niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubartów

Ostra debata w mieście konfliktów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2009, 17:21

Burmistrz Lubartowa oberwał nawet za to, że pozwolił zburzyć pomnik upamiętniający PRL. Ale absolutorium i tak dostał.

W ostatni piątek obrady lubartowskiego samorządu przebiegły według scenariusza, który łatwo można było przewidzieć. Od miesięcy podczas posiedzeń rady dochodzi do słownych utarczek pomiędzy kilkoma radnymi opozycji a burmistrzem.

Tym razem nawet radni opozycyjni nie mieli zastrzeżeń, co do wykonania budżetu miejskiego w ubiegłym roku. Dyskusję nad udzieleniem absolutorium wykorzystali jednak do wytknięcia burmistrzowi tego, co - ich zdaniem - mu się nie udało.

Radny Andrzej Kardasz z klubu radnych PiS, wytykał burmistrzowi, że coraz więcej pieniędzy przeznacza na funkcjonowanie Urzędu Miasta, zwracał uwagę na utykającą promocję, miał pretensje, że burmistrz nie doprowadził do rozpoczęcia budowy domu kultury, zgodził się za to na powstanie salonu gier. Wspomniał też o konfliktach, które w ostatnim czasie wybuchały w Lubartowie.

- Tylu konfliktów, ile burmistrz wygenerował w ostatnim czasie, to gdzie indziej trzeba ze świecą szukać - wtórował mu Zbigniew Maciejewicz, radny lewicy.
Chodziło mu o sprawę zburzenia pomnika upamiętniającego PRL w centrum miasta, konflikt z mieszkańcami, którzy nie zgadzają się na budowę sortowni śmieci przy ul. Gazowej oraz o spór z kupcami, protestującymi przeciwko przeniesieniu ich z placu w centrum miasta.

Burmistrz z krytyką się nie zgodził. - Takie uwagi traktuję jak starą, zdartą płytę, coraz bardziej piskliwą - skomentował Jerzy Zwoliński.

Dyskusja stawała się coraz ostrzejsza. I pewnie by jeszcze długo potrwała, ale radni przegłosowali wniosek o jej zamknięcie. Potem doszło do głosowania. Za udzieleniem absolutorium było 11 radnych, czyli tylu, ilu liczy rządząca koalicja. Pozostali byli przeciw albo wstrzymali się od głosu.

To zdarta płyta - skomentował krytyczne opinie na swój temat burmistrz Jerzy Zwoliński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
lubartowiak
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 kwietnia 2009 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubartowiak napisał:
Panie Jędryszka. Niewiele pan już z tego tematu wydusi. Mówiąc o Lubartowie "miasto konfliktów" to gruba przesada. Pomimo tego że pan te konflikty wyolbrzymia, Lubartowiacy myślą inaczej. Niech pan się uczy dziennikarstwa obiektywnego od kolegów z innych gazet.....wypowiadaj się w swoim imieniu, bo ja też uważam, że to miasto konfliktów.
Rozwiń
lubartowiak
lubartowiak (27 kwietnia 2009 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Jędryszka. Niewiele pan już z tego tematu wydusi. Mówiąc o Lubartowie "miasto konfliktów" to gruba przesada. Pomimo tego że pan te konflikty wyolbrzymia, Lubartowiacy myślą inaczej. Niech pan się uczy dziennikarstwa obiektywnego od kolegów z innych gazet.....
Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2009 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzeba dodac jeszcze powstanie "pięknego" przystanku, zwłaszcza koło kościoła o. Kapucynów, jak zatrzyma się autobus a już dwa jeden za drugim, korek murowany, do tego chodnikiem trudno przejść.
Rozwiń
szeryf
szeryf (26 kwietnia 2009 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konflikt w "Mieście bezprawia".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!