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:07
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów gdy coś robie nie ważne czy to dobrze czy żle dostaje reprymende
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów g... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 18:54
mobbing na kazym kroku, wiecznie zmieniajace się grafiki, zero wolnego weekendu bo po co .... dużo roboty z która ciężko się wyrobić, najlepiej nic sie nie odzywać , na każdym kroku opiernicz jest czy coś jest dobrze czy żle zrobione , kierownictwo gnoji .... jeden obóz pracy
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 2

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 2

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 9

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.