niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubartów

Straż Miejska w Lubartowie będzie zlikwidowana

Dodano: 4 maja 2016, 08:59

Los Straży Miejskiej w Lubartowie jest już przesądzony. Komenda Wojewódzka Policji wydała zgodę na likwidację tej jednostki. Strażnicy jednak nie muszą się obawiać o pracę

Przypomnijmy, że na marcowej sesji Rady Miasta burmistrz zwrócił się do radnych z prośbą o zgodę na rozpoczęcie procedury likwidacji Straży Miejskiej w Lubartowie. Radni byli na tak. – Pierwszym krokiem było wysłanie do komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie wniosku o opinię na ten temat. Komendant zgodził się na likwidację lubartowskiej Straży Miejskiej – mówi Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa.

Obecnie w SM Lubartów jest zatrudnionych czterech funkcjonariuszy wraz z komendantem. – Nie ma podstaw ekonomicznych do funkcjonowanie tej jednostki w Lubartowie. Jej obowiązki mogą przejąć inne wydziały Urzędu Miasta. Takie rozwiązanie przyniesie oszczędności – argumentował burmistrz swoją decyzję.

Strażnicy w Lubartowie nie pełnią żadnych funkcji w zakresie nadzorowania porządku publicznego. Po styczniowej kontroli Komenda Wojewódzka Policji zabroniła Straży Miejskie karania mandatami kierowców za brak biletów parkingowych w strefie płatnego parkowania. Strażnicy nie mogą też opróżniać parkomatów. Funkcjonariusze tej formacji pracują jak urzędnicy, w godzinach od 7.30 do 15.30. Rozszerzenie wymiaru ich pracy wiązałoby się z dodatkowymi etatami, co dla miasta byłoby wydatkiem nie do zaakceptowania. – Zadania strażników przejmą urzędnicy, bez dodatkowych kosztów – dodaje burmistrz.

Strażnicy jednak nie musza się obawiać o utratę pracy. – Te cztery osoby prawdopodobnie przejdą do pracy w innych wydziałach naszego urzędu. Jednak mówienie dziś o szczegółach jest jeszcze przedwczesne – mówi Bodziacki. Burmistrz postawi wniosek o likwidacji Starz Miejskiej na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta. – Być może na majowej, a najpóźniej na czerwcowej sesji. Obecnie nad wnioskiem pracują prawnicy.

Czytaj więcej o: Lubartów straż miejska
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 maja 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę ze nie wielka grupka ich powinna być. Ale tylko niewielka. Bo fakt że pod blokiem nie ma gdzie stanąć i zaraz mandat. Ale niektórzy są tak bezczelni że zostawiają auto na środku i maja to w d... , albo dzień w dzień parkują na miejscu dla inwalidów.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież Policja w Lubartowie dostała " Najzdolniejszego OFICERA w Układzie Warszawskim - Najzdolniejszy N-ka-wudzista". Myślę, że policjanci z Lubartowa się cieszą OGROMNIE ??? Co on będzie robił jak go wywalą z policji ??? A tu Straż Miejską likwidują. Oj NIEDOBRZE
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA jestem za likwidacją miasta ŚWIDNIKA a co za tym idzie likwidacją urzędu miasta, likwidacją Straży miejskiej
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zlikwidować to wszędzie gdzie się da. Powodów nawet nie trzeba pisać. WIDAĆ, SŁYCHAĆ I CZUĆ.
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W innych miastach też powinno się zlikwidować bo to wielka porażka, a ktoś za wymyślenie "tego czegoś" powinien ponieść wszelkie koszty !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!