poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubartów

Strażacy z Pałecznicy nie boją się kryzysu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2009, 15:24

Ochotnicza Straż Pożarna w Pałecznicy (gmina Niedźwiada) jeszcze kontynuuje jeden projekt unijny, a już pisze nowy wniosek do funduszu „Odnowa wsi”.– Na początku roku wspólnie z naszym partnerem – Szkołą Podstawową w Pałecznicy, dostaliśmy ponad 42 tys. zł z programu Integracji Społecznej – wyjaśnia Tadeusz Tomasiak, prezes OSP Pałecznica.

– Za te pieniądze zorganizowaliśmy m.in. wycieczkę dla dzieci, pielgrzymkę dla dorosłych, opłaciliśmy aerobik dla kobiet, instruktora piłki siatkowej. Zakupiliśmy też sprzęt AGD dla Koła Gospodyń Wiejskich. Jesienią szkoła zorganizuje święto rodziny.

Jednym z punktów programu, którego realizacja właśnie dobiega końca jest zorganizowanie „Świetlicy nad strugą”.

– W strażnicy było pomieszczenie, które wyremontowaliśmy – mówi prezes Tomasiak. – Nie na wszystko wystarczyło nam pieniędzy, bo mogliśmy na to przeznaczyć tylko 12,7 tys. zł. Ale przystosowaliśmy pomieszczenie, częściowo dzięki czynowi społecznemu strażaków.

. Z pieniędzy OSP został zakupiony nowoczesny telewizor, Urząd Gminy przekazał nam komputery, które właśnie kończymy instalować. Już od przyszłego tygodnia będzie można z nich korzystać.

Strażacy składają już nowy wniosek. Teraz z funduszu „Odnowa wsi” będą chcieli pozyskać pieniądze na zagospodarowanie zalewu.

– My się kryzysu nie boimy – śmieje się Tomasiak. – Nasi strażacy zawsze sobie poradzą. Gospodarujemy dobrze i rozsądnie swoimi i otrzymanymi pieniędzmi i
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!