wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubartów

Pociągiem z Lublina do Parczewa. Nowe przystanki w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2013, 18:54
Autor: Dominik Smaga

Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Lubartów Lipowa będzie kosztować 3,25 zł.  (Maciej Kaczanowski)
Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Lubartów Lipowa będzie kosztować 3,25 zł. (Maciej Kaczanowski)

W poniedziałek zaczną kursować pociągi z Lublina do Parczewa, a w Lubartowie składy zatrzymają się na dwóch nowych przystankach

Teraz składy kończą bieg na stacji Lubartów. Jej lokalizacja jest dość niefortunna, bo dość daleko od głównych skupisk mieszkalnych w Lubartowie. W poniedziałek to się zmieni. Do użytku oddane zostaną dwa nowe przystanki PKP: Lubartów Lipowa i Lubartów Słowackiego.

– Wszystkie pociągi kursujące teraz do przystanku Lubartów będą dojeżdżać do przystanku Lubartów Słowackiego – zapowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Lubartów Lipowa będzie kosztować 3,25 zł. Za miesięczny trzeba będzie zapłacić 119 zł. Przejazdy na trasie Lublin-Lubartów Słowackiego będą nieco droższe – za bilet jednorazowy zapłacimy 3,75 zł, a za miesięczny 129 złotych.

Kolejarze wprowadzili też zmiany w rozkładzie, o które prosili pasażerowie z Lubartowa. Podróżni skarżyli się, że pierwszy pociąg dociera do Lublina zbyt późno i nie mogą przez to zdążyć do pracy na godz. 7. – Od poniedziałku pierwszy pociąg z Lubartowa będzie przyjeżdżać do Lublina na godz. 6.03 – mówi Dziewulska. – Chcieliśmy ustalić przyjazd na godz. 6.20, ale okazało się to niemożliwe.

Część pociągów jadących w kierunku Lubartowa będzie mieć wydłużoną trasę. Za Lubartowem zatrzymają się na stacjach: Pałecznica, Tarło, Brzeźnica Bychawska, Zabiele, Gródek i Parczew, a kurs zakończą na nowo utworzonym przystanku Parczew Kolejowa znajdującym się bliżej zabudowań, niż główna stacja.

– W ciągu dnia będą dwa pociągi z Lublina do Parczew Kolejowej i dwa powrotne. Będą kursować we wszystkie dni tygodnia – zapowiada Dziewulska. Przejazd całej trasy będzie kosztować 6 zł, a za bilet miesięczny relacji Lublin-Parczew Kolejowa trzeba będzie zapłacić 159 zł.
Wszystkie wspomniane w tekście ceny dotyczą biletów normalnych. Od podanych cen przysługują wszelkie ulgi przewidziane w cenniku Przewozów Regionalnych.

ROZKŁAD JAZDY

Odjazdy z Lublina:
6.13, 7.50, 13.40D, 15.35P, 19.00, 20.50P
Odjazdy z Lubartowa (Słowackiego) do Lublina:
5.24, 7.01, 9.33, 14.38D, 17.34, 20.03
Odjazdy z Parczewa (Kolejowa):
4.53, 17.03
D – kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku, P – kurs do przystanku Parczew Kolejowa
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!