poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubartów

Zamiast makaronu robiła papierosy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2013, 10:41
Autor: jotem

 (Archiwum)
(Archiwum)

Właścicielka jednego z domów na terenie gminy Michów używała maszynki do makaronu do wyrobu papierosów. Sprzedawała je znajomym.

Ponad 40 kilogramów nielegalnego tytoniu znaleźli w domu 53-latki w piątek policjanci z Lubartowa. - Kobieta miała również sprzęt służący do rozdrabniania tytoniu i nabijania go w bibułki papierosowe. W ten sposób wyprodukowała blisko 40 paczek papierosów - mówi sierż. szt. Grzegorz Paśnik z policji w Lubartowie.

Kolejne 80 pustych paczek czekało na zapełnienie papierosami. Kobieta przyznała policjantom, że produkuje papierosy i sprzedaje je znajomym po 3 złote za paczkę. Teraz jej sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie wyrobów bez akcyzy grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
imię róży
Lutek
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (8 kwietnia 2013 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
napisz po chińsku dobrrrrrrrrrrrrrrrrze się czyta HaHa
Rozwiń
imię róży
imię róży (8 kwietnia 2013 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W moich oczach ona ma prawo to robić. A że państwo to ściga i zabrania, to w moich oczach znaczy, że to państwo jest bezprawne i niemoralne i w związku z tym nie zasługuje na posłuch.

Swam na państwo, które
1) nakłada dziwny i dziwnie wysoki podatek na pospolity produkt
2) nakłada dziwne ograniczenia (bariery) na działalność gospodarczą
3) ściga drobnych przedsiębiorców, pokroju tej kobiety.

Z tego miejsca wymagam, by państwo natychmiast wycofało się z tego typu praktyk, bo nie ma mojej legitymacji na to.

Ktoś pomyśli - bagatela?

Uściślijmy:
Nie ma mojej legitymacji. Mojej, czyli obywatela.
Jeśli takie stanowisko podziela większość obywateli (a pewnie podziela), czyli
(formalnie rzecz biorąc-) suwerena w (formalnie przecz biorąc-) demokracji.

Ja jako suwerenny obywatel uznaję działalność gospodarczą tej kobiety.

Nawet jeśli nie jesteście przeciwnikami praktykowanego przez reżim ekstra-opodatkowania takiej działalności gospodarczej i blokowania obywatelom możliwości wejścia na ten rynek, to zgodzicie się, że ponieważ chodzi o drobną skalę, to ta kobieta nic złego nie robi, nawet jeśli łamie prawo. Dokładnie tak, jakby robiła domowe wino i odpalała po butelce znajomym za 5 PLN za butalkę.

Czyli przypuszczam, że większość z nas-obywateli uznaje, że ta kobieta ma prawo to robić i nikt nie powinien jej za to ścigać.

Konstytucja stanowi, że ogół obywateli jest suwerenem w naszym państwie tudzież większość.

Reasumując, to reżim postępuje bezprawnie, choćby dlatego, że nie zapytał nas o zdanie, czy godzimy się na tego typu regulacje prawne, w tym kryminalizację takiej drobnej działalności gospodarczej, a jako, że teoretycznie żyjemy w demokracji powinien był to zrobić.
Rozwiń
Lutek
Lutek (31 marca 2013 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo współczuję tej kobiecie.Chciała sobie zmniejszyć koszty utrzymania,nie chciała dać na kreskę sąsiadowi-no to ją zakapował-ale wyszła afera. Amber-gold to przy tej aferze to mały pikuś.Amber-gold działała na szkodę obywateli, a ta na szkodę państwa.Wychodzi na to ,że obywatele to cuś innego niż pajstwo.
Pajstwu proponuję podnieść cenę za paczkę papierosów do 20 zł. Przeznaczyć większe środki na ściganie przemytu,uprawę tytoniu,produkcję papierosów nawet dla własnych potrzeb.Nic nie wolno.Gdzie jest ten wolny rynek?,gdzie jest ta wygrana niby demokracja?.
Ostrzegam -przeciwników palenia tytoniu: już obecnie po podwyżce papierosów są małe wpływy do budżetu.Za tą sytuację zapłacą wszyscy niepalący też.Na brakującą kwotę do budżetu musi się znależć jakieś rozwiązanie. Podobnie ma się sprawa z ZUS-sem.Brakuje na emerki równiejszych-to należy podnieść szarakom-tym i tak pracującym .najdłużej.Brawo to są naprawdę "salomonowe" rozwiązania. Wybory??. Trudny temat.Zadna z obecnych nibypartii nie ma sensownego programu zawierającego choćby minimum patriotyzmu,woli pojednania Polaków,Pisałbym więcej-ale coraz bardziej ciśnienie mi rośnie.Mnie właściwie to Już nie wiele obchodzi, ale mam syna ,wnuka ????.
Rozwiń
senator niezależny
senator niezależny (25 marca 2013 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='paweł' timestamp='1364211167' post='749848']
żeby w rządzie robili takie przekręty po w polsce było pieniedzy aż za wiele na nich nie ma kary a tu kobicinę za byle co chcą ukarać najpierw niech za tych na górze się wezmą
[/quote]Stworzeni są po to aby ochraniać, [mataczyć } właśnie te szwindle a nie z nimi walczyć.
Rozwiń
paweł
paweł (25 marca 2013 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żeby w rządzie robili takie przekręty po w polsce było pieniedzy aż za wiele na nich nie ma kary a tu kobicinę za byle co chcą ukarać najpierw niech za tych na górze się wezmą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!