poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Z prędkością 30 km/h przez 20 kilometrów. Kierowcy pytają o dziwne ograniczenie

Dodano: 27 maja 2015, 17:11

30 km/h na ponad 20-kilometrowym odcinku drogi. Kierowcy skarżą się, na takie ograniczenie prędkości. – To dla bezpieczeństwa i tylko na czas remontu – odpowiadają drogowcy.

Chodzi o trasę nr 813 z Ostrowa Lubelskiego w stronę Łęcznej. Trwają tam tzw. remonty cząstkowe, czyli naprawy ubytków w drodze.

– W ubiegłym tygodniu na wylocie z Ostrowa pojawiło się ograniczenie prędkości do 30 km/h i znaki ostrzegające, że droga pokryta jest sypkim żwirem. Niby jakiś remont trwa, ale żadnych prac nie widać – skarży się nasz Czytelnik.

Pan Edward jeździ tą drogą do Lublina. – Staram się trzymać przepisów, ale w niektórych miejscach trasa jest prosta, szczere pole, żadnych zabudowań. Jechanie z prędkością 30 km/h na tak długim odcinku jest nierealne. Nikt nie respektuje tych ograniczeń, bo nie mają sensu – denerwuje się mieszkaniec Ostrowa.

Zarząd Dróg Wojewódzkich tłumaczy, że ograniczenie wprowadzono dla bezpieczeństwa. – To wynika z projektu organizacji ruchu, który opiniowała m. in. policja. Chodzi o to, by wydobywający się spod kół grys nie niszczył samochodów – tłumaczy Grzegorz Dobosz, zastępca dyrektora ZDW.

Tymczasem policjanci twierdzą, że sprawa ta nie była z nimi konsultowana. - Tego typu roboty szybkopostępujące nie wymagają takich uzgodnień - mówi kom. Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Grzegorz Dobosz zapewnia, że ograniczenia powinny niedługo zniknąć. – Jeżeli pogoda pozwoli, to remont powinien skończyć się do końca tego tygodnia – mówi.

– Zobaczymy czy tak będzie, bo w ubiegłym roku znaki z ograniczeniem stały całe lato – odpowiada nasz Czytelnik.

Na remonty cząstkowe dróg wojewódzkich w Lubelskiem przeznaczono w tym roku 13 mln złotych. 

 

>> Ten artykuł powstał dzięki naszemu Czytelnikowi. ALARM24 - kliknij i dodaj swojego newsa

 

Czytaj więcej o: drogi Łęczna Ostrów Lubelski
teriks58
Adam
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

teriks58
teriks58 (10 czerwca 2015 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No niestety tak się u nas robi drogi. Zero zgodności z planem i przyłożenia się.

Rozwiń
Adam
Adam (28 maja 2015 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Te znaki mogą sobie stać ale nie trzeba się do nich stosować bo są ustawione nie zgodnie z prawem nie spełniają żadnych norm znaku drogowego.

Dokładnie. Brak skrajni pionowej, najpewnie folia odblaskowa nie taka jak w projekcie TOR, znak może być zupełnie niewidoczny w nocy. Konstrukcja wsporcza również nie taka jaką przewiduje ustawa, dokładniej jakby ktoś miał ochotę doczytać:"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach".

Wszystko do wygrania w sądzie. Takie "dupochrony" będą dobre, jeśli zarządcy dróg dopilnują, żeby były zgodne z obowiązującymi przepisami...

Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2015 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja nie.widze.zeby.cos.remontowali!
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2015 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PYTANIE DO ZARZĄDU DRÓG:OCHRONA BEZPIECZEŃSTWA ALE URZĘDNIKÓW??, TAKI DUPOCHRON, JAKBY COŚ SIĘ STAŁO A URZĘDAS NIE POSTAWIŁ BY ZNAKÓW!!TAK STAWIA SIĘ ZNAKI W CAŁEJ POLSCE, BEZ SENSU, GŁUPIO!!PRZYKŁAD JEDEN Z WIELU: DROGA WYREMONTOWANA ZA KASĘ UE, SZEROKIE POBOCZE, MOŻNA JECHAĆ 90 KM/H, A GŁUPI URZĘDNIK POSTAWIŁ 70 KM/H, POLA,ZERO ZABUDOWAŃ!!RĘCE OPADAJĄ!!JAK BY TAK JADĄC DROGĄ, CHCIEĆ ZWRACAĆ UWAGĘ NA WSZYSTKIE STAWIANE ZNAKI, TO BY CZŁOWIEK NA DROGĘ MUSIAŁ NIE PATRZEĆ!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie ograniczenie to fachowo określany przez specjalistów d*pochron.Bo dziura w jezdni może być po kolana i jeśli uszkodzisz kochany kierowców samochód to jeśli zwrócisz się z roszczeniami to odpowiedzą że jechałeś szybciej niż i to twoja wina.Redaktora zapraszał uprzejmie na drogę Kodeniec- Podedwórze.Nawierzchnia-ser ograniczenie do 30 stoi cały rok.Naprawy cząstkowe dwa razy do roki i uwaga udeptywanie nogą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!