czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

52 miliony zł dla szpitali podlegających samorządowi Lubelszczyzny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2009, 09:05

W planie budżetu województwa znalazło się ponad 50 mln zł na modernizację i wyposażenie szpitali oraz na programy profilaktyczne. To o pięć procent mniej niż w tym roku.

Budżet marszałka będzie głosowany podczas najbliższej sesji sejmiku województwa 28 grudnia. Wtedy się okaże, czy zaplanowane fundusze na pewno trafią do szpitali.

– Ponad 50 mln zł to duża kwota, przeznaczona będzie głównie na remonty i sprzęt medyczny – mówi Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia. – Prawo nie pozwala przeznaczać nam pieniędzy na leczenie pacjentów.

Na modernizację i zakup sprzętu szpitalnego pójdzie ponad 34,5 mln zł. 7,6 mln zł zostanie w rezerwie na potrzeby, które mogą pojawić w ciągu roku.

Najwięcej pieniędzy trafi do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Za ponad 10 mln zł sfinansowany będzie zakup kolejnego akceleratora do naświetleń w Zakładzie Radioterapii oraz rezonansu magnetycznego. Centrum dostanie też fundusze na rozbudowę i modernizację. A plany są imponujące.

– Chcemy przy ul. Jaczewskiego wybudować nowy pawilon na około 200 łóżek – mówi Elżbieta Starosławska, dyrektor COZL. Zakończenie całości inwestycji jest zaplanowane na 2012 rok.

Szpital wojewódzki przy alei Kraśnickiej w Lublinie może liczyć na 2,7 mln zł. Za te pieniądze zamontowane będą nowe windy oraz w części wyremontowany dach. Szpital im. Jana Bożego w Lublinie dostanie 5 mln zł na remont i przebudowę oddziałów ginekologiczno-położniczych przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Szpital kolejowy natomiast dostanie 120 tysięcy zł na zakup sprzętu.

Szpital "papieski” w Zamościu będzie mógł wydać blisko 2,9 mln zł na zakup aparatury medycznej oraz na budowę Zamojskiego Ośrodka Onkologicznego.

Szpital w Białej Podlaskiej dostanie 2,3 mln zł na rozbudowę pomieszczeń anestezjologii i intensywnej terapii oraz na zakup sprzętu, m.in. aparatu USG.

Do szpitala w Chełmie trafić ma 3,4 mln zł na modernizację tzw. starych pawilonów szpitala i na sprzęt.

Dofinansowanie dostaną też szpitale psychiatryczne oraz sanatoria. – W przyszłym roku zaplanowano również prowadzenie profilaktyki zdrowotnej, w planie budżetu są na to pieniądze – mówi Adrianna Iwan z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Modernizacja wszystkich szpitali i wyposażenie w nowy sprzęt musi się zakończyć do końca 2015 roku. Wszystko przez nakaz Unii Europejskiej, aby przystosować placówki medyczne do warunków unijnych. W przeciwnym razie mogą one być zamknięte.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Autor: Partner Szczecin
KK
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Autor: Partner Szczecin
Autor: Partner Szczecin (25 grudnia 2009 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiązary dachowe tańsze i mocniejsze od więźby dachowej!

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ koszt jest znany już na etapie projektu. Wiązary są proste w montażu, nie ma potrzeby zlecania montażu wyspecjalizowanym firmom. Wiązary są lekkie, mogą zastąpić kosztowny betonowy strop. Drewno jest badane wytrzymałościowo, program komputerowy oblicza, jakie siły dach ma wytrzymać.

Autor: Partner Szczecin
Rozwiń
KK
KK (23 grudnia 2009 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GRUNT ŻE OSZOŁOMSTWO RZĄDZĄCE SOBIE PREMIE WEŻMIE I BĘDZIE PIEPRZYĆ CO TO ONI NIE ROBIĄ BŁAZNY JEDNE
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2009 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z kolei na pociągi chcą dać 12 milionów więcej niż w tym roku. Będzie za to więcej połączeń? NIE BĘDZIE. A te co są właśnie podrożały.

Może lepiej przeznaczyć te pieniądze na wyposażenie szpitali i/lub programy profilaktyczne?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!