Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 lipca 2012 r.
19:30
Edytuj ten wpis

101-letni mieszkaniec bez drogi dojazdowej do domu. Walka o 20 metrów

0 6 A A
Nie wiedziałem, że w miejscu, z którego przez lata korzystałem nie ma żadnej drogi. Nikt mi o tym ni
Nie wiedziałem, że w miejscu, z którego przez lata korzystałem nie ma żadnej drogi. Nikt mi o tym ni

Sprawa o wyznaczenie przez sąd drogi do domu 101-letniego mieszkańca Kępy Gosteckiej toczy się już od 2 lat. Końca nie widać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
101-letni Wiktor Tuderowicz mieszka w Kępie Gosteckiej w pow. opolskim w pobliżu wału przeciwpowodziowego na Wiśle. Żeby dojechać do jego posesji, trzeba przejechać najpierw drogą wzdłuż wału, później przez działkę sąsiadów.

– Tato chodził tą drogą blisko 90 lat – opowiada Łucja Siewierska, jedna z trzech córek pana Wiktora. – Problem pojawił się dopiero po powodzi w 2001 r. Zdecydowaliśmy o budowie nowego domu, bo stary nie nadawał się do mieszkania. Ale sąsiedzi poinformowali tatę, że tędy drogi nie ma i zagrodzili przejazd. Po licznych interwencjach został jedynie wąski pas drogi. Jest w złym stanie, a sąsiedzi nie zgadzają się na remont. Chcieliśmy odkupić od nich ziemię, ale też odmawiają. Walka toczy się o 20 metrów.

– Kiedy zachoruję albo umrę to nie dojedzie ani karetka, ani samochód z trumną – żali się Wiktor Tuderowicz. – Tego boję się najbardziej.

Sąsiedzi proponują, aby rodzina stulatka wybudowała nową drogę w innym miejscu. – Cały czas chcemy im udostępnić teren za stodołą, a oni nas za to po sądach ciągają – odpowiadają sąsiedzi Tuderowicza. Nie zgadzają się na podanie nazwiska. – Niech robią tę drogę nawet po naszej działce, możemy im użyczyć.

– Wtedy droga znowu nie będzie nasza – odpowiada druga strona.

Sprawą od dwóch lat zajmuje się sąd. – Postępowanie o wyznaczenie drogi koniecznej jest zawieszone – informuje Artur Ozimek z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Biegły wskazał trzy wersje przebiegu drogi, ale jedna z działek funkcjonuje jako wał przeciwpowodziowy. Nie ma uregulowanego tytułu własności. Dlatego nie można nadać sprawie dalszego biegu.

Właścicielem tej działki jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. – Jeśli problem tkwi po naszej stronie, to trzeba zajrzeć do map i dokumentów – mówi Stanisław Jakimiuk, dyrektor WZMiUW, z którym rozmawialiśmy w piątek. I zaprasza do urzędu we wtorek.

– Do tych dwóch posesji nie ma żadnej drogi gminnej – mówi tymczasem Szymon Kobiałka z Urzędu Gminy w Łaziskach. – Ruch odbywa się po wale. Będzie remontowany i powstanie tam tzw. droga przywałowa z płyt. Myślę, że wtedy sprawa się wyjaśni.

Prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aili84 / 11 stycznia 2013 o 09:30
Ale przecież ci ludzie dają mu dojazd do działki tylko z innej strony, tak zeby nie jeżdżono im pod oknami, nikt by tego nie chciał, a dojazd z innej strony jest tylko Pan starszy i jego córki nie chcą sie zgodzić, a dlaczego to nikt nie wiem.
Avatar
Bolek, mieszkaniec wsi / 1 sierpnia 2012 o 21:35
To jest po prostu sku***syństwo mieć takich sąsiadów, w dodatku ortodoksyjnych katolików i dalsza rodzina, żeby nie udostępnić 20 m ziemi na konieczną drogę, aby starowinka nie mógl dojechać do własnego domu. Przecież, kiedy powstałaby ta droga sami mieliby łatwiejszy dostęp do tej drogi.
Avatar
Janek / 30 lipca 2012 o 21:21
I co ciekawe to zwaśnione osoby są spokrewnione.
Państwo X rzeczywiście siedzi w pierwszej ławce w kościele . Są to ludzie bardzo chytrzy i rozrabiający. Współczuję temu stulatkowi takiej rodziny.
Miałem i ja z nimi do czynienia.
Niech się udławią.
Avatar
Marcin , mieszkaniec Opola / 30 lipca 2012 o 16:10
Ciekawe jaka jest postawa starosty opolskiego?
Przecież ktoś musi wziąć odpowiedzialność za to że człowiek w wieku 101 lat nie ma drogi do domu!
Może warto zainteresować sprawą telewizję z Warszawy...?
Wtedy ten człowiek może zdąży (zanim umrze) przejść po własnej drodze ....
Masakra! wstyd i hańba!
Avatar
realistaPL / 30 lipca 2012 o 12:44
To polska a nie elegancja francja.. Założenie włodarzy jest chyba proste - zrób se Pan sam.. co z tego, że masz Pan 101 lat.. jak Pan chodzisz to możesz sam sobie zbudować.. a co ?.. "małe piwo".. W takim właśnie kraju żyjemy.. wieczna spychologia problemów i tułaczki po sądach w walce o najbardziej podstawowe prawa..
Avatar
mieszkanka gm. łaziska / 30 lipca 2012 o 12:40
ludzie co Wy wyprawiacie 20 metrów ziemi zarosniętej trawą wam szkoda zastanówcie się. nie żal wam staruszka, który nie ma jak do domu dojść a pewnie jak przychodzi niedziela to w pierwszej ławce w kościele siedzicie i tacy z was katolicy w łyżce wody utopicie każdego kto miałby miec lepiej niż wy... żal żal i jeszcze raz żal.
Avatar
Aili84 / 11 stycznia 2013 o 09:30
Ale przecież ci ludzie dają mu dojazd do działki tylko z innej strony, tak zeby nie jeżdżono im pod oknami, nikt by tego nie chciał, a dojazd z innej strony jest tylko Pan starszy i jego córki nie chcą sie zgodzić, a dlaczego to nikt nie wiem.
Avatar
Bolek, mieszkaniec wsi / 1 sierpnia 2012 o 21:35
To jest po prostu sku***syństwo mieć takich sąsiadów, w dodatku ortodoksyjnych katolików i dalsza rodzina, żeby nie udostępnić 20 m ziemi na konieczną drogę, aby starowinka nie mógl dojechać do własnego domu. Przecież, kiedy powstałaby ta droga sami mieliby łatwiejszy dostęp do tej drogi.
Avatar
Janek / 30 lipca 2012 o 21:21
I co ciekawe to zwaśnione osoby są spokrewnione.
Państwo X rzeczywiście siedzi w pierwszej ławce w kościele . Są to ludzie bardzo chytrzy i rozrabiający. Współczuję temu stulatkowi takiej rodziny.
Miałem i ja z nimi do czynienia.
Niech się udławią.
Avatar
Marcin , mieszkaniec Opola / 30 lipca 2012 o 16:10
Ciekawe jaka jest postawa starosty opolskiego?
Przecież ktoś musi wziąć odpowiedzialność za to że człowiek w wieku 101 lat nie ma drogi do domu!
Może warto zainteresować sprawą telewizję z Warszawy...?
Wtedy ten człowiek może zdąży (zanim umrze) przejść po własnej drodze ....
Masakra! wstyd i hańba!
Avatar
realistaPL / 30 lipca 2012 o 12:44
To polska a nie elegancja francja.. Założenie włodarzy jest chyba proste - zrób se Pan sam.. co z tego, że masz Pan 101 lat.. jak Pan chodzisz to możesz sam sobie zbudować.. a co ?.. "małe piwo".. W takim właśnie kraju żyjemy.. wieczna spychologia problemów i tułaczki po sądach w walce o najbardziej podstawowe prawa..
Avatar
mieszkanka gm. łaziska / 30 lipca 2012 o 12:40
ludzie co Wy wyprawiacie 20 metrów ziemi zarosniętej trawą wam szkoda zastanówcie się. nie żal wam staruszka, który nie ma jak do domu dojść a pewnie jak przychodzi niedziela to w pierwszej ławce w kościele siedzicie i tacy z was katolicy w łyżce wody utopicie każdego kto miałby miec lepiej niż wy... żal żal i jeszcze raz żal.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!