Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

24 września 2015 r.
13:29

Mobbing w Biedronce? "Każdy dzień przynosi pytanie, czy to dzisiaj ja polecę"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 90 A A
Sklep Biedronka w Lublinie
Sklep Biedronka w Lublinie

W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie dochodzi do masowych zwolnień i mobbingu – list o takiej alarmującej treści przysłał do nas Czytelnik.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z osobami pracującymi od 2 lat nie są przedłużane umowy o pracę, a na ich miejsca zatrudniani są nowi. Każdy dzień przynosi pytanie, czy to dzisiaj ja „polecę”, czy może mój kolega. Kierownik nie mówi pracownikowi do ostatniej chwili, że go dziś zwolni. To można porównać do mobbingu – napisał w liście.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie rzeczywiście na początku roku wpłynęło zgłoszenie Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronek, o planowanych zwolnieniach grupowych, ale w odniesieniu do całej Polski. Jest to procedura standardowa w przypadku zwolnień grupowych w firmach ogólnopolskich działających na terenie całego kraju.

– Nie mamy jednak informacji o zwolnieniach grupowych w Biedronce na terenie naszego powiatu – mówi Danuta Ciołecka z PUP w Lubartowie.

Co na zarzuty Czytelnika centrala Biedronki? – Zdecydowanie zaprzeczamy, jakoby w centrum dystrybucyjnym w Lubartowie dochodziło do przywołanych przez Czytelnika zwolnień oraz niewłaściwego traktowania pracowników. Co więcej, wskaźnik rotacji we wspomnianym centrum jest jednym z najniższych w kraju – brzmi oficjalna odpowiedź na nasze pytania z Jeronimo Martins Polska.

Właściciel sieci jednak przyznaje, że proces zwolnień grupowych w tym roku objął ok. 130 pracowników w skali całego kraju. – Dotyczyło to osób zatrudnionych w działach odpowiedzialnych za ekspansję lub działania bezpośrednio z nią związane. Proces ten nie dotyczył pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, w tym centrum zlokalizowanego w Lubartowie – czytamy w stanowisku firmy.

Jednocześnie biuro prasowe Jeronimo Martins Polska podkreśla, że w przedsiębiorstwie funkcjonuje Biuro Obsługi Pracowników wraz z dedykowaną infolinią, dzięki której pracownicy mogą zgłaszać, również anonimowo, sytuacje budzące ich wątpliwości.

– Wszystkie zgłoszenia do BOP są szczegółowo weryfikowane i skutkują podjęciem działań i/lub przekazaniem informacji zwrotnej do zgłaszającego – zapewnia pracodawca i dodaje, że w ostatnich miesiącach nie było żadnych skarg do BOP od pracowników centrum dystrybucyjnego w Lubartowie, w którym pracuje ponad 300 osób.

Czytaj więcej o:

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 o 01:48
Witam, Ornete kierowniczki mam nagranie waszego mobbingu -trzymajcie się kierownik również
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 16:37
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szykanowany pracownik przez kierownika (Warżała). - Mobbing - (definicja: zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.) - Pokazywanie w firmie kto lepszy , kto gorszy - listy wydajności (kompletacja) . - Niekompetencja kierownictwa , nie umieli na czas załatwić transportu dla ludzi z delegacji. Pracownik na swój koszt przywozi innych ponad 200 kilometrów do Lubartowa samochodem ( Sierpień 2013). - Za prace ponad 8- godzin , pracownik jest zwolniony , następnego dnia (Listopad 2013).
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szyk... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 19:56
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na inny sklep i stwierdził że nie potrzebnie z nią walczę! To ja zostałam ukarana za nieuczciwość i mobing kierownika sklepu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:53
Biedronka porażka
Avatar
Maciejo / 7 września 2016 o 17:46
To ja się też dołaczę  pracowałem w biedronce 7 lat. nie wytrzymałem tej presji i wyladałem w u psychologa.  porazka teraz co się dzieje  czas planowy pracy to do 15 i kierownik nic mówi ze mamy zostać tylko odpowiedz jest . jak rozłozycie to wyjdziecie ! zmiana grafiku co chwile.  zawsze coś zle jest. nie polecam
Avatar
ThomasSl / 22 lipca 2016 o 09:40
prezzi serramenti pvc sostituzione cambiare serramenti prezzi infissi cambiare pvc infissi sostituzione finestre in pvc prezzi in pvc finestre
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:54
witam! niech ktoś się przyjrzy rekrutacji pracowników do biedronek w krasnymstawie! jak to jest ze jest nabór I dużo podań o pracę I są wybrani znajomi i rodziny pracowników! A może cały kierownik rejonowy CICHOSZ O wszystkim decyduje I szwagierki I znajome jej do pracy przyjmuje!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:12
Powinni zatrudnić kogoś kto by zajał się i był tajnym klientem od BHP
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:07
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów gdy coś robie nie ważne czy to dobrze czy żle dostaje reprymende
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów g... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 18:54
mobbing na kazym kroku, wiecznie zmieniajace się grafiki, zero wolnego weekendu bo po co .... dużo roboty z która ciężko się wyrobić, najlepiej nic sie nie odzywać , na każdym kroku opiernicz jest czy coś jest dobrze czy żle zrobione , kierownictwo gnoji .... jeden obóz pracy
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 o 01:48
Witam, Ornete kierowniczki mam nagranie waszego mobbingu -trzymajcie się kierownik również
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 16:37
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szykanowany pracownik przez kierownika (Warżała). - Mobbing - (definicja: zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.) - Pokazywanie w firmie kto lepszy , kto gorszy - listy wydajności (kompletacja) . - Niekompetencja kierownictwa , nie umieli na czas załatwić transportu dla ludzi z delegacji. Pracownik na swój koszt przywozi innych ponad 200 kilometrów do Lubartowa samochodem ( Sierpień 2013). - Za prace ponad 8- godzin , pracownik jest zwolniony , następnego dnia (Listopad 2013).
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie !!! (Rok 2013) - Brak ubezpieczeń na wyjazd na delegacje , brak odprowadzonej składki (Czerwiec 2013),( ale umowa o pracę była), składka za (lipiec 2013) zmniejszona . - Zmiany grafików , zabieranie dni wolnych ( W mojej obecności kierownik sam zmienia grafik pracownikowi , zabiera dzień wolny), ale za nadgodziny sam urywa mu 50% premi -( Praca w Niedziele po około 12- godzin ). - Urywanie za prace w nadgodzinach ,( tak właśnie Warżała premiował - innych za miesiąc Pażdziernik 2013). - Szyk... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 19:56
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na inny sklep i stwierdził że nie potrzebnie z nią walczę! To ja zostałam ukarana za nieuczciwość i mobing kierownika sklepu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najgorsza praca jaka może być! Kasjerki są gnojone! A jak upominasz się o swoje prawa pracownika u personalnego to zostajesz przeniesiony tak jak ja! Kierownicy zrobią z Tobą co zechcą! zwolnią! utną etat! Jesteś ładna lub bystra to po Tobie! O ambicjach zapomnij w tym obozie! Nie masz prawa głosu! Nie próbuj nawet poskarżyć się wyżej bo to ty za to zapłacisz! Zero uczciwości i sprawiedliwości! A czym gorszy prostak kierownik to jest GIT! Kierowniczka 2 razy złamała moje prawa pracownika złośliwie to personalny postanowił mnie przenieść na ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:53
Biedronka porażka
Avatar
Maciejo / 7 września 2016 o 17:46
To ja się też dołaczę  pracowałem w biedronce 7 lat. nie wytrzymałem tej presji i wyladałem w u psychologa.  porazka teraz co się dzieje  czas planowy pracy to do 15 i kierownik nic mówi ze mamy zostać tylko odpowiedz jest . jak rozłozycie to wyjdziecie ! zmiana grafiku co chwile.  zawsze coś zle jest. nie polecam
Avatar
ThomasSl / 22 lipca 2016 o 09:40
prezzi serramenti pvc sostituzione cambiare serramenti prezzi infissi cambiare pvc infissi sostituzione finestre in pvc prezzi in pvc finestre
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:54
witam! niech ktoś się przyjrzy rekrutacji pracowników do biedronek w krasnymstawie! jak to jest ze jest nabór I dużo podań o pracę I są wybrani znajomi i rodziny pracowników! A może cały kierownik rejonowy CICHOSZ O wszystkim decyduje I szwagierki I znajome jej do pracy przyjmuje!
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:12
Powinni zatrudnić kogoś kto by zajał się i był tajnym klientem od BHP
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 19:07
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów gdy coś robie nie ważne czy to dobrze czy żle dostaje reprymende
Wszystko to prawda , pracuje tam jeszcze ale już nie dlugo tylko... byłam gnebiona z tego powodu że byłam na dlugim zwolnieniu lekarskim bo w ciągu 8miesięcy przebywałam 6 miesięcy na l4 uległam wypadkowi i miałam operacje , Gdy wróciłam zacząl sie koszmar np ciągłę uwagi do mnie, wypominanie żę byłam na zwolnieniu lekarskim, że za duzo dzwonie po kierownictwo gdy ktoś z klientów chce dokonać zwrotu ,wiecznie coś zauwazyli to na nawet pracownicy,ale oni też dostają czasem opieprz więc nikt nie miesza się bo się boi , Jestem kłebkiem nerwów g... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 18:54
mobbing na kazym kroku, wiecznie zmieniajace się grafiki, zero wolnego weekendu bo po co .... dużo roboty z która ciężko się wyrobić, najlepiej nic sie nie odzywać , na każdym kroku opiernicz jest czy coś jest dobrze czy żle zrobione , kierownictwo gnoji .... jeden obóz pracy
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 2

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 2

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 9

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!