sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

15 mln zł dotacji dla szpitali w woj. lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2012, 19:34
Autor: Rafał Panas

Oprócz Kraśnika dofinansowanie dostaną szpitale w Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Puławach. (Archiwum)
Oprócz Kraśnika dofinansowanie dostaną szpitale w Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Puławach. (Archiwum)

Ponad 15 mln zł unijnej dotacji dostaną lubelskie szpitalne na inwestycje. Wszystko dzięki oszczędnościom przetargowym i korzystnemu kursowi euro.

Dodatkowe pieniądze trafią na inwestycje, które dotychczas tkwiły na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.

– Dostaliśmy gwiazdkę z nieba. Nasze bloki operacyjne jeszcze nadają się do użytku, ale wymagania idą w górę i wkrótce byśmy przestali spełniać wszelkie normy. Stworzymy blok w pełni bezpieczny dla pacjentów i funkcjonalny dla personelu – cieszy się Piotr Krawiec, dyrektor szpitala w Kraśniku. Pierwsze prace już się zaczęły.

Największa dotację dostał właśnie kraśnicki szpital. Teraz jest tam pięć sal operacyjnych pamiętających lata 60. ubiegłego wieku. Po remoncie zostaną trzy, ale nowoczesne. Roboty pochłoną 5,7 mln zł (unijna pomoc wyniesie 4,8 mln zł). Blok operacyjny nie spełnia już standardów ministerstwa zdrowia. Szpital zyska również nowy sprzęt medyczny dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii na bloku operacyjnym (m.in. respiratory stacjonarne, przenośny, defibrylatory).

Oprócz Kraśnika dofinansowanie dostaną szpitale w Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Puławach oraz domy pomocy społecznej w Kozuli (pow. bialski) i Krasnobrodzie (pow. zamojski). Tak zdecydowały władze samorządowe województwa.

ZDROWE OSZCZĘDNOŚCI

* Łuków - remont i modernizacja oddziału obserwacyjno-zakaźnego i laboratorium bakteriologicznego * Kraśnik - przebudowa bloku operacyjnego * Radzyń Podlaski - remont oddziału chirurgicznego z blokiem operacyjnym oraz oddziału ginekologiczno-położniczego z traktem porodowym * Puławy - gruntowny remont oddziału kardiologii i okulistyki * Kozula - termomodernizacja i dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych domu pomocy społecznej * Krasnobród - przebudowa domu pomocy społecznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą

NIE TYLKO ZDROWIE

To nie jedyne inwestycje dofinansowane dzięki oszczędnościom przetargowym i korzystnemu kursowi euro. Pod koniec czerwca znalazło się 30 mln euro na rozkręcenie najmniejszych firm, kolektory słoneczne, kulturę, ścieżki rowerowe i drogi.

Dla firm zatrudniających do 9 osób przeznaczono w sumie 5,5 mln euro bezzwrotnego dofinansowania. O 16 mln euro powiększyła się pula na inwestycje w "zieloną energię”, w tym na rozchwytywane przez mieszkańców kolektorów słonecznych.

Wreszcie 5,27 mln euro trafi na przebudowę dróg w regionie: nr 822 prowadzącą z Lublina do lotniska pod Świdnikiem, nr 865 z Jarosławia do Bełżca oraz nr 809 z Lublina do Przytoczna.

Dodatkowe pieniądze trafiły również na kulturę i turystykę oraz rewitalizację zdegradowanych części miast.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pacjent
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pacjent
pacjent (21 lipca 2012 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha ha...a to dowcip,SP ZOZ Kraśnik dostał pieniądze na remont bloku operacyjnego.....Panie Krawiec! Obudź się pan ! A kto niby ma na nich operować ?! Chyba pan nie mysli o tej zgraji konowałów co to nie pomogą a zaszkodzic tylko mogą.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!