piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubartów

Poradnie bez kontraktu z NFZ przyjmą pacjentów do końca stycznia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2011, 19:25

Pacjenci korzystają, bo mają poradnie, ale muszą dużo płacić za leki (Jacek Świerczyński)
Pacjenci korzystają, bo mają poradnie, ale muszą dużo płacić za leki (Jacek Świerczyński)

Poradnie, które nie podpisały kontraktu z NFZ, będą działały jeszcze do końca stycznia. W lubartowskim SP ZOZ liczą, że w tym czasie fundusz przyzna im pieniądze.

Decyzję o tym, że poradnie wciąż będą przyjmować pacjentów podjął w piątek Paweł Barwiak, dyrektor SP ZOZ w Lubartowie. Poprzednio zapowiadał, że poradnie będą funkcjonować bez kontraktu tylko do 15 stycznia.

Przypomnijmy, że NFZ nie podpisał do tej pory kontraktu aż z siedmioma poradniami funkcjonującymi w lubartowskim SP ZOZ: • neurologiczną • chirurgii naczyniowej • wad postawy • pulmonologiczną • nadciśnienia tętniczego • neurologiczną w Kocku i  • ginekologiczną (w Ostrowie Lubelskim). Największa z nich – neurologiczna – w ubiegłym roku dysponowała ponad 200 tys. zł. Pozostałe miały po kilkanaście tysięcy złotych.

Przeciwko zostawieniu przyszpitalnych poradni bez kontraktu protestowały władze miasta. Chodziło zwłaszcza o poradnię neurologiczną. W lubartowskim szpitalu znajduje się oddział neurologiczny. Pacjenci, którzy go opuszczą, musieliby jeździć po kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu specjalisty i pomocy.

Najbliższe poradnie neurologiczne, którym NFZ przyznał pieniądze, działają w: Lublinie, Parczewie i Ostrowie Lubelskim.

Paweł Barwiak, dyrektor SP ZOZ, zdecydował najpierw, że poradnie: neurologiczna, chorób naczyń, wad postawy, pulmonologiczna, nadciśnienia tętniczego, które nie dostały kontraktu, będą działać do 15 stycznia.

Ale i tak pacjenci, którzy się do nich zgłosili, musieli w stu procentach zapłacić za wypisane leki, bo NFZ nie refunduje recept.

Jak już informowaliśmy w czwartek dyrektor Barwiak zabiegał, żeby NFZ zobowiązał się do płacenia za leki wypisane przez lekarzy z poradni. Bezskutecznie.

Pomimo to, poradnie nie będą jeszcze likwidowane. Na stronie internetowej SP ZOZ pojawiła się już informacja, że będą działać do 31 stycznia. Co będzie dalej – znowu zależy od negocjacji z NFZ.

– Wystąpimy do NFZ o przyśpieszenie ogłoszenia nowego konkursu na świadczenie usług przez poradnie – mówi dyrektor Barwiak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!