Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

9 czerwca 2009 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Opozycja zwołuje nadzwyczajną sesję Rady Miasta

0 8 A A

Siedmiu lubartowskich radnych z opozycji chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Prawdopodobnie odbędzie się ona jeszcze w tym tygodniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jacek Tomasiak, Zbigniew Maciejewicz, Bogumiła Lisek-Jublewska, Jan Ściseł, Jerzy Tacz, Zbigniew Moskaluk i Jerzy Walczak domagają się, żeby na nadzwyczajnym posiedzeniu radni zajęli się dwoma ważnymi dla mieszkańców problemami - sposobem płacenia za śmieci i metodami rozwiązywania konfliktów społecznych.

- Chcemy pokazać społeczeństwu, że mamy pomysły na rozwiązanie tych problemów - mówi Jacek Tomasiak, jeden z inicjatorów zwołania nadzwyczajnej sesji.

Nadzwyczajna sesja ma się składać tylko z dwóch punktów. Radni opozycyjni chcą przeprowadzenia w mieście referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzieliby się na temat wprowadzenia podatku śmieciowego. Drugi projekt uchwały dotyczy tzw. konsultacji społecznych. W dokumencie są szczegółowo wymienione działania, które musi zrealizować władza, żeby zasięgnąć opinii społeczeństwa. M.in. ma organizować spotkania z mieszkańcami i przeprowadzać ankiety.

Sesja powinna zostać zwołana wciągu siedmiu dni. - Prawdopodobnie dojdzie do niej jeszcze w piątek - mówi Jacek Zalewski, przewodniczący RM w Lubartowie.
W lubartowskiej Radzie Miejskiej koalicja wspierająca burmistrza Jerzego Zwolińskiego liczy

11 radnych. Od jej stanowiska będzie zależało, czy przejdą uchwały zaproponowane przez opozycję.

- Jestem przeciwnikiem referendum, bo nie zgromadzi ono wymaganej frekwencji - mówi burmistrz Zwoliński. - Uchwała o konsultacjach społecznych jest dobrym pomysłem, ale nie powinna być rozpatrywana w tak nadzwyczajnym trybie.

(dj)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozwag / 20 października 2009 o 16:41
"zadymić", nikt nie będzie widział, podburzyć,zaszumieć nikt nie usłyszy, rzucić ciemności; plac po pomniku, budynek po przystanku,targowisko. i oczywiście śmieci w 70-tą ROCZNICĘ SOWIECKIEJ AGRESJI NA OJCZYZNĘ NASZĄ-POLSKĘ rzecze jacuś do bogusi przy akompaniamencie maciejewka,
usuwki, oj nie, nie za wielu bo stołek burmistrza jest jeden , chyba że się u-ściślimy i wszystkich wysadzimy - henryk s.
Avatar
mieszkaniec blokowiska / 14 czerwca 2009 o 19:56
o matko, a kto by to czytał. Napisz w skrócie o co ci chodzi. Bez względu co napisałeś - przytoczyłeś to jestem za tym aby burmistrz płacił za śmiecie tych co nie płacą, bo ja nie jestem żadną instytucją charytatywną aby za kogoś płacić.
Avatar
eko.obywatel@gmail.com / 13 czerwca 2009 o 22:49
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Tylko w gminie Słopnice referendum okazało się ważne.
[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=wiadomosci_centralne&dep=53453&data=&_CheckSum=-1501011843"]http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?...Sum=-1501011843[/url]

Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów zarządzania w gospodarce odpadami komunalnymi, jakie mają gminy w Unii Europejskiej.

W gminie Słopnice z Małopolski frekwencja wyniosła 42,7 procent. 98 procent głosujących opowiedziało się za przejęciem odpadów komunalnych przez administrację gminną.

Pozostałe referenda nie przyniosły rezultatu z powodu frekwencji niższej niż 30 procent.

To smutne i żenujące, że aby polskie gminy posiadały takie same narzędzia i mechanizmy zarządzania jakie mają gminy zachodnioeuropejskie - trzeba organizować kosztowne i skazane na niepowodzenie referenda lokalne…

W skali kraju zmarnowano spore pieniądze podatników (a tak brakuje funduszy na ochronę środowiska) na to aby wyposażyć polskie gminy w instrumenty prawidłowego zarządzania, instrumenty z natury rzeczy posiadane przez gminy unijne. To wstyd, że osiem lat od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych administracja centralna nie przeprowadza nadal zmian legislacyjnych dla integracji polskiej gospodarki odpadami komunalnymi do unijnych zasad systemowych...

To smutne i żenujące, że zamiast implementować unijne zasady systemowe do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi – organizuje się w Polsce cykliczne „sprzątanie świata” aby uprzątnąć dzikie wysypiska...

To smutne i żenujące, że trzeba się po ośmiu latach od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych upominać poprzez apele aby polska administracja przeprowadziła niezbędne reformy systemowe gospodarki odpadami a w dobie kryzysu finansowego trwoni się pieniądze na jałowe środki zastępcze...

TRZEBA WYELIMINOWAĆ PRZYCZYNY SYSTEMOWE TWORZENIA SIĘ „DZIKICH WYSYPISK”.

Całą dyskusję dotyczącą klęski narodowej jaką są dzikie wysypiska, które nie są znane w większości krajów unijnych - trzeba zacząć od opłaty za usuwanie odpadów domowych.

W Unii Europejskiej płaci ryczałtowo każda rodzina do administracji gminnej, która jest obowiązana odebrać wszelkie odpady domowe i wyposażyć posesję w wystarczające i znormalizowane pojemniki. Zryczałtowana opłata musi też starczyć na opłacenie kosztów selektywnej zbiórki i kosztów przetwarzania odpadów.

Nie jest więc potrzebna żadna umowa, która określa ilość i wielkość pojemników (a jeśli odpady nie mieszczą się w pojemnikach – gmina jest obowiązana skorygować ewentualnie liczbę i wielkość pojemników na tej posesji – ale musi bez dodatkowej opłaty odebrać odpady z tej posesji w ramach opłaty zryczałtowanej). Gdyby było tak, jak jest w Polsce – tam też mieszkańcy tworzyliby dla „oszczędności” w opłatach, dzikie wysypiska…

Taki system opłat i przeniesienie własności wyniesionych odpadów domowych na gminę - powoduje to, że nikt nawet nie myśli o usuwaniu odpadów „w krzaki”, czy też o podtruwaniu bliźnich poprzez spalanie odpadów w domowych piecach.

Kiedy usunie się przyczyny systemowe powstawania dzikich wysypisk – niepotrzebne są nawoływania do częstszych kontroli i zwiększania liczby strażników miejskich. Prewencja jest zawsze lepsza i tańsza od leczenia…

Dzięki takiemu systemowi są już kraje w których na składowiska trafia jedynie 3 procent odpadów, reszta jest zagospodarowywana, a u nas – mimo przystąpienia 5 lat temu do Unii Europejskiej jest 97 procent odpadów ląduje na składowiskach - w tym też na "dzikich wysypiskach"…

Pozostawienie w Polsce dotychczasowego chaotycznego stanu organizacyjno-logistycznego, w którym nie można jednoznacznie wskazać, kto jest odpowiedzialny wobec mieszkańców i wobec zobowiązań międzynarodowych Polski, za system gospodarki odpadami komunalnymi, zagraża bolesnymi skutkami dla budżetu i prestiżu państwa - wobec perspektywy unijnych sankcji finansowych za niewypełnienie podpisanych w 2001 roku zobowiązań akcesyjnych koszyka „środowisko”.


Tylko przedstawienie wobec Unii Europejskiej konkretnej „mapy drogowej” programu naprawczego – może odsunąć nałożenie sankcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości… Skutki karygodnych zaniedbań w transpozycji i implementacji unijnych zasad systemowych gospodarki odpadami komunalnymi mogą wyniknąć w ważnym dla Polski roku 2012…

Brak dotychczasowego politycznego zainteresowania naszymi śmieciami będzie drogo kosztować nas - obywateli-podatników…
---------------------
Panie Premierze - rok temu 21 kwietnia 2008 roku wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Rozwoju stwierdził: „zdarzały się te rzeczy, które powodowały, że na skutek działań różnych – nie wiem do końca jakich, ale nie chcę się nad tym zastanawiać – zapisy, które choćby łatwiej przekazywały władztwo nad strumieniem odpadów do samorządu terytorialnego, nagle gdzieś po drodze ginęły. ---- Dlaczego? Nie wiem i nie chcę szukać odpowiedzi na to pytanie. Nie będę się nad tym zastanawiał. ---- Oczywiście, ja mam świadomość, że stan taki, jaki jest, jest dla jakiejś określonej grupy działającej w tej branży, bardzo korzystny”.

Czy nawet obywatelskie doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożone przez Pańskiego Ministra złożone na forum sejmowym – to za mało aby uruchomić szczególny nadzór nad pracami legislacyjnymi w tej dziedzinie w której Rzeczpospolitej grożą unijne sankcje finansowe?

Czy na zasadzie "mądrości po szkodzie" - dopiero specjalne komisje śledcze mają badać przyczyny doprowadzenia do euro-kompromitacji?

Zdzisław Smolak - eko.obywatel@gmail.com
– społeczny rzecznik przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla polskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi
-----------------------------
Czy zmierzamy do euro-kompromitacji? - [url="http://zb.eco.pl/publication/alarm-czy-zmierzamy-do-kompromitacji-p1125l1"]http://zb.eco.pl/publication/alarm-czy-zmi...mitacji-p1125l1[/url]

„Co rząd zamierza zrobić z odpadam komunalnymi” –
[url="http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/"]http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/[/url]
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Tylko w gminie Słopnice referendum okazało się ważne.
[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=wiadomosci_centralne&dep=53453&data=&_CheckSum=-1501011843"]http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?...Sum=-1501011843[/url]

Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 19:34
~krystian~ napisał:
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.Tak mógł napisać tylko POpaprany uwol wciągniety do d... przez WiR
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 19:14
~gość~ napisał:
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.a jeżeli twoje reakcje mają być normalne no to ja proponuję ci abyś płacił za śmieci tych mieszkańców z domków jednorodzinnych co podrzucają je do śmietników należących do spółdzielców. Mieszkam w bloku i obok mnie są domki jednorodzinne, które nie wystawiają do zabrania śmieci bo wrzucają do naszego śmietnika. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy blokowisk mają płacić za czyjeś śmiecie. Stać kogoś na domek jednorodzinny to i na wywóz śmieci. Mieszkańcy blokowisk nie są świętymi mikołajami. Także jak ci przeszkadza, no to możesz się wykazać i wpłacać na konto współdzieli pieniądze za te podrzucane śmieci. Dotarło to do ciebie, czy jeszcze nie.a jeżeli twoje reakcje mają być normalne no to ja proponuję ci abyś płacił za śmieci tych mieszkańców z domków jednorodzinnych co podrzucają je do śmietników należących do spółdzielców. Mieszkam w bloku i obok mnie są domki jednorodzinne, które nie wystawiają do zabrania śmieci bo wrzucają do naszego śmietnika. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy blokowisk mają płacić za czyjeś śmiecie. Stać kogoś na domek jednorodzinny to i na wywóz śmieci. Mieszkańcy blokowisk nie są świętymi mikołajami. Także jak ci przeszk... rozwiń
Avatar
jakob / 10 czerwca 2009 o 11:16
Słuszna inicjatywa przeciw małomiasteczkowej klice nieudaczników, układowców, nepotów, leni, politycznych bankrutów i wszelkiej maści planktonu miejskiego, pod egzotyczną flagą jakiegoś WIRu, naszego domu, samoobrony bis i jednego rodzynka z PO. Tę hałastrę, dla dobra miasta, trzeba rozpędzić. Brawo opozycja. Mam nadzieję, że PIS się przyłączy.
Avatar
~krystian~ / 10 czerwca 2009 o 10:37
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 08:45
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.
Avatar
rozwag / 20 października 2009 o 16:41
"zadymić", nikt nie będzie widział, podburzyć,zaszumieć nikt nie usłyszy, rzucić ciemności; plac po pomniku, budynek po przystanku,targowisko. i oczywiście śmieci w 70-tą ROCZNICĘ SOWIECKIEJ AGRESJI NA OJCZYZNĘ NASZĄ-POLSKĘ rzecze jacuś do bogusi przy akompaniamencie maciejewka,
usuwki, oj nie, nie za wielu bo stołek burmistrza jest jeden , chyba że się u-ściślimy i wszystkich wysadzimy - henryk s.
Avatar
mieszkaniec blokowiska / 14 czerwca 2009 o 19:56
o matko, a kto by to czytał. Napisz w skrócie o co ci chodzi. Bez względu co napisałeś - przytoczyłeś to jestem za tym aby burmistrz płacił za śmiecie tych co nie płacą, bo ja nie jestem żadną instytucją charytatywną aby za kogoś płacić.
Avatar
eko.obywatel@gmail.com / 13 czerwca 2009 o 22:49
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Tylko w gminie Słopnice referendum okazało się ważne.
[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=wiadomosci_centralne&dep=53453&data=&_CheckSum=-1501011843"]http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?...Sum=-1501011843[/url]

Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów zarządzania w gospodarce odpadami komunalnymi, jakie mają gminy w Unii Europejskiej.

W gminie Słopnice z Małopolski frekwencja wyniosła 42,7 procent. 98 procent głosujących opowiedziało się za przejęciem odpadów komunalnych przez administrację gminną.

Pozostałe referenda nie przyniosły rezultatu z powodu frekwencji niższej niż 30 procent.

To smutne i żenujące, że aby polskie gminy posiadały takie same narzędzia i mechanizmy zarządzania jakie mają gminy zachodnioeuropejskie - trzeba organizować kosztowne i skazane na niepowodzenie referenda lokalne…

W skali kraju zmarnowano spore pieniądze podatników (a tak brakuje funduszy na ochronę środowiska) na to aby wyposażyć polskie gminy w instrumenty prawidłowego zarządzania, instrumenty z natury rzeczy posiadane przez gminy unijne. To wstyd, że osiem lat od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych administracja centralna nie przeprowadza nadal zmian legislacyjnych dla integracji polskiej gospodarki odpadami komunalnymi do unijnych zasad systemowych...

To smutne i żenujące, że zamiast implementować unijne zasady systemowe do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi – organizuje się w Polsce cykliczne „sprzątanie świata” aby uprzątnąć dzikie wysypiska...

To smutne i żenujące, że trzeba się po ośmiu latach od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych upominać poprzez apele aby polska administracja przeprowadziła niezbędne reformy systemowe gospodarki odpadami a w dobie kryzysu finansowego trwoni się pieniądze na jałowe środki zastępcze...

TRZEBA WYELIMINOWAĆ PRZYCZYNY SYSTEMOWE TWORZENIA SIĘ „DZIKICH WYSYPISK”.

Całą dyskusję dotyczącą klęski narodowej jaką są dzikie wysypiska, które nie są znane w większości krajów unijnych - trzeba zacząć od opłaty za usuwanie odpadów domowych.

W Unii Europejskiej płaci ryczałtowo każda rodzina do administracji gminnej, która jest obowiązana odebrać wszelkie odpady domowe i wyposażyć posesję w wystarczające i znormalizowane pojemniki. Zryczałtowana opłata musi też starczyć na opłacenie kosztów selektywnej zbiórki i kosztów przetwarzania odpadów.

Nie jest więc potrzebna żadna umowa, która określa ilość i wielkość pojemników (a jeśli odpady nie mieszczą się w pojemnikach – gmina jest obowiązana skorygować ewentualnie liczbę i wielkość pojemników na tej posesji – ale musi bez dodatkowej opłaty odebrać odpady z tej posesji w ramach opłaty zryczałtowanej). Gdyby było tak, jak jest w Polsce – tam też mieszkańcy tworzyliby dla „oszczędności” w opłatach, dzikie wysypiska…

Taki system opłat i przeniesienie własności wyniesionych odpadów domowych na gminę - powoduje to, że nikt nawet nie myśli o usuwaniu odpadów „w krzaki”, czy też o podtruwaniu bliźnich poprzez spalanie odpadów w domowych piecach.

Kiedy usunie się przyczyny systemowe powstawania dzikich wysypisk – niepotrzebne są nawoływania do częstszych kontroli i zwiększania liczby strażników miejskich. Prewencja jest zawsze lepsza i tańsza od leczenia…

Dzięki takiemu systemowi są już kraje w których na składowiska trafia jedynie 3 procent odpadów, reszta jest zagospodarowywana, a u nas – mimo przystąpienia 5 lat temu do Unii Europejskiej jest 97 procent odpadów ląduje na składowiskach - w tym też na "dzikich wysypiskach"…

Pozostawienie w Polsce dotychczasowego chaotycznego stanu organizacyjno-logistycznego, w którym nie można jednoznacznie wskazać, kto jest odpowiedzialny wobec mieszkańców i wobec zobowiązań międzynarodowych Polski, za system gospodarki odpadami komunalnymi, zagraża bolesnymi skutkami dla budżetu i prestiżu państwa - wobec perspektywy unijnych sankcji finansowych za niewypełnienie podpisanych w 2001 roku zobowiązań akcesyjnych koszyka „środowisko”.


Tylko przedstawienie wobec Unii Europejskiej konkretnej „mapy drogowej” programu naprawczego – może odsunąć nałożenie sankcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości… Skutki karygodnych zaniedbań w transpozycji i implementacji unijnych zasad systemowych gospodarki odpadami komunalnymi mogą wyniknąć w ważnym dla Polski roku 2012…

Brak dotychczasowego politycznego zainteresowania naszymi śmieciami będzie drogo kosztować nas - obywateli-podatników…
---------------------
Panie Premierze - rok temu 21 kwietnia 2008 roku wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Rozwoju stwierdził: „zdarzały się te rzeczy, które powodowały, że na skutek działań różnych – nie wiem do końca jakich, ale nie chcę się nad tym zastanawiać – zapisy, które choćby łatwiej przekazywały władztwo nad strumieniem odpadów do samorządu terytorialnego, nagle gdzieś po drodze ginęły. ---- Dlaczego? Nie wiem i nie chcę szukać odpowiedzi na to pytanie. Nie będę się nad tym zastanawiał. ---- Oczywiście, ja mam świadomość, że stan taki, jaki jest, jest dla jakiejś określonej grupy działającej w tej branży, bardzo korzystny”.

Czy nawet obywatelskie doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożone przez Pańskiego Ministra złożone na forum sejmowym – to za mało aby uruchomić szczególny nadzór nad pracami legislacyjnymi w tej dziedzinie w której Rzeczpospolitej grożą unijne sankcje finansowe?

Czy na zasadzie "mądrości po szkodzie" - dopiero specjalne komisje śledcze mają badać przyczyny doprowadzenia do euro-kompromitacji?

Zdzisław Smolak - eko.obywatel@gmail.com
– społeczny rzecznik przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla polskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi
-----------------------------
Czy zmierzamy do euro-kompromitacji? - [url="http://zb.eco.pl/publication/alarm-czy-zmierzamy-do-kompromitacji-p1125l1"]http://zb.eco.pl/publication/alarm-czy-zmi...mitacji-p1125l1[/url]

„Co rząd zamierza zrobić z odpadam komunalnymi” –
[url="http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/"]http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/[/url]
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Tylko w gminie Słopnice referendum okazało się ważne.
[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=wiadomosci_centralne&dep=53453&data=&_CheckSum=-1501011843"]http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?...Sum=-1501011843[/url]

Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 19:34
~krystian~ napisał:
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.Tak mógł napisać tylko POpaprany uwol wciągniety do d... przez WiR
Avatar
Gość / 10 czerwca 2009 o 19:14
~gość~ napisał:
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.a jeżeli twoje reakcje mają być normalne no to ja proponuję ci abyś płacił za śmieci tych mieszkańców z domków jednorodzinnych co podrzucają je do śmietników należących do spółdzielców. Mieszkam w bloku i obok mnie są domki jednorodzinne, które nie wystawiają do zabrania śmieci bo wrzucają do naszego śmietnika. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy blokowisk mają płacić za czyjeś śmiecie. Stać kogoś na domek jednorodzinny to i na wywóz śmieci. Mieszkańcy blokowisk nie są świętymi mikołajami. Także jak ci przeszkadza, no to możesz się wykazać i wpłacać na konto współdzieli pieniądze za te podrzucane śmieci. Dotarło to do ciebie, czy jeszcze nie.a jeżeli twoje reakcje mają być normalne no to ja proponuję ci abyś płacił za śmieci tych mieszkańców z domków jednorodzinnych co podrzucają je do śmietników należących do spółdzielców. Mieszkam w bloku i obok mnie są domki jednorodzinne, które nie wystawiają do zabrania śmieci bo wrzucają do naszego śmietnika. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy blokowisk mają płacić za czyjeś śmiecie. Stać kogoś na domek jednorodzinny to i na wywóz śmieci. Mieszkańcy blokowisk nie są świętymi mikołajami. Także jak ci przeszk... rozwiń
Avatar
jakob / 10 czerwca 2009 o 11:16
Słuszna inicjatywa przeciw małomiasteczkowej klice nieudaczników, układowców, nepotów, leni, politycznych bankrutów i wszelkiej maści planktonu miejskiego, pod egzotyczną flagą jakiegoś WIRu, naszego domu, samoobrony bis i jednego rodzynka z PO. Tę hałastrę, dla dobra miasta, trzeba rozpędzić. Brawo opozycja. Mam nadzieję, że PIS się przyłączy.
Avatar
~krystian~ / 10 czerwca 2009 o 10:37
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 08:45
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku 0 0

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie 31 7

Od 4 czerwca będziemy mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny i papierowe ubezpieczenie OC. Za brak tych dokumentów nie będzie nam grozić żadna kara, a to dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy 1 2

Mecz Powiślaka z Victorią Żmudź został przerwany w 70 minucie. Powód? Goście przyjechali do Końskowoli w 13-osobowym składzie. W pierwszej połowie dostali dwie czerwone kartki, a kiedy z powodu kolejnych kontuzji na murawie zostało ledwie sześciu graczy przyjezdnych sędzia musiał zakończyć zawody przy stanie 5:0

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali 59 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach ma być uruchomiona w czerwcu przy Al. Zygmuntowskich. Otworzy ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już zamawia wrotki i ochraniacze, które będzie można tu wypożyczyć. Rolki trzeba będzie mieć własne

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona 10 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Górnik Łęczna na zakończenie sezonu pokonał 3:2 Medyka Konin. Ten wynik nie miał jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ podopieczne Piotra Mazurkiewicz już dawno temu zapewniły sobie mistrzowski tytuł. W niedzielę jednak „górniczki” wreszcie mogły oficjalnie odebrać złote medale i świętować ze swoimi kibicami historyczny wynik

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana 0 2

Osłabiony i odmłodzony Hetman zostawił wszystkie trzy punkty w Biłgoraju. Łada pokonała w derbach faworyzowanych rywali 2:1, chociaż podopieczni Jacka Ziarkowskiego wcale nie musieli przegrać

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa Polesie pokonało POM Iskra Piotrowice po golu Marcina Wójcika w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zawodnicy Zbigniewa Wójcika są już bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W pojedynku dwóch beniaminków Gryf Gmina Zamość przegrywał z Olimpiakosem Tarnogród 0:2, ale pokazał charakter. Zespół trenera Romana Blonki w końcowych fragmentach spotkania podkręcił tempo i wyszarpał zwycięstwo wygrywając 3:2

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju 1 0

Szalony mecz w Różance. Gospodarze do przerwy przegrywali z Kłosem Chełm 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 3:1.

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia]
galeria

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia] 0 1

Nie zdziwcie się jeśli dzisiaj zobaczycie zielono-czerwono-żółte twarze w centrum miasta. W niedzielę odbywa się kolejna edycja Festiwalu Kolorów.

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce
galeria

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce 2 0

W weekend na nowym stadionie w Lublinie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. Klasyfikację generalną wygrały: AWF Kraków wśród pań i Politechnika Gdańska w rywalizacji mężczyzn. W tej drugiej kategorii trzeci był UMCS

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia]
galeria

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia] 5 0

 W niedzielę na terenach zielonych przy Arenie Lublin zorganizowano wyścig kaczek. To już piąta edycja imprezy.

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Olender Sól podzielił się punktami z Igrosem Krasnobród remisując 2:2. Ten wynik nie zadowala żadnej ze stron i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie oba zespoły grać będą o szczebel niżej

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac"
film

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac" 13 15

Co dalej z konfliktem w szpitalu przy al. Kraśnickiej? - Pole do kompromisu jest bardzo duże i jeśli nie w poniedziałek to we wtorek, zarówno dyrekcja jak i pielęgniarki dojdą do porozumienia - ocenia Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL i proponuje stworzenie "siatki płac".

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia] 1 0

Pokazy maszyn do pielęgnacji zieleni, pokazy strażackie, spotkania z ekspertami, konkursy z nagrodami i strefa gastronomiczna. W sobotę MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie oraz Husqvarna wspólnie zapraszali do akcji „W rytmie natury”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.