czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubartów

Wyróżnienie dla anglistki z Gimnazjum nr 2

  Edytuj ten wpis

15 października Edyta Borowicz-Czuchryta została wyróżniona w konkursie "Nauczyciel Roku 2008”.

Konkurs zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i "Głos Nauczycielski”. Anglistka z Lubartowa była jedyną reprezentantką Lubelszczyzny wśród 13 osób nominowanych do tytułu.

- Skąd ambasador Stanów Zjednoczonych wie o istnieniu naszego miasteczka? - zastanawiał się pewnego razu burmistrz Lubartowa. Odpowiedział mu na to pytanie Sławomir Zdunek, dyrektor Gimnazjum nr 2. Okazało się, że to jedna z jego nauczycielek tak skutecznie promuje swoje miasto.

Tylko na rok

Edyta Borowicz-Czuchryta nie chciała zostać nauczycielką. Przypadek zadecydował, że trafiła do szkoły. Ale tylko na rok! Tylko na rok! - Później, kiedy zobaczyłam, jak fenomenalnie się pracuje, wiedziałam już, że to jest to, co chcę robić do emerytury - mówi z entuzjazmem.

Kontakty z ambasadą nawiązała, chcąc urozmaicić swoje lekcje, pokazać gimnazjalistom żywy język angielski i zmotywować ich do nauki.

Trzy lata temu dostała wychowawstwo. Kiedy zorientowała się, że ma do czynienia z wyróżniającą się, zdolną młodzieżą, zaczęła myśleć o jakiejś oryginalnej nagrodzie.

Cukierki? Każdy może kupić. To może jakieś fajne spotkanie, wycieczka… I tak przed gimnazjalistami otworzył się wielki świat. Agent specjalny George Jadue opowiadał o tym, jak obstawiał koncert Angeliny Jolie w Iraku. I jak w Meksyku statystował w filmie Chucka Norrisa.

Steffen Möller zrobił gimnazjalistom niespodziankę. Kiedy byli na wycieczce w Warszawie, czekał na nich pod Pałacem Kultury. Podarował im swoje zdjęcia i płyty.
Aż żal odchodzić

Robert Janowski był u nich uczestnikiem programu "Jaka to melodia”. Bawił się tak dobrze, że choć wcześniej zapowiedział, że nie będzie śpiewał, zrobił to. Królowa Wielkiej Brytanii wprawdzie nie mogła przyjechać, ale odpisała gimnazjalistom.
Pomysłowa nauczycielka opowieści może snuć bez końca. O Oldze Bończyk, Krzysztofie Piaseckim, Kabarecie Ani Mru Mru, Wojciechu Malajkacie, Jerzym Stuhrze…

Uczniom pani Edyty aż żal było odchodzić ze szkoły. Współpracownicy - jak to ludzie - jedni są pełni podziwu, inni sceptyczni. Dyrekcja widzi, wspiera jak może, ale gratyfikacje finansowe w oświacie? Niemożliwe.

Doceniona

Kreatywność i energię lubartowskiej nauczycielki docenili za to rodzice jej wychowanków. Zgłosili ją do organizowanego przez MEN i "Głos Nauczycielski” konkursu "Nauczyciel Roku”. Pani Edyta, jako jedyna reprezentantka Lubelszczyzny, znalazła się w trzynastoosobowej ścisłej czołówce. Jej szkoła dostała dzięki temu tytuł "Szkoły na medal”.

15 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie lubartowska anglistka dowiedziała się, że otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie.

- Czuję się rewelacyjnie, czuję się fantastycznie! - pani Edyta nie kryje szczęścia. - To, że zostałam doceniona w ten sposób, oznacza, że kierunek, który obrałam w pracy jest właściwy. Będę go kontynuować

Ewa Jachimek
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
klm
wścibski
lubartowiak
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

klm
klm (23 października 2008 o 23:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lubartowiak napisał:
Burmistrza Zwolińskiego wyróżnili w Oskarach Samorządowych jako jednego z 11 w kraju, jedynego z lubelszczyzny, ale to Dziennikowi nie pasuje publikować. Patrz [url="http://www.lubartow.pl/?temat=100863"]http://www.lubartow.pl/?temat=100863[/url]

Dali mu Oskarda? Za co? Za fontanny? Czytał ktoś uzasadnienie? A kto go zgłosił do Oskarda?
Rozwiń
wścibski
wścibski (21 października 2008 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zabawne, czyżby Pan Burmistrz chciał się czymś pochwalić? Dziwny sposób promowania swojej osoby podpinając się pod czyjeś sukcesy. jestem zdegustowany.
Rozwiń
lubartowiak
lubartowiak (21 października 2008 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Burmistrza Zwolińskiego wyróżnili w Oskarach Samorządowych jako jednego z 11 w kraju, jedynego z lubelszczyzny, ale to Dziennikowi nie pasuje publikować. Patrz [url="http://www.lubartow.pl/?temat=100863"]http://www.lubartow.pl/?temat=100863[/url]
Rozwiń
mieszkaniec lubartowa
mieszkaniec lubartowa (21 października 2008 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe kiedy ona miała czas nacieszyć się tym wyróżnieniem? Już w poniedziałek cały dzień ambasada amerykańska zawracała jej głowę! wiem bo spotkali się z uczniami w gimnazjum. Mieli taką frajdę!!!
Rozwiń
nauczxycielka
nauczxycielka (20 października 2008 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najszczersze gratulacje, podziwiam Panią i serdecznie pozdrawiam, życzę w dalszym ciągu takiego zapału i energii.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!