czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubartów

Referendum w sprawie śmieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2008, 19:02

Lubartowscy radni zadecydują w piątek czy przeprowadzić w mieście referendum w sprawie wprowadzenia podatku "śmieciowego”.

Zwolennikiem takiego podatku jest Jacek Tomasiak, radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej, która najbardziej traci na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących wywozu śmieci.

- W Lubartowie trwa taka wojna śmieciowa - mówi Tomasiak. - Do spółdzielczych pojemników podrzucane są śmieci przez innych mieszkańców. Spółdzielcy robią im zdjęcia, przynoszą do spółdzielni, a my zawiadamiamy policję.

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej za wywóz śmieci płacą w czynszu. Ostatnio to aż 7 zł miesięcznie od osoby. Za to mogą wyrzucać śmieci do pojemników osiedlowych.

- Musieliśmy o 40 procent podnieść opłaty, bo śmieci było coraz więcej - tłumaczy Tomasiak. - Na mieszkańca rocznie wypada 1,6 metra sześciennego śmieci. Tak dużo, bo znaczna ich część jest podrzucana.

Robią to niektórzy właściciele domków jednorodzinnych, którzy powinni mieć podpisane indywidualne umowy na wywóz śmieci. Niektórzy część śmieci wyrzucają jednak do spółdzielczych pojemników. Według Tomasiaka, ukróci to wprowadzenie jednolitego podatku śmieciowego dla wszystkich mieszkańców. Dziś lubartowscy radni zagłosują nad przeprowadzeniem referendum, w który mieszkańcy miasta wypowiedzieliby się czy takiego podatku chcą.

Gdyby wypowiedzieli się na "tak” Rada Miejska ustaliłaby jednolite zasady płatności za wywóz śmieci. Radny Tomasiak pod swoim projektem zebrał 1,3 tys. podpisów.
Przeciwny referendum jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

- Na wprowadzenie takiego podatku przyjdzie jeszcze czas - uważa. - Najpierw musimy wprowadzić nasz projekt uregulowania gospodarki śmieciami w całym powiecie. Realizujemy go poprzez Związek Gmin Ziemi Lubartowskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
do ktos
zdurniał
ktos
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

do ktos
do ktos (27 września 2008 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Rozwiń
zdurniał
zdurniał (27 września 2008 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Rozwiń
ktos
ktos (27 września 2008 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Rozwiń
cha...cha...cha......
cha...cha...cha...... (27 września 2008 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Rozwiń
do Lubartowiak 1543
do Lubartowiak 1543 (26 września 2008 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać"....

To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych.


....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest"....


Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów.


........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"...


no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych.
W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!