poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

6-latek strzelił sobie w oko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2008, 19:10

Kulka z pistoletu-zabawki zraniła 6-letniego Filipa. Ma uraz oka i przebywa w szpitalu.

Marcin Banaszek, tata chłopca mówi, że kupił pistolet na straganie bazarowym. - Syn wystrzelał już wszystkie kulki. Pistolet strzelał na pusto. Pech chciał, że wystrzelił jeszcze raz, gdy syn przyłożył go do oka.

- Wylew krwi do gałki ocznej lewej - mówi prof. Jerzy Osemlak, kierownik Kliniki Chirurgii i Traumatologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. - Jest przed konsultacją okulisty, który oceni, jak poważny jest uraz.

Ojciec chłopca dodaje, że z złożenia zabawka nie powinna robić krzywdy. - Ktoś to przecież dopuszcza do sprzedaży, kontroluje - uważa.

Anna Jawoszek z inspekcji handlowej mówi, że ojciec chłopca może zgłosić do nich to zdarzenie, a inspektorzy sprawdzą producenta oraz bezpieczeństwo używania zabawki. - Rynek zabawek jest cały czas kontrolowany. W ubiegłym roku nakazaliśmy producentom wycofanie 79 zabawek - dodaje. - Większość nieprawidłowości dotyczyła rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych: odłączenia się od zabawki małych części, obecności ostrych krawędzi, przekroczonej energii kinetycznej wystrzeliwanych pocisków. Problemem wydają się być pistolety, których pociski wystrzeliwane ze zbyt dużą siłą, mogą stwarzać ryzyko uszkodzenia ciała dziecka lub innych osób.

Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia dzieci z europejskich sklepów wycofano w ostatnim czasie ponad 20 milionów zabawek pochodzących z importu, głownie z Chin. Na rynku polskim też dominują zabawki produkowane w krajach Dalekiego Wschodu. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ważniak
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ważniak
Ważniak (3 stycznia 2008 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No pewnie, ta zabawka to narzędzie mordu... powinni jej zabronić Tak samo noży, gwoździ bo mogę sobie d*** ukłuć...

Czy to że deb*** sobie strzelił w oko, to wina producenta ? Czy to, że przeciąłem palec nożem to wina sprzedawcy ze sklepu ? Mam teraz wystąpić o odszkodowanie w kwocie 5.000zł ?

Polska to Dno
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!