Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

10 czerwca 2009 r.
17:33
Edytuj ten wpis

Rodzina zamordowanego Pawła Marzędy chce 100 tys. zł zadośćuczynienia

0 6 A A

O zasądzenie takiej kwoty wystąpili w środę na rozprawie najbliżsi zamordowanego Pawła Marzędy. Domagają się jej od Krzysztofa P., oskarżonego o zbrodnię

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To będzie dla niego dodatkowa kara - mówi Anna Marzęda, matka zamordowanego Pawła.

28-letni Paweł Marzęda z Lubartowa został zabity 6 lipca 2007 roku. Zawodowo zajmował się naprawami najbardziej skomplikowanych auto alarmów.

Więcej o rozprawie na www.mmlubartow.pl

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 11 czerwca 2009 o 08:43
adria napisał:
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed jego śmiercią a następnie zbadać czy wskutek tego zdarzenia nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Pojęcie znacznego pogorszenia sytuacji życiowej jest bardzo szerokie, dlatego SN wyjaśnia, że przy określaniu pogorszenia się sytuacji życiowej właśnie ze względu na szerokość tego pojęcia należy brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Pogorszenie sytuacji życiowej polega nie tylko na pogorszeniu obecnej sytuacji materialnej, lecz także na utracie realnej możliwości polepszenia warunków życia. Jak wskazuje SN śmierć dorastającego syna, na którego pomoc rodzice mogli liczyć w przyszłości, przy uwzględnieniu zwłaszcza ich skromnych warunków materialnych oraz ich wieku wyłączającego posiadanie nowego potomstwa, stanowi dla rodziców znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej i uzasadnia przyznanie im odszkodowania przewidzianego w art. 446 § 3 k.c. "

Nie powołuj się na prawo bo prawo w Polsce jest chore, tworzone koniunkturalnie pod określone grupy osób którzy akurat są w tym momencie u władzy i chcą z tego wyciągnąć jakieś korzyści. Sędziowie też są przeważnie w rozterce bo wiedzą że kara powinna być surowsza ale akurat były wybory i kolejna grupa wybranych poprawiaczy prawa zmieniła czy to Kodeks Cywilny czy Kodeks Karny czy inne przepisy które obowiązywały przez ileś lat i wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi wydaje wyroku które później bulwersują opinię publiczną.

Nie powołuj się na prawo bo prawo w Polsce jest chore, tworzone koniunkturalnie pod określone grupy osób którzy akurat są w tym momencie u władzy i chcą z tego wyciągnąć jakieś korzyści. Sędziowie też są przeważnie w rozterce bo wiedzą że kara powinna być surowsza ale akurat były wybory i kolejna grupa wybranych poprawiaczy prawa zmieniła czy to Kodeks Cywilny czy Kodeks Karny czy inne przepisy które obowiązywały przez ileś lat i wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi wydaje wyroku które później bulwersują opinię publiczną. rozwiń
Avatar
adria / 10 czerwca 2009 o 22:23
miało być
wyjdzie kiedyś na wolność
Avatar
adria / 10 czerwca 2009 o 22:22
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed jego śmiercią a następnie zbadać czy wskutek tego zdarzenia nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Pojęcie znacznego pogorszenia sytuacji życiowej jest bardzo szerokie, dlatego SN wyjaśnia, że przy określaniu pogorszenia się sytuacji życiowej właśnie ze względu na szerokość tego pojęcia należy brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Pogorszenie sytuacji życiowej polega nie tylko na pogorszeniu obecnej sytuacji materialnej, lecz także na utracie realnej możliwości polepszenia warunków życia. Jak wskazuje SN śmierć dorastającego syna, na którego pomoc rodzice mogli liczyć w przyszłości, przy uwzględnieniu zwłaszcza ich skromnych warunków materialnych oraz ich wieku wyłączającego posiadanie nowego potomstwa, stanowi dla rodziców znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej i uzasadnia przyznanie im odszkodowania przewidzianego w art. 446 § 3 k.c. "
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed je... rozwiń
Avatar
luki / 10 czerwca 2009 o 20:42
Dla mnie to chore jak moze zaplacić skoro wnioskuje o dozywocie ... I taka kare jedynie bym przewidywał a nie kase to jest zdemoralizowany czlowiek reszte zycia powinien spedzic w pierdlu ... I Tylko pieniadze ludzie pozjadaliscie rozumy te 100 Tys to za wychowanie syna?
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 20:16
~gosc~ napisał:
Dać im 1 milion odszkodowania i będzie jak ręką odjąć i zapomną o tragedii jaka ich dotknęła.

Jeśli to ma być kara to niech zapłaci na organizację pożytku publicznego, a nie mamusi do kieszonki która widać na śmierci swojego syna chce zbić interes. Trochę to jest obłudne.
Avatar
~gosc~ / 10 czerwca 2009 o 18:43
Dać im 1 milion odszkodowania i będzie jak ręką odjąć i zapomną o tragedii jaka ich dotknęła.
Avatar
~gość~ / 11 czerwca 2009 o 08:43
adria napisał:
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed jego śmiercią a następnie zbadać czy wskutek tego zdarzenia nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Pojęcie znacznego pogorszenia sytuacji życiowej jest bardzo szerokie, dlatego SN wyjaśnia, że przy określaniu pogorszenia się sytuacji życiowej właśnie ze względu na szerokość tego pojęcia należy brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Pogorszenie sytuacji życiowej polega nie tylko na pogorszeniu obecnej sytuacji materialnej, lecz także na utracie realnej możliwości polepszenia warunków życia. Jak wskazuje SN śmierć dorastającego syna, na którego pomoc rodzice mogli liczyć w przyszłości, przy uwzględnieniu zwłaszcza ich skromnych warunków materialnych oraz ich wieku wyłączającego posiadanie nowego potomstwa, stanowi dla rodziców znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej i uzasadnia przyznanie im odszkodowania przewidzianego w art. 446 § 3 k.c. "

Nie powołuj się na prawo bo prawo w Polsce jest chore, tworzone koniunkturalnie pod określone grupy osób którzy akurat są w tym momencie u władzy i chcą z tego wyciągnąć jakieś korzyści. Sędziowie też są przeważnie w rozterce bo wiedzą że kara powinna być surowsza ale akurat były wybory i kolejna grupa wybranych poprawiaczy prawa zmieniła czy to Kodeks Cywilny czy Kodeks Karny czy inne przepisy które obowiązywały przez ileś lat i wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi wydaje wyroku które później bulwersują opinię publiczną.

Nie powołuj się na prawo bo prawo w Polsce jest chore, tworzone koniunkturalnie pod określone grupy osób którzy akurat są w tym momencie u władzy i chcą z tego wyciągnąć jakieś korzyści. Sędziowie też są przeważnie w rozterce bo wiedzą że kara powinna być surowsza ale akurat były wybory i kolejna grupa wybranych poprawiaczy prawa zmieniła czy to Kodeks Cywilny czy Kodeks Karny czy inne przepisy które obowiązywały przez ileś lat i wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi wydaje wyroku które później bulwersują opinię publiczną. rozwiń
Avatar
adria / 10 czerwca 2009 o 22:23
miało być
wyjdzie kiedyś na wolność
Avatar
adria / 10 czerwca 2009 o 22:22
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed jego śmiercią a następnie zbadać czy wskutek tego zdarzenia nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej. Pojęcie znacznego pogorszenia sytuacji życiowej jest bardzo szerokie, dlatego SN wyjaśnia, że przy określaniu pogorszenia się sytuacji życiowej właśnie ze względu na szerokość tego pojęcia należy brać pod uwagę wszystkie okoliczności. Pogorszenie sytuacji życiowej polega nie tylko na pogorszeniu obecnej sytuacji materialnej, lecz także na utracie realnej możliwości polepszenia warunków życia. Jak wskazuje SN śmierć dorastającego syna, na którego pomoc rodzice mogli liczyć w przyszłości, przy uwzględnieniu zwłaszcza ich skromnych warunków materialnych oraz ich wieku wyłączającego posiadanie nowego potomstwa, stanowi dla rodziców znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej i uzasadnia przyznanie im odszkodowania przewidzianego w art. 446 § 3 k.c. "
Ludzie całkiem Wam rozum odjęło???? Dziwicie się, że rodzina domaga się odszkodowania??? Nie oszukujmy się, ten morderca wyjdzie na wolność i będzie sobie kiedyś swobodnie żył.
"Podstawową przesłankę przyznania odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. stanowi znaczne pogorszenie sytuacji życiowej najbliższych członków rodziny zmarłego. W swoim orzeczeniu z dnia 26.10.1970 r.44 SN podał, iż aby uznać czy żądanie odszkodowania z art. 446 § 3 k.c. jest uzasadnione, sąd powinien ustalić, jaka była sytuacja życiowa rodziny zmarłego przed je... rozwiń
Avatar
luki / 10 czerwca 2009 o 20:42
Dla mnie to chore jak moze zaplacić skoro wnioskuje o dozywocie ... I taka kare jedynie bym przewidywał a nie kase to jest zdemoralizowany czlowiek reszte zycia powinien spedzic w pierdlu ... I Tylko pieniadze ludzie pozjadaliscie rozumy te 100 Tys to za wychowanie syna?
Avatar
~gość~ / 10 czerwca 2009 o 20:16
~gosc~ napisał:
Dać im 1 milion odszkodowania i będzie jak ręką odjąć i zapomną o tragedii jaka ich dotknęła.

Jeśli to ma być kara to niech zapłaci na organizację pożytku publicznego, a nie mamusi do kieszonki która widać na śmierci swojego syna chce zbić interes. Trochę to jest obłudne.
Avatar
~gosc~ / 10 czerwca 2009 o 18:43
Dać im 1 milion odszkodowania i będzie jak ręką odjąć i zapomną o tragedii jaka ich dotknęła.