Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2010 r.
10:33
Edytuj ten wpis

Arcybiskup Życiński u powodzian: Gdzie są dzieci, żeby im jakieś ciepłe sweterki przywieźć

Autor: Zdjęcie autora mb
0 29 A A

- Gdyby była potrzebna, jakakolwiek pomoc Kościoła, to jesteśmy gotowi - mówił dzisiaj rano abp Józef Życiński, który odwiedził powodzian w Kępie Gosteckiej w powiecie opolskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ProRock / 23 maja 2010 o 12:52
Kanty napisał:
"ProRock COŚ CI SIĘ POpier***IŁO BO TO WŁADZA JEST DZISIAJ TYM CZYM JEST DZIĘKI KOŚCIOŁOWI A NIE ODWROTNIE JAK TO SUGERUJESZ. JAK SOBIE PRZYPOMINASZ TO Ks. POPIEŁYSZKO NIE BYŁ SEKRETARZEM POP A Bp.WOJTYLA....JAN PAWEŁ II PIERWSZYM SEKRETARZEM NA KREMLU PRZYPOMNIJ SOBIE TEŻ POSTAĆ Kar.WYSZYŃSKIEGO.BYLI TO LUDZIE KOŚCIOŁA I GŁĘBOKIEJ WIARY ORAZ GŁĘBOKIEGO PATRIOTYZMU.TO NA ICH PLECACH WYLEŹLI DO WŁADZY ŻYDOWSKIE WYPIEDKI :MICHNIKI ,KURONIE,BARTOSZEWSKIE,GEREMKI...I WYMIENIAĆ BY ICH DŁUGO. DZISIAJ ZAPOMNIELI KOMU ZAWDZIECZAJĄ SWÓJ DOBROBYT.WYPIĘLI SIĘ NA NARÓD POLSKI,NA JEGO WIARĘ ...IM POTRZEBNY BYŁ TYLKO JEGO MAJĄTEK.ABY W POLSCE BYŁO DOBRZE TRZEBA ODRESTAUROWAĆ DWORZEC GDAŃSKI I POWTÓRZYĆ ROK 1989 I 1990 ALE BEZ UDZIAŁU TYCH DOBROCZYŃCÓW ZZA GRUBEJ KRESKI .nIE WCISKAJ LUDZIOM CIEMNOTY BO TYLKO CI SIĘ WYDAJE ŻE TU ZNAJDZIESZ WIELU GŁUPSZYCH OD SIEBIE.




[color="#FF0000"]Trudno pzemilczeć KULejną wypowiedź serwowaną przez jakiegoś KUL-awego KUR...iewnego!
Widać, że w Boskim zapędzie Intelektualnym nawet nie przeczytał dokladnie o co chodzi gloryfikując jak zwykle Kler.
Nie raz też KUR...iewna Brac czytała Biblijne słowa "Na Imię Jezus zegnie się każde kolano...", a na imię KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW drży każde KUL-awe i PAT-ologiczne KUL-ano Duchowne.
Z tego tez powodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW odnosi pełną satysfakcję.
Jak do tej pory Axcelencja ma problemy z odnalezieniem dzieci powodzian serwując Im sweterki - nie wpadł na pomysl żaden Axcelencja, aby do szeregów ratujących podesłać Seminarzystów - i Kler i Pan Bóg bezradnie rozkładają ręce w znanym geście "Pan z Wami".
KZ NSZZSOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC do proponowanych form pomocy dorzuca w kąciku KULinaria z faKULtetem Axcelecja PEDOŁ:
czeKULadowe Krzyże;
czeLULadowego Zbawiciela;
czeKULadową Panienkę;
i...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...

Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u!
W samej zaś Instytucji Watykańskiej panuje typowa KOMUNA pod egidą Nieba, a sam np. JP 2 był jej Pierwszym Sekretarzem...

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ZALOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.
www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]




[color="#FF0000"]Trudno pzemilczeć KULejną wypowiedź serwowaną przez jakiegoś KUL-awego KUR...iewnego!
Widać, że w Boskim zapędzie Intelektualnym nawet nie przeczytał dokladnie o co chodzi gloryfikując jak zwykle Kler.
Nie raz też KUR...iewna Brac czytała Biblijne słowa "Na Imię Jezus zegnie się każde kolano...", a na imię KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW drży każde KUL-awe i PAT-ologiczne KUL-ano Duchowne.
Z tego tez powodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW odnosi pełną sat... rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 21:46
wy strazacy mowicie ze jedzenie macie zapewnione no nie wiem czy oby na pewno kto sobie kanapki z domu nie wziol to piasek bedzie jadl chyba ze zje cos od miejscowych . ludzie wysylajac straz na cale dnie i noce ciezkiej charuwy zapewnilibyscie im chociac cieply posilek tak tak do was muwie nasz samozadzie lubelski . co mil powiedziec jeden z drugim do biskupa ze nie maja co jesc a potem by byl rozliczany przez swoich szefow ze placimymy ci za to ze masz robic a nie wpier***ac za przeproszeniem ?
wiem bo tam bylem i widzialem kawe mieli od ludzi. Chociaz zwykli ludzie potrafia myslec , z resztą politycy tez juz mysla co tu wymyslec zeby nie dac im tych pieniedzy sami sobie dadza rade. PEWNIE ZE TAK TYLKO PODNIESCIE SREDNIOM KRAJOWA ORAZ ZROBCIE CENY MINIMALNE NA OWOCE I WAZYWA BO TO JEST SMIECH ZEBY JABŁKA ZPRZEDAWAC PO 15 GR ZA KILOGRAM DZADOSTWO NIC WIECEJ
wy strazacy mowicie ze jedzenie macie zapewnione no nie wiem czy oby na pewno kto sobie kanapki z domu nie wziol to piasek bedzie jadl chyba ze zje cos od miejscowych . ludzie wysylajac straz na cale dnie i noce ciezkiej charuwy zapewnilibyscie im chociac cieply posilek tak tak do was muwie nasz samozadzie lubelski . co mil powiedziec jeden z drugim do biskupa ze nie maja co jesc a potem by byl rozliczany przez swoich szefow ze placimymy ci za to ze masz robic a nie wpier***ac za przeproszeniem ?
wiem bo tam bylem i widzialem kawe mi... rozwiń
Avatar
wijar / 22 maja 2010 o 06:52
i jaką niby pomoc ten czarny troglodyta wniósł. Przyjechał, nawet nie powiedział n9c co miałoby jakikolwiek sens, zabrał dupę w troki i pojechał z powrotem na swe pałace. Co kogo obchodzi jakieś jego kazanie. Lepiej by wyglądała jego pomoc gdyby chociaż wziął do ręki na chwile worek z piaskiem. Tfuuuu co za obłudna rasa, Ci czarni!!!
Avatar
kasiula / 21 maja 2010 o 13:30
To może trzeba było od razu jechać z "pomocą"typu prowiant,woda,koce,leki itp,a nie głupio pytać...Przecież wiadomo,że w takiej sytuacji wszystko jest potrzebne.
Avatar
ZSRR / 20 maja 2010 o 21:12
Jacinto napisał:
Myślę, że zainteresowanie biskupa jest autentycznie szczere i wypływa z ludzkiej troski, oraz możliwości niesienia pomocy.
Już IPN pogrzebany przez PO a więc można wyjść z ukrycia i okazać prawdziwą troskę, bez podlizywania się rządzącym czy głoszenia swych racji w GW

Ludzkiej troski ???? Ty jesteś ślepy, głupi czy wikary?
Avatar
STYX / 20 maja 2010 o 21:09
crx napisał:
Ludziom brakuje wiary i pokory.Najwyższy musi czasami doświadczyć niegodziwców,którzy chodząc do Kościoła, tkwią głęboko w grzechu.Ale my musimy ostro iśc do przodu -jak ta przysłowiowa karawana, bo w historii liczą się tylko "ZWYCIĘSTWA".Szczęść Boże wszystkim poszkodowanym i zagubionym!!!

Byś się za robotę wziął i ponosił worki a nie pier***isz.
Avatar
STYX / 20 maja 2010 o 21:07
crx napisał:
Tak trzymać księże Arcybiskupie!Jeszcze w dzisiejszych czasach można spotkać przyzwoitych ludzi "Kościoła".Szkoda jednak ,że tak niewielu- ale CHRYSTUS również sam musiał tłumaczyć odwieczne prawdy ludziom!

Wiesz co Życiński, to conajmniej głupie samemu sobie na forum odpowiadać.
Avatar
Amy / 20 maja 2010 o 21:05
Znamy te wasze pomoce. Dobre słowo i klepanka do niewiadomo kogo. Spadaj dziadu.
Avatar
ktosik / 20 maja 2010 o 20:48
crx napisał:
Tak trzymać księże Arcybiskupie!Jeszcze w dzisiejszych czasach można spotkać przyzwoitych ludzi "Kościoła".Szkoda jednak ,że tak niewielu- ale CHRYSTUS również sam musiał tłumaczyć odwieczne prawdy ludziom!


Ktoś mądry powiedział " najgorsze plagi ludzkości to: pieniądz, politycy, dziennikarze i religie". Bo kochać Boga wystarczy współczuć, kochać bliźniego, pomagać innym. Największa wartością jest miłość do bliźniego. Wystarczy tylko tyle by na tym padole dobrze się działo. Udawana miłość bliźniego pozytku raczej nie przyniesie. Po co to głupie gadanie, że gdyby była potrzebna pomoc kościoła, to kościół służy. W tej sytuacji trzeba pomagać a nie pytać czy pomagać. Oto cały Życiński. Wierzę w Boga, ale ten towarzysz to jakis wybryk natury.


Ktoś mądry powiedział " najgorsze plagi ludzkości to: pieniądz, politycy, dziennikarze i religie". Bo kochać Boga wystarczy współczuć, kochać bliźniego, pomagać innym. Największa wartością jest miłość do bliźniego. Wystarczy tylko tyle by na tym padole dobrze się działo. Udawana miłość bliźniego pozytku raczej nie przyniesie. Po co to głupie gadanie, że gdyby była potrzebna pomoc kościoła, to kościół służy. W tej sytuacji trzeba pomagać a nie pytać czy pomagać. Oto cały Życiński. Wierzę w Boga, ale ten t... rozwiń
Avatar
jaccek / 20 maja 2010 o 16:25
Taa... Wielebny z pewnością wspomoże finansowo poszkodowanych powodzian. Pewnie zaraz będzie jakaś zbiórka darów i finansów od parafian w archidiecezji. Gdyby tak Watykan przeznaczył swoje finanse na pomoc ubogim, to po roku nie byłoby na kogo tych pieniędzy przeznaczać. Ale gdzież...
Avatar
ProRock / 23 maja 2010 o 12:52
Kanty napisał:
"ProRock COŚ CI SIĘ POpier***IŁO BO TO WŁADZA JEST DZISIAJ TYM CZYM JEST DZIĘKI KOŚCIOŁOWI A NIE ODWROTNIE JAK TO SUGERUJESZ. JAK SOBIE PRZYPOMINASZ TO Ks. POPIEŁYSZKO NIE BYŁ SEKRETARZEM POP A Bp.WOJTYLA....JAN PAWEŁ II PIERWSZYM SEKRETARZEM NA KREMLU PRZYPOMNIJ SOBIE TEŻ POSTAĆ Kar.WYSZYŃSKIEGO.BYLI TO LUDZIE KOŚCIOŁA I GŁĘBOKIEJ WIARY ORAZ GŁĘBOKIEGO PATRIOTYZMU.TO NA ICH PLECACH WYLEŹLI DO WŁADZY ŻYDOWSKIE WYPIEDKI :MICHNIKI ,KURONIE,BARTOSZEWSKIE,GEREMKI...I WYMIENIAĆ BY ICH DŁUGO. DZISIAJ ZAPOMNIELI KOMU ZAWDZIECZAJĄ SWÓJ DOBROBYT.WYPIĘLI SIĘ NA NARÓD POLSKI,NA JEGO WIARĘ ...IM POTRZEBNY BYŁ TYLKO JEGO MAJĄTEK.ABY W POLSCE BYŁO DOBRZE TRZEBA ODRESTAUROWAĆ DWORZEC GDAŃSKI I POWTÓRZYĆ ROK 1989 I 1990 ALE BEZ UDZIAŁU TYCH DOBROCZYŃCÓW ZZA GRUBEJ KRESKI .nIE WCISKAJ LUDZIOM CIEMNOTY BO TYLKO CI SIĘ WYDAJE ŻE TU ZNAJDZIESZ WIELU GŁUPSZYCH OD SIEBIE.




[color="#FF0000"]Trudno pzemilczeć KULejną wypowiedź serwowaną przez jakiegoś KUL-awego KUR...iewnego!
Widać, że w Boskim zapędzie Intelektualnym nawet nie przeczytał dokladnie o co chodzi gloryfikując jak zwykle Kler.
Nie raz też KUR...iewna Brac czytała Biblijne słowa "Na Imię Jezus zegnie się każde kolano...", a na imię KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW drży każde KUL-awe i PAT-ologiczne KUL-ano Duchowne.
Z tego tez powodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW odnosi pełną satysfakcję.
Jak do tej pory Axcelencja ma problemy z odnalezieniem dzieci powodzian serwując Im sweterki - nie wpadł na pomysl żaden Axcelencja, aby do szeregów ratujących podesłać Seminarzystów - i Kler i Pan Bóg bezradnie rozkładają ręce w znanym geście "Pan z Wami".
KZ NSZZSOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC do proponowanych form pomocy dorzuca w kąciku KULinaria z faKULtetem Axcelecja PEDOŁ:
czeKULadowe Krzyże;
czeLULadowego Zbawiciela;
czeKULadową Panienkę;
i...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...

Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u!
W samej zaś Instytucji Watykańskiej panuje typowa KOMUNA pod egidą Nieba, a sam np. JP 2 był jej Pierwszym Sekretarzem...

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ZALOŚNI – Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.
www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]




[color="#FF0000"]Trudno pzemilczeć KULejną wypowiedź serwowaną przez jakiegoś KUL-awego KUR...iewnego!
Widać, że w Boskim zapędzie Intelektualnym nawet nie przeczytał dokladnie o co chodzi gloryfikując jak zwykle Kler.
Nie raz też KUR...iewna Brac czytała Biblijne słowa "Na Imię Jezus zegnie się każde kolano...", a na imię KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW drży każde KUL-awe i PAT-ologiczne KUL-ano Duchowne.
Z tego tez powodu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW odnosi pełną sat... rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 21:46
wy strazacy mowicie ze jedzenie macie zapewnione no nie wiem czy oby na pewno kto sobie kanapki z domu nie wziol to piasek bedzie jadl chyba ze zje cos od miejscowych . ludzie wysylajac straz na cale dnie i noce ciezkiej charuwy zapewnilibyscie im chociac cieply posilek tak tak do was muwie nasz samozadzie lubelski . co mil powiedziec jeden z drugim do biskupa ze nie maja co jesc a potem by byl rozliczany przez swoich szefow ze placimymy ci za to ze masz robic a nie wpier***ac za przeproszeniem ?
wiem bo tam bylem i widzialem kawe mieli od ludzi. Chociaz zwykli ludzie potrafia myslec , z resztą politycy tez juz mysla co tu wymyslec zeby nie dac im tych pieniedzy sami sobie dadza rade. PEWNIE ZE TAK TYLKO PODNIESCIE SREDNIOM KRAJOWA ORAZ ZROBCIE CENY MINIMALNE NA OWOCE I WAZYWA BO TO JEST SMIECH ZEBY JABŁKA ZPRZEDAWAC PO 15 GR ZA KILOGRAM DZADOSTWO NIC WIECEJ
wy strazacy mowicie ze jedzenie macie zapewnione no nie wiem czy oby na pewno kto sobie kanapki z domu nie wziol to piasek bedzie jadl chyba ze zje cos od miejscowych . ludzie wysylajac straz na cale dnie i noce ciezkiej charuwy zapewnilibyscie im chociac cieply posilek tak tak do was muwie nasz samozadzie lubelski . co mil powiedziec jeden z drugim do biskupa ze nie maja co jesc a potem by byl rozliczany przez swoich szefow ze placimymy ci za to ze masz robic a nie wpier***ac za przeproszeniem ?
wiem bo tam bylem i widzialem kawe mi... rozwiń
Avatar
wijar / 22 maja 2010 o 06:52
i jaką niby pomoc ten czarny troglodyta wniósł. Przyjechał, nawet nie powiedział n9c co miałoby jakikolwiek sens, zabrał dupę w troki i pojechał z powrotem na swe pałace. Co kogo obchodzi jakieś jego kazanie. Lepiej by wyglądała jego pomoc gdyby chociaż wziął do ręki na chwile worek z piaskiem. Tfuuuu co za obłudna rasa, Ci czarni!!!
Avatar
kasiula / 21 maja 2010 o 13:30
To może trzeba było od razu jechać z "pomocą"typu prowiant,woda,koce,leki itp,a nie głupio pytać...Przecież wiadomo,że w takiej sytuacji wszystko jest potrzebne.
Avatar
ZSRR / 20 maja 2010 o 21:12
Jacinto napisał:
Myślę, że zainteresowanie biskupa jest autentycznie szczere i wypływa z ludzkiej troski, oraz możliwości niesienia pomocy.
Już IPN pogrzebany przez PO a więc można wyjść z ukrycia i okazać prawdziwą troskę, bez podlizywania się rządzącym czy głoszenia swych racji w GW

Ludzkiej troski ???? Ty jesteś ślepy, głupi czy wikary?
Avatar
STYX / 20 maja 2010 o 21:09
crx napisał:
Ludziom brakuje wiary i pokory.Najwyższy musi czasami doświadczyć niegodziwców,którzy chodząc do Kościoła, tkwią głęboko w grzechu.Ale my musimy ostro iśc do przodu -jak ta przysłowiowa karawana, bo w historii liczą się tylko "ZWYCIĘSTWA".Szczęść Boże wszystkim poszkodowanym i zagubionym!!!

Byś się za robotę wziął i ponosił worki a nie pier***isz.
Avatar
STYX / 20 maja 2010 o 21:07
crx napisał:
Tak trzymać księże Arcybiskupie!Jeszcze w dzisiejszych czasach można spotkać przyzwoitych ludzi "Kościoła".Szkoda jednak ,że tak niewielu- ale CHRYSTUS również sam musiał tłumaczyć odwieczne prawdy ludziom!

Wiesz co Życiński, to conajmniej głupie samemu sobie na forum odpowiadać.
Avatar
Amy / 20 maja 2010 o 21:05
Znamy te wasze pomoce. Dobre słowo i klepanka do niewiadomo kogo. Spadaj dziadu.
Avatar
ktosik / 20 maja 2010 o 20:48
crx napisał:
Tak trzymać księże Arcybiskupie!Jeszcze w dzisiejszych czasach można spotkać przyzwoitych ludzi "Kościoła".Szkoda jednak ,że tak niewielu- ale CHRYSTUS również sam musiał tłumaczyć odwieczne prawdy ludziom!


Ktoś mądry powiedział " najgorsze plagi ludzkości to: pieniądz, politycy, dziennikarze i religie". Bo kochać Boga wystarczy współczuć, kochać bliźniego, pomagać innym. Największa wartością jest miłość do bliźniego. Wystarczy tylko tyle by na tym padole dobrze się działo. Udawana miłość bliźniego pozytku raczej nie przyniesie. Po co to głupie gadanie, że gdyby była potrzebna pomoc kościoła, to kościół służy. W tej sytuacji trzeba pomagać a nie pytać czy pomagać. Oto cały Życiński. Wierzę w Boga, ale ten towarzysz to jakis wybryk natury.


Ktoś mądry powiedział " najgorsze plagi ludzkości to: pieniądz, politycy, dziennikarze i religie". Bo kochać Boga wystarczy współczuć, kochać bliźniego, pomagać innym. Największa wartością jest miłość do bliźniego. Wystarczy tylko tyle by na tym padole dobrze się działo. Udawana miłość bliźniego pozytku raczej nie przyniesie. Po co to głupie gadanie, że gdyby była potrzebna pomoc kościoła, to kościół służy. W tej sytuacji trzeba pomagać a nie pytać czy pomagać. Oto cały Życiński. Wierzę w Boga, ale ten t... rozwiń
Avatar
jaccek / 20 maja 2010 o 16:25
Taa... Wielebny z pewnością wspomoże finansowo poszkodowanych powodzian. Pewnie zaraz będzie jakaś zbiórka darów i finansów od parafian w archidiecezji. Gdyby tak Watykan przeznaczył swoje finanse na pomoc ubogim, to po roku nie byłoby na kogo tych pieniędzy przeznaczać. Ale gdzież...