Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 lutego 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

ASF. Koniec kwarantanny, ale hodowcy i tak grożą wypuszczeniem świń do lasu

Autor: Zdjęcie autora (aa)
1 12 A A

Można wywozić już świnie i mięso wieprzowe z terenów zagrożonych afrykańskim pomorem świń (ASF). Zdaniem hodowców trzody chlewnej to niewiele zmienia ich sytuację, bo nikt od nich nie chce kupować ani zwierząt, ani mięsa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek wojewoda lubelski uchyliła swojej rozporządzenie, na podstawie, którego nie można było wywozić ani świń, ani mięsa wieprzowego poza zagrożone wirusem ASF tereny. W naszym regionie obostrzenia dotyczyły powiatów bialskiego i włodawskiego a także Białej Podlaskiej. Decyzja w tej sprawie została cofnięta, bo obowiązuje już nowe rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Dotyczy środków podejmowanych w związku z wystąpieniem u dzików afrykańskiego pomoru świń. Hodowcom trzody chlewnej nakazuje się m.in. utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt z wolno żyjącymi dzikami. Poza tym świnie wywożone z obszaru zagrożonego wirusem muszą być badane przez lekarza weterynarii nie wcześniej niż 24 godziny przed wysyłką zwierząt. Zdaniem rolników niewiele to jednak zmienia. - Bo i tak nikt nie chce od nich ani świń ani mięsa kupować - tłumaczy Robert Jakubiec, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. - Hodowcy trzody chlewnej zagrozili podczas konferencji dotyczącej ASF w Lublinie (była w czwartek-red.), że jeśli do soboty nie się w tej sprawie nic nie zmieni to wypuszczą świnie do lasu. W piątek po południu w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej ma się odbyć spotkanie z ministrem rolnictwa w tej sprawie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom123 / 3 marca 2014 o 17:19

W zamian te pasożyty rolniki powinni oddać co do grosika wszystkie dotacje unijne jakie dostali,łącznie z odsetkami i opłatą karna w wysokości 100% otrzymanych środków!!!

Avatar
realista / 3 marca 2014 o 10:37

Świński problem to jest sprawa polityczna.Wshodnia Polska jest zwolenniczką Kaczyńskiego i jego teorji anty rosyjskich .W dodatku doszło poparcie przez Polskę przewrotu w Kijowie co niejest na rękę rosjanom.Możemy jeszcze spodziewać się wielu restrykcji ze strony Rosji n.p. gaz.

Avatar
pastuch / 1 marca 2014 o 23:08

Na mieszczańską głupotę NIE MA LEKARSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
oj / 28 lutego 2014 o 08:02

już puszczą sami je zabiją i sprzedadzą kto nie zna polskiego rolnika ha ha ha

Avatar
gość / 27 lutego 2014 o 22:36

Dlaczego tak jest że miasto nie lubi wsi , ja tego nie rozumiem każdy coś robi w życiu aby zapłacic rachunki, a jeżeli chodzi o świnie to przepisy są chore a nie swinie , i tak państwo skupi, wymyśli jakiś program tyle że może po 3 zł albo taniej , ci ze wsi dołożą  do biznesu natomiast ci z miasta i tak to zjedzą i zapłacą jak za zdrowe, w sklepach nie widać róznicy w cenach wyrobów.

Na tym całym zamieszaniu ktoś się zarobi  ale to nie będą ani producenci , ani konsumenci. 

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 o 21:38

Ha ha ha na pewno nie wypuszczą. Rolnicy ze wsi są tak łakomi, tacy oszczędni, tak chytrzy na kasę że jakby mogli toby gó wno spod siebie zjedli a co dopiero wypuszczać świnki do lasu.

Avatar
gość / 27 lutego 2014 o 20:21

Śmiejcie się dalej, a ciekawe skąd bierze się to pyszne mięsko na waszych stołach. Gdyby nie taki rolnik zapierniczał na wsi w gównie to byście trawę jedli... 

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 o 19:50

Już zapomnieli rolnicy jak jeszcze kilkaset lat wstecz obrabiali pańszczyznę i pan stał nad takimi z batem i poganiał do roboty w polu. Nic innego nie umieli robić tylko świnie paść a teraz proszę ich potomkowie wielkich panów udają ze słomą w butach  :D  :D  :D

Avatar
snickers_2005 / 27 lutego 2014 o 19:48

Co chciałeś osiągnąć przez ten post? myślisz że kogoś sprowokujesz?

Avatar
alladyn / 27 lutego 2014 o 19:40

Wiejskie pastuchy w  obesranych filcach i z brudem za pazurami niech wypuszczają sobie do lasu. Wtedy stracą jeszcze więcej.

Avatar
tom123 / 3 marca 2014 o 17:19

W zamian te pasożyty rolniki powinni oddać co do grosika wszystkie dotacje unijne jakie dostali,łącznie z odsetkami i opłatą karna w wysokości 100% otrzymanych środków!!!

Avatar
realista / 3 marca 2014 o 10:37

Świński problem to jest sprawa polityczna.Wshodnia Polska jest zwolenniczką Kaczyńskiego i jego teorji anty rosyjskich .W dodatku doszło poparcie przez Polskę przewrotu w Kijowie co niejest na rękę rosjanom.Możemy jeszcze spodziewać się wielu restrykcji ze strony Rosji n.p. gaz.

Avatar
pastuch / 1 marca 2014 o 23:08

Na mieszczańską głupotę NIE MA LEKARSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
oj / 28 lutego 2014 o 08:02

już puszczą sami je zabiją i sprzedadzą kto nie zna polskiego rolnika ha ha ha

Avatar
gość / 27 lutego 2014 o 22:36

Dlaczego tak jest że miasto nie lubi wsi , ja tego nie rozumiem każdy coś robi w życiu aby zapłacic rachunki, a jeżeli chodzi o świnie to przepisy są chore a nie swinie , i tak państwo skupi, wymyśli jakiś program tyle że może po 3 zł albo taniej , ci ze wsi dołożą  do biznesu natomiast ci z miasta i tak to zjedzą i zapłacą jak za zdrowe, w sklepach nie widać róznicy w cenach wyrobów.

Na tym całym zamieszaniu ktoś się zarobi  ale to nie będą ani producenci , ani konsumenci. 

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 o 21:38

Ha ha ha na pewno nie wypuszczą. Rolnicy ze wsi są tak łakomi, tacy oszczędni, tak chytrzy na kasę że jakby mogli toby gó wno spod siebie zjedli a co dopiero wypuszczać świnki do lasu.

Avatar
gość / 27 lutego 2014 o 20:21

Śmiejcie się dalej, a ciekawe skąd bierze się to pyszne mięsko na waszych stołach. Gdyby nie taki rolnik zapierniczał na wsi w gównie to byście trawę jedli... 

Avatar
Gość / 27 lutego 2014 o 19:50

Już zapomnieli rolnicy jak jeszcze kilkaset lat wstecz obrabiali pańszczyznę i pan stał nad takimi z batem i poganiał do roboty w polu. Nic innego nie umieli robić tylko świnie paść a teraz proszę ich potomkowie wielkich panów udają ze słomą w butach  :D  :D  :D

Avatar
snickers_2005 / 27 lutego 2014 o 19:48

Co chciałeś osiągnąć przez ten post? myślisz że kogoś sprowokujesz?

Avatar
alladyn / 27 lutego 2014 o 19:40

Wiejskie pastuchy w  obesranych filcach i z brudem za pazurami niech wypuszczają sobie do lasu. Wtedy stracą jeszcze więcej.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!