czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubartów

Przydusił i zgwałcił 15-latkę, 22-latek skazany. Niższy wyrok niż chciał prokurator

Autor: jsz

Śledczy wnioskowali o skazanie Mateusza S. na 5 lat
Śledczy wnioskowali o skazanie Mateusza S. na 5 lat

22-latek z powiatu lubartowskiego został skazany za zgwałcenie nastoletniej dziewczynki. Sąd wymierzył mu za to karę 3,5 roku więzienia. Śledczy nie wykluczają apelacji.

Sprawę Mateusza S. rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Lublinie. Był to już drugi proces mężczyzny. W pierwszym został on uniewinniony, ale po apelacji złożonej przez prokuraturę sprawa wróciła na wokandę.

Mateusz S. odpowiadał za wydarzenia z lipca 2014 r. Z akt sprawy wynika, że zaatakował wówczas niespełna 15-letnią dziewczynkę. Doszło do tego w Jeziorzanach w powiecie lubartowskim. Chłopak wciągnął dziewczynkę w zarośla, rozebrał, przydusił i zgwałcił – ustalił sąd.

Przestępstwo, za które odpowiadał Mateusz S. zagrożone jest karą przynajmniej 3 lat więzienia. Sąd uznał, że adekwatną karą będzie 3,5 roku pozbawienia wolności.

Śledczy wnioskowali o skazanie Mateusza S. na 5 lat. W związku z łagodniejszym wyrokiem, rozważają apelację.

Czytaj więcej o: sąd prawo Jeziorzany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
bystra
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 października 2017 o 00:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest niewinny ten chlopak
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2017 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rodzice dziewczynki powinni teraz wytoczyć proces cywilny. Żyjemy jeszcze w kraju, gdzie cnota i godność ludzka nie ma znaczenia. Obecnie na rynku cnota wyceniana jest na 50.000zł. Wystarczy w internecie poszukać. Więc ten złamas powinien wypłacić odszkodowanie poszkodowanej minimum w tej kwocie. I jeszcze odpowiedzieć za czerpanie korzyści z prostytucji wobec nieletniej, czyli osoby poniżej 18go roku życia. Dodatkowo powinien być obciążony przez 25lat obowiązkiem wspierania finansowego funduszu alimentacyjnego. Każdy kto wpycha swego członka w dziuplę jest świadomy poczęcia potomka. I nie ma znaczenia, czy akurat trafi w dni płodne i czy sam jest płodny. Ofiara o tym nie wie, tak samo jak to czy nie roznosi syfu, czy gorzej HIVu! To są wielkie straty poniesione przez tę dziewczynkę. Apeluję do rodziców, by jako pierwsi podjęli się tej krycjaty przez polskie sądownictwo aż po Strasbourg. Bo inaczej kolejne dziewczęta padną ofiarą zwyrodnialców. Jeżeli sąd zażyczy wadium, to proszę założyć konto na "zbiórce" i dać tu znać. Ja bez problemu 50zł od razu wpłacę, bo to żadna kwota, a celmszczytny. Czas najwyższy karać tym zboczonych Polaków, co najbardziej boli... karami finansowymi. Za przekroczenie prędkości płaci się 500zł, a za gwałt NIC? I jeszcze my jako społeczeństwo poniesiemy koszty jego utrzymania w więzieniu? Tu apel do państwa, by więźniom wystawiać rachunek. Niech później tyra u Niemca w polu, by odrobić swą winę.
Rozwiń
bystra
bystra (21 października 2017 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szukać, sprawdzać, porównywać-to nie pierwszy raz jego atak. To stary zwyrodnialec. Taki wyrok upoważnia do oddania go w ręce takich samych w licznej  celi.
Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2017 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyj syneczek ? Był dotąd taki grzeczny , na pielgrzymki KODu chodził . A może w niedziele do kościółka śmigał? Tudzież patrzył jak tatuś mamusię traktował, bo to przecież tylko kobieta, wg prawicowców maszynka do rodzenia dzieci i gotowania obiadów opasłym prawicowym knurom?
Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2017 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes sądu do natychmiastowego odwołania za brak nadzoru.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!