środa, 21 lutego 2018 r.

Lubartów

W Lubartowie wyższe rachunki za wodę i ścieki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2009, 17:20

O 13 procent wzrosną od lipca ceny za wodę i odprowadzanie ścieków. Dla przeciętnej lubartowskiej rodziny miesięczny rachunek będzie wyższy o około 10 zł.

Wzrost cen uchwalili radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zabiegało o to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Według Ewy Krojec, dyrektora spółki, dotychczasowe ceny są za niskie i dostarczanie wody oraz oczyszczanie ścieków przynosi firmie straty.

- Wzrosły opłaty za energię elektryczną, gaz, koszty korzystania ze środowiska - wyliczała na sesji dyrektor Krojec.

Cena metra sześciennego wody wzrośnie z 1,98 zł do 2,20 zł, (o 11 procent), a ścieków z 4,12 do 4,7 (o14,3 proc.). Średnia podwyżka wyniesie więc 81 gr za metr sześcienny ( o 13 proc.).

Dotychczasowe ceny wody obowiązują od półtora roku. Wówczas radni zdecydowali o przekształceniu zakładu gospodarki komunalnej - z zakładu budżetowego w spółkę. Nowa forma działalności miała usprawnić funkcjonowanie firmy. Znacząco podwyższyli wtedy ceny wody i ścieków.

- Poprzednio ceny wzrosły o 18 procent, teraz dochodzi do tego kolejne 13 procent, a to daje 31 procent podwyżki w ciągu półtora roku - podliczał radny Jacek Tomasiak, który namawiał radnych do zagłosowania przeciwko podwyżkom.

Nie przekonał większości. Za podwyżkami zagłosowało - 11 radnych. Nowe ceny będą obwiązywać od lipca.

Radni utrzymali też dopłaty dla mieszkańców do cen wody i ścieków. Budżet miasta dopłaci 8 groszy do ceny metra sześciennego wody i 20 groszy ścieku.

Więcej na www.mmlubartow.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
cha...
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 czerwca 2009 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cha... napisał:
No tak ... tomasiaka nie stać na samochód... wstyd, a ze 7 tys. bierze na miesiąc, i o garaże sie przyczepia :-)A tobie to co, stać ciebie na samochód a już na garaż nie. To nie musisz mieć garażu, ja trzymam pod chmurką i nie rozpaczam, że muszę płacić za coś co używam. Wstydziłbyś się to ty, sprzedaj samochód a zostaw sobie garaż jak nie masz pieniędzy.
Rozwiń
cha...
cha... (9 czerwca 2009 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak ... tomasiaka nie stać na samochód... wstyd, a ze 7 tys. bierze na miesiąc, i o garaże sie przyczepia :-)
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2009 o 19:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z prądem w blokowiskach, czy to prawda, że burmistrz chce abyśmy my mieszkańcy płacili. W takim bądź razie my z blokowisk też chcemy aby właściciele domków jednorodzinnych płacili za prąd. Włodarze naszego miasta też mieszkają w domkach jednorodzinnych, także też winni płacić, albo wyłączyć im prąd na ulicy.
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2009 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gość~ napisał:
A Tomasiak jakie opłaty ustala niepokornym spółdzielcom np. za garaże. Otóż pan tomasiak stosuje ceny umowne, tzn. jak pokorny płaci mniej jak niepokorny płaci więcej, a te cielaki ze spółdzielni mieszkaniowej kierowanej przez tomasiaka nie protestują i jeszcze dali mu absolutorium. Takie cuda to tylko w Lubartowie jak śpiewał Rosiewicz.Zaraz dam ci tu cielaka, bałwanie. Stać ciebie na samochód to i na garaż. Trudno aby mieszkańcy blokowiska chodzili brudni, albo załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne do wiaderka i wylewali przed blokiem. Samochodu nie musisz mieć, rower zdrowszy, dłużej pożyjesz.
Rozwiń
IIII TAM
IIII TAM (8 czerwca 2009 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ścieków z 4,12 do 4,7. W Łabuniach przy oczyszczalni ścieki już dawno kosztują 10,7PLN za 1metr szecienny i wszyscy płacą . to chyba najwyższa cena w Polsce a może i całej UNII.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!