Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 lipca 2009 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Abp. Życiński: W sprawie proboszcza z Czerniejowa decyzji nie zmienię

0 29 A A

Dziś w parafii w Czerniejewie została odprawiona poranna msza święta. Odprawił ją jednak nie nowy proboszcz, a wikary. – Nie ma mowy o zmianie decyzji w sprawie powołania nowego proboszcza – powiedział dziennikarzom metropolita lubelski Józef Życiński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sebastian / 24 listopada 2009 o 17:41
Trębacz napisał:
I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć .

Dokładnie popieram, nasz arcy niech pomysli zanim cos powie a jego mniemanie,że to on jest Kościołem a nie parafianie jest błędne.Protest w Czerniejowie powinien dać mu do myślenia,ze to własnie my utrzymujemy Kościół i powinniśmy mieć prawo do wyboru duszpasterza. Widać nie bez powodu mówią ludzie,że Kler to Mafia, w końcu na lepszych ,,stołkach" stawia się swoich wysłanników,żeby ,,strzygli" głupie owce,ale w Czerniejowie tak nie będzie. Nowy ksiądz pożyje rok dwa i sam zrezygnuje bo w końcu Legion Maryjny nie będzie go wiecznie utrzymywać. a Jego stwierdzenia,że nie warto palić zniczy i kłaść kwiatów na grobach są perfidne i uwłaczają pamięci tym,którzy spoczywają na cmentarzach, niech nowy ksiądz P. zastanowi sie nad tym co mówi, bo jego ,,fanów" jest niewielka ilość i ciekawe czy w razie potrzeby będą mu aż tak pomagać,czy tez odwrócą się od niego tak jak od księdza Marka.

Dokładnie popieram, nasz arcy niech pomysli zanim cos powie a jego mniemanie,że to on jest Kościołem a nie parafianie jest błędne.Protest w Czerniejowie powinien dać mu do myślenia,ze to własnie my utrzymujemy Kościół i powinniśmy mieć prawo do wyboru duszpasterza. Widać nie bez powodu mówią ludzie,że Kler to Mafia, w końcu na lepszych ,,stołkach" stawia się swoich wysłanników,żeby ,,strzygli" głupie owce,ale w Czerniejowie tak nie będzie. Nowy ksiądz pożyje rok dwa i sam zrezygnuje bo w końcu Legion Maryjny nie... rozwiń
Avatar
Trębacz / 24 listopada 2009 o 15:52
~dcr~ napisał:
Parafianie to Kościół !!!! Kościół bez parafian nie jest KOŚCIOŁEM!!! Parafianie utrzymując panów w czarnych komeżkach powinini mieć wpływ na ich wybór i pracę w parafii. To nie spółka z o.o. gdzie właściciel może narzucić swojego prezesa!! Tak, tak Wasza Excelencjo Arcybiskupie Ż!!!!!!!

I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć .

I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć . rozwiń
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:29
[size=5]A bo gupieśta! Wy nie wieta co na świcie sie wyrabia! Stare pindy sie zebrały i łodprowiojo gorzkie żale....dewoty pierońskie![/size]
Avatar
zuza / 5 września 2009 o 16:03
Od początku było wiadome ,że decyzji biskup nie zmieni, ba jak postanowił , tak MA BYĆ i basta. Trzeba potrafić pójść na kompromis, ale widać , nie każdy to potrafi. Niektórym DUMA i PYCHA na to nie pozwalają. Pytanie- kim byś był szanowny biskupie, gdyby nie parafianie, którzy tworzą kościół, a z którymi Ty nie chcesz rozmawiać ???? Odpowiedż--byłbyś szarym człowieczkiem , tak , jak oni. Nie stałbyś na czele diecezji , gdyby nie było kościołów....Faktem jest - aby móc zrozumieć ludzi, najpierw trzeba stać się jednym z nich. Dalej trwaj w swoim uporze, a efekty tego mogą przynieść opłakany skutek, za który kiedyś będziesz rozliczony.
Od początku było wiadome ,że decyzji biskup nie zmieni, ba jak postanowił , tak MA BYĆ i basta. Trzeba potrafić pójść na kompromis, ale widać , nie każdy to potrafi. Niektórym DUMA i PYCHA na to nie pozwalają. Pytanie- kim byś był szanowny biskupie, gdyby nie parafianie, którzy tworzą kościół, a z którymi Ty nie chcesz rozmawiać ???? Odpowiedż--byłbyś szarym człowieczkiem , tak , jak oni. Nie stałbyś na czele diecezji , gdyby nie było kościołów....Faktem jest - aby móc zrozumieć ludzi, najpierw trzeba stać się jednym z nich. Dalej trwaj w sw... rozwiń
Avatar
basar / 5 września 2009 o 01:36
Cyt:,,Metropolita dodał, że parafianie mogą zapraszać swojego dotychczasowego proboszcza np. na rekolekcje. " Jaki dobroduszny ten lubelski arcybiskup no ,no...
Avatar
dość / 11 sierpnia 2009 o 12:40
Gość po prostu Gość napisał:
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Marek nie wróci nigdy do tej parafii, a oni obudzą się z ręką w nocniku.

Gościu masz rację ,ks.Podstawka popadł w niełaskę za wywiad dla ''FRONDY'' ,chwalił się poparciem ks.biskupa w sprawie Agaty.

Gościu masz rację ,ks.Podstawka popadł w niełaskę za wywiad dla ''FRONDY'' ,chwalił się poparciem ks.biskupa w sprawie Agaty. rozwiń
Avatar
Observer / 11 sierpnia 2009 o 08:48
Nieco o sobie! :
Mam już "swoje" tzw. lata, wiele w życiu doswiadczyłem tzw. bodźców. Od dziecinstwa jestem praktykujacym katolikiem i daję ofiary na tzw. tacę wychodząc z założenia, ze jak kazdz organizacja ludzka na ziemi musi utrzymywac się z materialnych środków!. Od dawna observ-uje (jako bp. tarnowskiego) MENDA_lną postać abp. Jozefa Życimskiego promowaną przez tzw. GW (gazetę wyborczą) i coraz WIĘKSZA NIECHĘĆ teraz w dzisiejszych trudnych czasach (wielkie bezrobocie, relatywizm moralny, brak autorytetów moralnych ....) dla normalnych ludzi NARASTA we mnie do tzw. wyższego kleru. Nie spełniają oczekiwanych nadzieji i obowiązków duszpasterskich w obecnej dobie. To wypasione, wygodne, egoistyczne, kolaborujące cwaniaczki twierdące, ze są z dala od politykierstwa a uprawiaja perfidną wobec tzw. "owieczek" politykę!
Czuję sie Polakiem i jestem czuły na sprawy moich pobratynców! Chociaz rzeź bezbronnej ludności polskiej na Ukrainie bezpośrednio mnie nie dotyka bo nikt z moich krewnych nie został tam zamordowany ale słyszałem co nieco o na ten temat!
Po oglądnieciu poniższego reportażu tzw. krew we mnie sie "zagotowała". KTO JAK KTO ALE TZW. WYŻSZY KLER POLSKI POWINIEN, MA OBOWIĄZEK PRZYPOMINAĆ, OSTRZEGAĆ, PAMIĘTAĆ, NAUCZAĆ O PRZYKAZANIU -----> NIE ZABIJAJ !!!!!!!!! JAK RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ O ZMARŁYCH; GODNYM POCHÓWKU, SYMBOLICE SPOCZYNKU, ZACHOWANIU ZASAD POSZANOWANIA MIEJSCA SPOCZYNKU!!!

REPORTAŻ ------>http://www.youtube.com/watch?v=cTnL_WrYAvI&feature=related

[url="http://www.youtube.com/watch?v=3I48u3KJHJ4"]http://www.youtube.com/watch?v=3I48u3KJHJ4[/url]
Nieco o sobie! :
Mam już "swoje" tzw. lata, wiele w życiu doswiadczyłem tzw. bodźców. Od dziecinstwa jestem praktykujacym katolikiem i daję ofiary na tzw. tacę wychodząc z założenia, ze jak kazdz organizacja ludzka na ziemi musi utrzymywac się z materialnych środków!. Od dawna observ-uje (jako bp. tarnowskiego) MENDA_lną postać abp. Jozefa Życimskiego promowaną przez tzw. GW (gazetę wyborczą) i coraz WIĘKSZA NIECHĘĆ teraz w dzisiejszych trudnych czasach (wielkie bezrobocie, relatywizm moralny, brak autorytetów moralny... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 23:12
abp napisał:
pieprzysz maniek=zbiorowa madrość=stado baranów

MASZ RACJE LEPSZA JEST MĄDROSC Z ŻYDOWSKA
Avatar
sasiad / 3 sierpnia 2009 o 11:24
wladze koscielne zapomnialy'dzieki komu maja swoje piekne gabineciki i mieszkania. byt ksztaltuje swiadomosc dlatego chierarchowie zapomnieli kto tworzy kosciol ze sa to zwykli ludzie ze swoimi codziennymi klopotami i zmartwieniami. to wlasnie dzieki ich skladkom powstaja piekne koscioly i plebanie. jezeli widza uczciwosc i zaangazowanie swojego ksiedza. jezeli widza ze sa dla niego podmiotem a nie przedmiotem. chetnie daja pieniadze czasami przyslowiowy wdowi grosz jezeli widza ze idzie on dla dobra parafii nie do kieszeni. szanowny arcypasterz zapomnial kto dla kogo jest czy on dla ludzi czy ludzie dla niego. zapomnial ze sam jest tylko sluga bozym a nie bogiem w imieniu ktorego feruje wyroki. zapomnial ze jest tez urzednikiem ktory ma przecierz jakies obowiazki administracyjne a do nich nalezy rowniez kontakt z ludzmi. jezeli nie chce sie z nimi spotykac to niech tez nie wyciaga reki po pieniadze. jezeli kontakt z ludzmi jest tak bolesny to przeciez zawsze mozna wybrac klasztor o surowej regule. to wlasnie dzieki takiemu postepowaniu koscioly staja sie coraz bardziej puste. jezeli mlodziez ma jakis pozytywny przyklad a jest to ic ksiadz to raczej nalezy zaseanowic sie jakiej udzielic mu pomocy w jego codziennej pracy ciezkiej pracy. mlodziez latwo zniechecic takim postepowaniem rowniez do kosciola. nalezy zastanowic sie czy upor nie stawia na przegranej pozycji nowego proboszcza ile wiecej pracy czeka go czy jej podola. ksiadz ktory byl proboszczem wykonywal uczciwie swoje obowiazki byl i jest posluszny wladzy i cale to zamieszanie tez mu nie sluzy. kazdy inteligentny czlowiek potrafi zmienic swoje zdanie jezeli za tym stoja wazne argumenty. kazdy inteligentny. pozdrowienia dla parafian z czerniejowa. nie dajcie sie to przeciez wy tworzycie kosciol. sasiad
wladze koscielne zapomnialy'dzieki komu maja swoje piekne gabineciki i mieszkania. byt ksztaltuje swiadomosc dlatego chierarchowie zapomnieli kto tworzy kosciol ze sa to zwykli ludzie ze swoimi codziennymi klopotami i zmartwieniami. to wlasnie dzieki ich skladkom powstaja piekne koscioly i plebanie. jezeli widza uczciwosc i zaangazowanie swojego ksiedza. jezeli widza ze sa dla niego podmiotem a nie przedmiotem. chetnie daja pieniadze czasami przyslowiowy wdowi grosz jezeli widza ze idzie on dla dobra parafii nie do kieszeni. szanowny arc... rozwiń
Avatar
Gość po prostu Gość / 2 sierpnia 2009 o 23:33
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Marek nie wróci nigdy do tej parafii, a oni obudzą się z ręką w nocniku.
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Mare... rozwiń
Avatar
sebastian / 24 listopada 2009 o 17:41
Trębacz napisał:
I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć .

Dokładnie popieram, nasz arcy niech pomysli zanim cos powie a jego mniemanie,że to on jest Kościołem a nie parafianie jest błędne.Protest w Czerniejowie powinien dać mu do myślenia,ze to własnie my utrzymujemy Kościół i powinniśmy mieć prawo do wyboru duszpasterza. Widać nie bez powodu mówią ludzie,że Kler to Mafia, w końcu na lepszych ,,stołkach" stawia się swoich wysłanników,żeby ,,strzygli" głupie owce,ale w Czerniejowie tak nie będzie. Nowy ksiądz pożyje rok dwa i sam zrezygnuje bo w końcu Legion Maryjny nie będzie go wiecznie utrzymywać. a Jego stwierdzenia,że nie warto palić zniczy i kłaść kwiatów na grobach są perfidne i uwłaczają pamięci tym,którzy spoczywają na cmentarzach, niech nowy ksiądz P. zastanowi sie nad tym co mówi, bo jego ,,fanów" jest niewielka ilość i ciekawe czy w razie potrzeby będą mu aż tak pomagać,czy tez odwrócą się od niego tak jak od księdza Marka.

Dokładnie popieram, nasz arcy niech pomysli zanim cos powie a jego mniemanie,że to on jest Kościołem a nie parafianie jest błędne.Protest w Czerniejowie powinien dać mu do myślenia,ze to własnie my utrzymujemy Kościół i powinniśmy mieć prawo do wyboru duszpasterza. Widać nie bez powodu mówią ludzie,że Kler to Mafia, w końcu na lepszych ,,stołkach" stawia się swoich wysłanników,żeby ,,strzygli" głupie owce,ale w Czerniejowie tak nie będzie. Nowy ksiądz pożyje rok dwa i sam zrezygnuje bo w końcu Legion Maryjny nie... rozwiń
Avatar
Trębacz / 24 listopada 2009 o 15:52
~dcr~ napisał:
Parafianie to Kościół !!!! Kościół bez parafian nie jest KOŚCIOŁEM!!! Parafianie utrzymując panów w czarnych komeżkach powinini mieć wpływ na ich wybór i pracę w parafii. To nie spółka z o.o. gdzie właściciel może narzucić swojego prezesa!! Tak, tak Wasza Excelencjo Arcybiskupie Ż!!!!!!!

I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć .

I racja jeżeli mieszkańcy wykażą się cierpliwością i postawią się czyli przestaną uczestniczyć w działalności w tym kościele i za każdym razem w każdą niedzielę kościół będzie świecił pustkami czyli nie będzie wpływów to kto wie jakie zostaną podjęte decyzje bo żaden kościół nie ma prawa istnienia bez owieczek do strzyżenia !? A przecież są inne parafie inne kościoły w okolicy gdzie można pojechać się pomodlić a panu Ż. trzeba przypomnieć komu ma służyć . rozwiń
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:29
[size=5]A bo gupieśta! Wy nie wieta co na świcie sie wyrabia! Stare pindy sie zebrały i łodprowiojo gorzkie żale....dewoty pierońskie![/size]
Avatar
zuza / 5 września 2009 o 16:03
Od początku było wiadome ,że decyzji biskup nie zmieni, ba jak postanowił , tak MA BYĆ i basta. Trzeba potrafić pójść na kompromis, ale widać , nie każdy to potrafi. Niektórym DUMA i PYCHA na to nie pozwalają. Pytanie- kim byś był szanowny biskupie, gdyby nie parafianie, którzy tworzą kościół, a z którymi Ty nie chcesz rozmawiać ???? Odpowiedż--byłbyś szarym człowieczkiem , tak , jak oni. Nie stałbyś na czele diecezji , gdyby nie było kościołów....Faktem jest - aby móc zrozumieć ludzi, najpierw trzeba stać się jednym z nich. Dalej trwaj w swoim uporze, a efekty tego mogą przynieść opłakany skutek, za który kiedyś będziesz rozliczony.
Od początku było wiadome ,że decyzji biskup nie zmieni, ba jak postanowił , tak MA BYĆ i basta. Trzeba potrafić pójść na kompromis, ale widać , nie każdy to potrafi. Niektórym DUMA i PYCHA na to nie pozwalają. Pytanie- kim byś był szanowny biskupie, gdyby nie parafianie, którzy tworzą kościół, a z którymi Ty nie chcesz rozmawiać ???? Odpowiedż--byłbyś szarym człowieczkiem , tak , jak oni. Nie stałbyś na czele diecezji , gdyby nie było kościołów....Faktem jest - aby móc zrozumieć ludzi, najpierw trzeba stać się jednym z nich. Dalej trwaj w sw... rozwiń
Avatar
basar / 5 września 2009 o 01:36
Cyt:,,Metropolita dodał, że parafianie mogą zapraszać swojego dotychczasowego proboszcza np. na rekolekcje. " Jaki dobroduszny ten lubelski arcybiskup no ,no...
Avatar
dość / 11 sierpnia 2009 o 12:40
Gość po prostu Gość napisał:
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Marek nie wróci nigdy do tej parafii, a oni obudzą się z ręką w nocniku.

Gościu masz rację ,ks.Podstawka popadł w niełaskę za wywiad dla ''FRONDY'' ,chwalił się poparciem ks.biskupa w sprawie Agaty.

Gościu masz rację ,ks.Podstawka popadł w niełaskę za wywiad dla ''FRONDY'' ,chwalił się poparciem ks.biskupa w sprawie Agaty. rozwiń
Avatar
Observer / 11 sierpnia 2009 o 08:48
Nieco o sobie! :
Mam już "swoje" tzw. lata, wiele w życiu doswiadczyłem tzw. bodźców. Od dziecinstwa jestem praktykujacym katolikiem i daję ofiary na tzw. tacę wychodząc z założenia, ze jak kazdz organizacja ludzka na ziemi musi utrzymywac się z materialnych środków!. Od dawna observ-uje (jako bp. tarnowskiego) MENDA_lną postać abp. Jozefa Życimskiego promowaną przez tzw. GW (gazetę wyborczą) i coraz WIĘKSZA NIECHĘĆ teraz w dzisiejszych trudnych czasach (wielkie bezrobocie, relatywizm moralny, brak autorytetów moralnych ....) dla normalnych ludzi NARASTA we mnie do tzw. wyższego kleru. Nie spełniają oczekiwanych nadzieji i obowiązków duszpasterskich w obecnej dobie. To wypasione, wygodne, egoistyczne, kolaborujące cwaniaczki twierdące, ze są z dala od politykierstwa a uprawiaja perfidną wobec tzw. "owieczek" politykę!
Czuję sie Polakiem i jestem czuły na sprawy moich pobratynców! Chociaz rzeź bezbronnej ludności polskiej na Ukrainie bezpośrednio mnie nie dotyka bo nikt z moich krewnych nie został tam zamordowany ale słyszałem co nieco o na ten temat!
Po oglądnieciu poniższego reportażu tzw. krew we mnie sie "zagotowała". KTO JAK KTO ALE TZW. WYŻSZY KLER POLSKI POWINIEN, MA OBOWIĄZEK PRZYPOMINAĆ, OSTRZEGAĆ, PAMIĘTAĆ, NAUCZAĆ O PRZYKAZANIU -----> NIE ZABIJAJ !!!!!!!!! JAK RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ O ZMARŁYCH; GODNYM POCHÓWKU, SYMBOLICE SPOCZYNKU, ZACHOWANIU ZASAD POSZANOWANIA MIEJSCA SPOCZYNKU!!!

REPORTAŻ ------>http://www.youtube.com/watch?v=cTnL_WrYAvI&feature=related

[url="http://www.youtube.com/watch?v=3I48u3KJHJ4"]http://www.youtube.com/watch?v=3I48u3KJHJ4[/url]
Nieco o sobie! :
Mam już "swoje" tzw. lata, wiele w życiu doswiadczyłem tzw. bodźców. Od dziecinstwa jestem praktykujacym katolikiem i daję ofiary na tzw. tacę wychodząc z założenia, ze jak kazdz organizacja ludzka na ziemi musi utrzymywac się z materialnych środków!. Od dawna observ-uje (jako bp. tarnowskiego) MENDA_lną postać abp. Jozefa Życimskiego promowaną przez tzw. GW (gazetę wyborczą) i coraz WIĘKSZA NIECHĘĆ teraz w dzisiejszych trudnych czasach (wielkie bezrobocie, relatywizm moralny, brak autorytetów moralny... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2009 o 23:12
abp napisał:
pieprzysz maniek=zbiorowa madrość=stado baranów

MASZ RACJE LEPSZA JEST MĄDROSC Z ŻYDOWSKA
Avatar
sasiad / 3 sierpnia 2009 o 11:24
wladze koscielne zapomnialy'dzieki komu maja swoje piekne gabineciki i mieszkania. byt ksztaltuje swiadomosc dlatego chierarchowie zapomnieli kto tworzy kosciol ze sa to zwykli ludzie ze swoimi codziennymi klopotami i zmartwieniami. to wlasnie dzieki ich skladkom powstaja piekne koscioly i plebanie. jezeli widza uczciwosc i zaangazowanie swojego ksiedza. jezeli widza ze sa dla niego podmiotem a nie przedmiotem. chetnie daja pieniadze czasami przyslowiowy wdowi grosz jezeli widza ze idzie on dla dobra parafii nie do kieszeni. szanowny arcypasterz zapomnial kto dla kogo jest czy on dla ludzi czy ludzie dla niego. zapomnial ze sam jest tylko sluga bozym a nie bogiem w imieniu ktorego feruje wyroki. zapomnial ze jest tez urzednikiem ktory ma przecierz jakies obowiazki administracyjne a do nich nalezy rowniez kontakt z ludzmi. jezeli nie chce sie z nimi spotykac to niech tez nie wyciaga reki po pieniadze. jezeli kontakt z ludzmi jest tak bolesny to przeciez zawsze mozna wybrac klasztor o surowej regule. to wlasnie dzieki takiemu postepowaniu koscioly staja sie coraz bardziej puste. jezeli mlodziez ma jakis pozytywny przyklad a jest to ic ksiadz to raczej nalezy zaseanowic sie jakiej udzielic mu pomocy w jego codziennej pracy ciezkiej pracy. mlodziez latwo zniechecic takim postepowaniem rowniez do kosciola. nalezy zastanowic sie czy upor nie stawia na przegranej pozycji nowego proboszcza ile wiecej pracy czeka go czy jej podola. ksiadz ktory byl proboszczem wykonywal uczciwie swoje obowiazki byl i jest posluszny wladzy i cale to zamieszanie tez mu nie sluzy. kazdy inteligentny czlowiek potrafi zmienic swoje zdanie jezeli za tym stoja wazne argumenty. kazdy inteligentny. pozdrowienia dla parafian z czerniejowa. nie dajcie sie to przeciez wy tworzycie kosciol. sasiad
wladze koscielne zapomnialy'dzieki komu maja swoje piekne gabineciki i mieszkania. byt ksztaltuje swiadomosc dlatego chierarchowie zapomnieli kto tworzy kosciol ze sa to zwykli ludzie ze swoimi codziennymi klopotami i zmartwieniami. to wlasnie dzieki ich skladkom powstaja piekne koscioly i plebanie. jezeli widza uczciwosc i zaangazowanie swojego ksiedza. jezeli widza ze sa dla niego podmiotem a nie przedmiotem. chetnie daja pieniadze czasami przyslowiowy wdowi grosz jezeli widza ze idzie on dla dobra parafii nie do kieszeni. szanowny arc... rozwiń
Avatar
Gość po prostu Gość / 2 sierpnia 2009 o 23:33
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Marek nie wróci nigdy do tej parafii, a oni obudzą się z ręką w nocniku.
Ludzie, ale wy jesteście durni i ślepi. Przecież to jasne jak słońce, że cała sprawa jest prowokacją przeciw ks. Podstawce, który odważył się sprzeciwić manipulacjom Gazety Wyborczej w sprawie tej biednej dziewczyny, "Agaty" z Lublina, rzekomo zgwałconej, którą przymuszono do zabicia dziecka.
Ks. Krzysztof był solą w oku osób z pewnego środowiska i teraz niszczą go m.in. przez anonimowe oszczercze komentarze w internecie. Żal mi mieszkańców Czerniejowa, bo dali się głupio wmanewrować w tę aferę. To jest oczywiste, że ks. Mare... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!