niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubartów

Radni z Lubartowa poparli Trwam i utworzyli MOSiR

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2012, 19:00

 (Archiwum)
(Archiwum)

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików – stwierdzili lubartowscy radni w stanowisku broniącym Telewizji Trwam.

O zajęcie w tej sprawie stanowiska zwrócili się mieszkańcy Lubartowa sprzeciwiający się decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odmówiła przyznania Telewizji Trwam miejsca na tzw. multipleksie umożliwiającym nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej. Pod protestem podpisało się ok. 100 osób. Kilka z nich przysłuchiwało się piątkowym obradom Rady Miasta.

Treść stanowiska zaproponował Antoni Czop, przewodniczący RM. Poparli je zarówno radni prawicowi, jak i lewicowego klubu Wspólnota Lubartowska.

– Im więcej mediów, tym większy pluralizm – stwierdził na sesji radny Jacek Tomasiak. – To próba wprowadzenia cenzury – tak radny Andrzej Kardasz ocenił decyzję KRRiT.

"Za” było 16 radnych, w tym z lewicowego klubu Wspólnota Lubartowska, 3 wstrzymało się od głosu.

O wiele większe emocje wzbudziła uchwała o utworzeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podległa burmistrzowi jednostka budżetowa będzie zarządzała miejskimi obiektami sportowymi: Orlikiem, pływalnią, stadionem miejskim. Większość z nich położona jest przy szkołach, które nimi dotąd zarządzały. Niektóre lubartowskie stowarzyszenia sportowe musiały wynajmować sale sportowe poza miastem.

– One nie są tylko obiektami szkół i powinny służyć całemu miastu – stwierdził Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa, wytykając, że dotychczasowa forma zarządzania obiektami sportowymi się nie sprawdziła.

Powstanie MOSiR przegłosowała koalicja wspierana przez Roberta Błaszczaka z opozycyjnego klubu Porozumienie dla Lubartowa.

Powołanie MOSiR nie podobało się większości opozycji. – Wara od obiektów wybudowanych dla szkół – grzmiał radny Jerzy Zwoliński, były burmistrz Lubartowa. – Komuś potrzebny jest stołek.

Klub radnych PO większy

Na koniec obrad Andrzej Zieliński, przewodniczący klubu radnych PO, ogłosił, że Zwoliński wszedł właśnie do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Tak samo postąpiła Ewa Grabek. Zwoliński będąc burmistrzem Lubartowa w poprzedniej kadencji tworzył koalicję z PO. Przed ponad rokiem Zwoliński i Grabek weszli do Rady Miasta Lubartów z komitetu Współpraca i Rozwój.

Klub radnych PO ma teraz 7 mandatów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
janek chrzciciel
emerytowany emeryt
Katolik
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janek chrzciciel
janek chrzciciel (30 stycznia 2012 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to prawda że większość lubartowian jest chrzczona scyzorykiem?Przed wojną ( i nawet po wojnie) był skupiskiem ludzi noszących hałaty i pejsy.Dziś ci ludzie bronią biznesmena noszącego hałat i kwadratową myckę.Tradycja w narodzie nie ginie
Rozwiń
emerytowany emeryt
emerytowany emeryt (30 stycznia 2012 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
godzi w prawa katolików....
Bzdura.Jakie prawa mają katolicy?Jest już ich garstka i to na wymarciu.Zapytuję więc,czy ci katolicy pklacą abonament że upominają się o rydzykówkę?
A ja wimieniu większości jestem przeciwny koncesji trwam na multiplexie cyfrowym.
Dodać równieżnalkeży,że Rydzyk rozprowadzał nie tak dawno dekodery i taolerze do odbioru tv trwam.Po co więc ta stacja ma zaśmiecać multiplex?
Rozwiń
Katolik
Katolik (30 stycznia 2012 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='PATRON' timestamp='1327923422' post='590216']
Nie jesteś żadnym Katolikiem, tylko marnym prowokatorem wiadomego pochodzenia. OD KIDY TO KATOLIK JEST OBRZEZANY?
[/quote]
Ja się pochodzenia nie wstydzę
Rozwiń
S
S (30 stycznia 2012 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Państwo wyznaniowe, nie ma się co dziwić.
Rozwiń
Viwien
Viwien (30 stycznia 2012 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno niezłe bajki lecą w tej TV Trwam. Moje dzieci uwielbiają je bo nieźle rozśmieszają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!