Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

11 grudnia 2008 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Wypuścili podejrzanych o zabójstwo Pawła Marzędy z Lubartowa

0 12 A A

Zaskakujący zwrot śledztwa w sprawie zabójstwa mieszkańca Lubartowa. Dwóch z trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tej zbrodni właśnie wyszło z aresztu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledczy przesłuchali w tej sprawie ponad 150 świadków. Biegli wykonali też szereg analiz, m.in. z zakresu medycyny sądowej, genetyki, informatyki i telekomunikacji.

- Prokurator uznał, że w przypadku Roberta W. i Pawła G. ustała przesłanka uprawdapadniająca ich udział w zabójstwie - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

- Dlatego w ich przypadku areszt został uchylony - dodaje. Trzeci z podejrzanych, Krzysztof P., pozostanie w areszcie przez kolejne trzy miesiące.

Przypomnijmy. Paweł Marzęda, absolwent Politechniki Rzeszowskiej, który zajmował się montowaniem i naprawą alarmów samochodowych, został zamordowany na początku lipca ub. roku.

Kiedy Paweł nie wrócił na noc do domu, rodzina rozpoczęła poszukiwania. Po kilku dniach odnaleziono w Lublinie jego samochód. Wkrótce okazało się, że mężczyzna został zabity kilkoma uderzeniami młotkiem w głowę w swoim warsztacie pod Lubartowem. Potem mordercy zakopali jego zwłoki w lesie pod Parczewem.

Do aresztu trafiło trzech podejrzanych o zabójstwo. To bliscy koledzy zamordowanego. Według prokuratury, motywem zbrodni mogły być jakieś rozliczenia.

Tylko Krzysztof P. zeznał przed śledczymi, jak doszło do zabójstwa. Utrzymywał jednak, że to nie on zadał śmiertelne ciosy. Pozostali dwaj mężczyźni twierdzili, że z zabójstwem nie mieli nic wspólnego. Przedstawili w prokuraturze alibi i szereg wniosków dowodowych, które miały świadczyć o ich niewinności.

Ta zbrodnia wstrząsnęła Lubartowem. Koledzy i bliscy zamordowanego Pawła zorganizowali marsz ulicami miasta. Ulicami przeszło około tysiąca osób.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tolklu / 24 lipca 2009 o 22:14
przeraża juz nie tylko przemoc i brutalnośc, ale też to, że np. ja mógłbym trafić na 1,5 roku do śledczego i by mnie wypuścili bo jestem na prawde niewinny... i ani przepraszam ani spier***aj... tyle czasu..
Avatar
lala / 20 kwietnia 2009 o 20:32
fdgdgdsg napisał:
W Polsce nie ma sprawiedliwości!!!!!!!!!!!

Nikt Cię tu siłą nie trzyma, droga na jakże sprawiedliwe inne kierunki świata stoi otworem.

W naszym kraju rzeczywistość jest taka, że jeśli kogoś wypuszcza prokuratura, to znaczy, że naprawdę nie mają wątpliwości co do tego, że taki ktoś nie jest sprawcą. Bo zalecenia mają takie, że w wypadku najmniejszych wątpliwości puszczają akt oskarżenia i niech się martwi sąd.

Szkoda mi tych wypuszczonych chłopaków, w takich sytuacjach rodziny ofiar bywają zaślepione rozpaczą, mylą sprawiedliwość ze ślepą zemstą na tym, kto się nawinie.

Smutna sprawa.
/> W naszym kraju rzeczywistość jest taka, że jeśli kogoś wypuszcza prokuratura, to znaczy, że naprawdę nie mają wątpliwości co do tego, że taki ktoś nie jest sprawcą. Bo zalecenia mają takie, że w wypadku najmniejszych wątpliwości puszczają akt oskarżenia i niech się martwi sąd.

Szkoda mi tych wypuszczonych chłopaków, w takich sytuacjach rodziny ofiar bywają zaślepione rozpaczą, mylą sprawiedliwość ze ślepą zemstą na tym, kto się nawinie.

Smutna sprawa. rozwiń
Avatar
fdgdgdsg / 19 kwietnia 2009 o 00:37
W Polsce nie ma sprawiedliwości!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 26 marca 2009 o 16:19
ch*** nie kraj trzeba do Rydzyka udeżyć! on tu rządzi.
Avatar
chancy / 23 lutego 2009 o 23:55
[font="Arial"]Zabił jeden, a w celi siedziało dwóch NIEWINNYCH chłopaków przez ponad półtora roku !! I na to są dowody. Niech się nie wypowiadają osoby, które nie znają sprawy..choć je też trzeba próbować zrozumieć, bo pragną sprawiedliwości i krzywda ludzka nie jest im obca...
Niestety w tej sprawie Prokuratura nie spieszyła się z uwolnieniem niewinnych, a jedynie podejrzanych, bo tak są argumenty , że coś się w sprawie "dzieje". W więzieniach przebywają miesiącami podejrzane osoby, a sprawy ciagną się latami.. prawdziwi sprawcy natomiast chodzą na wolności lub są wypuszczani za kaucją. Niewinnie aresztowanym zmarnowano życie i nic nie jest w stanie odkupić im poniesionych strat moralnych i oddać czasu na wolności. [/font]
[font="Arial"]Zabił jeden, a w celi siedziało dwóch NIEWINNYCH chłopaków przez ponad półtora roku !! I na to są dowody. Niech się nie wypowiadają osoby, które nie znają sprawy..choć je też trzeba próbować zrozumieć, bo pragną sprawiedliwości i krzywda ludzka nie jest im obca...
Niestety w tej sprawie Prokuratura nie spieszyła się z uwolnieniem niewinnych, a jedynie podejrzanych, bo tak są argumenty , że coś się w sprawie "dzieje". W więzieniach przebywają miesiącami podejrzane osoby, a sprawy ciagną się latami.. praw... rozwiń
Avatar
gorbaczov michail / 17 lutego 2009 o 15:47
Sa podejrzani Pawel Guz i ten drugi a nie mają dowodów, przeciez we 3 byli to co tych dwuch sie patrzylo a jeden tylko zabil ? Moim zdaniem są w to umoczeni tak samo jak tamten.
Avatar
paulo / 12 grudnia 2008 o 23:46
to przykra sprawa i prawdziwa tragedia dla rodziny, znajomych i przyjaciół...
Nurtuje mnie ciagle pytanie, po co wciąż pisać kto był absolwentem jakiej uczelni.Wiele osob skonczylo studia nie tylko te podstawowe, ale i doktoranckie , mało kiedy sie spotyka aby na kazdym kroku podkreślac tytuły, po śmierci nie jest to aż tak ważne...
Avatar
Nick / 12 grudnia 2008 o 14:58
ABSOLWENT POLITECHNIKI RADOMSKIEJ NIE RZESZOWSKIEJ
Avatar
edyzjusz / 11 grudnia 2008 o 22:34
NIE MA LUDZI NIEWINNYCH SĄ TYLKO ŹLE PRZESŁUCHANI !!!
Avatar
eliade / 11 grudnia 2008 o 22:27
jeśli są jakieś wątpliwości to lepiej wypuścić winnych niż skazać niewinnych
Avatar
tolklu / 24 lipca 2009 o 22:14
przeraża juz nie tylko przemoc i brutalnośc, ale też to, że np. ja mógłbym trafić na 1,5 roku do śledczego i by mnie wypuścili bo jestem na prawde niewinny... i ani przepraszam ani spier***aj... tyle czasu..
Avatar
lala / 20 kwietnia 2009 o 20:32
fdgdgdsg napisał:
W Polsce nie ma sprawiedliwości!!!!!!!!!!!

Nikt Cię tu siłą nie trzyma, droga na jakże sprawiedliwe inne kierunki świata stoi otworem.

W naszym kraju rzeczywistość jest taka, że jeśli kogoś wypuszcza prokuratura, to znaczy, że naprawdę nie mają wątpliwości co do tego, że taki ktoś nie jest sprawcą. Bo zalecenia mają takie, że w wypadku najmniejszych wątpliwości puszczają akt oskarżenia i niech się martwi sąd.

Szkoda mi tych wypuszczonych chłopaków, w takich sytuacjach rodziny ofiar bywają zaślepione rozpaczą, mylą sprawiedliwość ze ślepą zemstą na tym, kto się nawinie.

Smutna sprawa.
/> W naszym kraju rzeczywistość jest taka, że jeśli kogoś wypuszcza prokuratura, to znaczy, że naprawdę nie mają wątpliwości co do tego, że taki ktoś nie jest sprawcą. Bo zalecenia mają takie, że w wypadku najmniejszych wątpliwości puszczają akt oskarżenia i niech się martwi sąd.

Szkoda mi tych wypuszczonych chłopaków, w takich sytuacjach rodziny ofiar bywają zaślepione rozpaczą, mylą sprawiedliwość ze ślepą zemstą na tym, kto się nawinie.

Smutna sprawa. rozwiń
Avatar
fdgdgdsg / 19 kwietnia 2009 o 00:37
W Polsce nie ma sprawiedliwości!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 26 marca 2009 o 16:19
ch*** nie kraj trzeba do Rydzyka udeżyć! on tu rządzi.
Avatar
chancy / 23 lutego 2009 o 23:55
[font="Arial"]Zabił jeden, a w celi siedziało dwóch NIEWINNYCH chłopaków przez ponad półtora roku !! I na to są dowody. Niech się nie wypowiadają osoby, które nie znają sprawy..choć je też trzeba próbować zrozumieć, bo pragną sprawiedliwości i krzywda ludzka nie jest im obca...
Niestety w tej sprawie Prokuratura nie spieszyła się z uwolnieniem niewinnych, a jedynie podejrzanych, bo tak są argumenty , że coś się w sprawie "dzieje". W więzieniach przebywają miesiącami podejrzane osoby, a sprawy ciagną się latami.. prawdziwi sprawcy natomiast chodzą na wolności lub są wypuszczani za kaucją. Niewinnie aresztowanym zmarnowano życie i nic nie jest w stanie odkupić im poniesionych strat moralnych i oddać czasu na wolności. [/font]
[font="Arial"]Zabił jeden, a w celi siedziało dwóch NIEWINNYCH chłopaków przez ponad półtora roku !! I na to są dowody. Niech się nie wypowiadają osoby, które nie znają sprawy..choć je też trzeba próbować zrozumieć, bo pragną sprawiedliwości i krzywda ludzka nie jest im obca...
Niestety w tej sprawie Prokuratura nie spieszyła się z uwolnieniem niewinnych, a jedynie podejrzanych, bo tak są argumenty , że coś się w sprawie "dzieje". W więzieniach przebywają miesiącami podejrzane osoby, a sprawy ciagną się latami.. praw... rozwiń
Avatar
gorbaczov michail / 17 lutego 2009 o 15:47
Sa podejrzani Pawel Guz i ten drugi a nie mają dowodów, przeciez we 3 byli to co tych dwuch sie patrzylo a jeden tylko zabil ? Moim zdaniem są w to umoczeni tak samo jak tamten.
Avatar
paulo / 12 grudnia 2008 o 23:46
to przykra sprawa i prawdziwa tragedia dla rodziny, znajomych i przyjaciół...
Nurtuje mnie ciagle pytanie, po co wciąż pisać kto był absolwentem jakiej uczelni.Wiele osob skonczylo studia nie tylko te podstawowe, ale i doktoranckie , mało kiedy sie spotyka aby na kazdym kroku podkreślac tytuły, po śmierci nie jest to aż tak ważne...
Avatar
Nick / 12 grudnia 2008 o 14:58
ABSOLWENT POLITECHNIKI RADOMSKIEJ NIE RZESZOWSKIEJ
Avatar
edyzjusz / 11 grudnia 2008 o 22:34
NIE MA LUDZI NIEWINNYCH SĄ TYLKO ŹLE PRZESŁUCHANI !!!
Avatar
eliade / 11 grudnia 2008 o 22:27
jeśli są jakieś wątpliwości to lepiej wypuścić winnych niż skazać niewinnych
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!