niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Air & Dęblin Industrial Park: postawią na park przemysłowy

  Edytuj ten wpis

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dęblin Air and Dęblin Industrial Park ma liczyć 27,5 hektara i przyciągnąć firmy specjalizujące się w awiotechnice, logistyce i ekoenergetyce. Jego powstania chce Kresowa Fundacja Edukacyjna "Europa”.

Inicjatywę fundacji jednogłośnie poparli dęblińscy radni. Udzielenie poparcia dla przedsięwzięcia wiąże się z podpisaniem listu intencyjnego, który reguluje zakres współpracy pomiędzy samorządem a Kresową Fundacją Edukacyjną "Europa” – operatorem parku.

"Air & Dęblin Industrial Park” to prywatne przedsięwzięcie, które ma objąć teren 27,5 ha, podzielony na 31 działek inwestycyjnych. Inicjatorzy liczą, że wykwalifikowana, miejscowa kadra wojskowych zakładów lotniczych i inżynieryjnych zachęci potencjalnych inwestorów do lokowania w Dęblinie nowych przedsięwzięć. Preferowane branże to m.in. awiotechnika czy logistyka.

Pierwszą inicjatywą, która ma szansę na powstanie w parku jest Inkubator Przedsiębiorczości. Powodzenie przedsięwzięcia w głównej mierze zależy od pozyskania na ten cel funduszy unijnych.

– W październiku planujemy aplikować o środku unijne dla instytucji otoczenia biznesu, w ramach konkursu, który ogłosi Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. Dodatkowo, zamierzamy się starać o dofinansowanie w zakresie transferu i tworzenia nowych technologii – powiedział podczas sesji Rady Miasta dr Wojciech Dziewulski, kanclerz Kresowej Fundacji Edukacyjnej "Europa”.

W podjętej uchwale intencyjnej określono zakres wsparcia dla inicjatywy ze strony miejscowego samorządu. – Miasto wyraziło intencję zapewnienia drogi dojazdowej do terenu parku. Samorząd od dawna wspiera nowe inicjatywy na swoim terenie – mówi Stanisław Włodarczyk, burmistrz Dęblina.

– W mieście funkcjonuje system zwolnień w zakresie podatku od nieruchomości dla nowych przedsięwzięć. Na październikowej sesji przedstawimy nowy projekt uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości. Ulga uzależniona będzie od liczby stworzonych miejsc pracy – wyjaśnia Stanisław Włodarczyk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i kiedy to ruszy..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!