Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 listopada 2011 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Baner zatrzyma S17? Protesty przeciwko wywłaszczeniom pod ekspresówkę

0 31 A A

Czy wojewoda lubelski rażąco narusza prawo? – taki banner stanął wczoraj w pobliżu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. To protest właścicieli dwóch nieruchomości położonych na przyszłej obwodnicy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwoje właścicieli nieruchomości leżących na trasie planowanej budowy obwodnicy Lublina i części 68-kilometrowego fragmentu S17 protestuje przeciwko – jak twierdzą – łamaniu prawa przez LUW.

– Chodzi o poszanowanie podstawowych praw właścicielskich – mówią zainteresowani. – W 2008 roku Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wszczęła procedurę związaną z przejęciem naszych gruntów. Nie zgadzaliśmy się z wycenami zaproponowanymi przez drogowców. A pod koniec września nagle dowiedzieliśmy się, że będziemy objęci zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Zdaniem protestujących, korzystniejsza dla nich procedura wywłaszczeniowa nie została zakończona, gdyż toczą się w tej sprawie procesy sądowe. – Dlatego nie można stosować ZRID – twierdzą.
Co na to urzędnicy wojewody? – GDDKiA złożyła wniosek o umorzenie postępowania wywłaszczeniowego i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzję wydaliśmy w oparciu o tzw. specustawę drogową – twierdzi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody lubelskiego.

Teraz – w przeciwieństwie do procedury wywłaszczeniowej – nie ma negocjacji finansowych z właścicielem. Na mocy specustawy nieruchomość przechodzi na rzecz Skarbu Państwa i można zaczynać budowę.

Ponadto, w procedurze wywłaszczeniowej wszystkie przejmowane grunty były wyceniane jako działki budowlane. W ZRID są już rozróżniane na budowlane i rolne. To zaniża wyceny.

– Inicjator tego protestu otrzymał kilka szacunkowych wycen nieruchomości. Nie zgadzał się na żadną z nich. W tej samej sprawie nie mogą toczyć się dwa postępowania: wywłaszczeniowe i ZRID – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA Lublin.

LUW potwierdza, że dwie osoby skorzystały z przysługującego im prawa do odwołania się od decyzji umarzającej postępowanie wywłaszczeniowe do ministra infrastruktury. W jednym przypadku minister utrzymał decyzję wojewody, w drugim postępowanie wciąż się toczy.

– Ze względu na ważny interes społeczny i gospodarczy wojewoda podejmuje działania w celu umożliwienia rozpoczęcia budowy – dodaje Tatara.
Innego zdania jest dr Michał Jackowski z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski & Guzek z Poznania.

- Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zabraniają prowadzenia dwóch postępowań w tej samej sprawie. Decyzja wydana z naruszeniem tej zasady jest obarczona poważną wadą i powinna zostać unieważniona. Postępowanie o pozwolenie na budowę czy też postępowanie wywłaszczeniowe oraz postępowanie w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej są to jedynie nominalnie odrębne postępowania, dotyczące odrębnego przedmiotu. Jednak w obu przypadkach to postępowania, których celem jest doprowadzenie do wywłaszczenia nieruchomość i posadowienia na niej drogi publicznej. Równoległe prowadzenie tych postępowań rodzi ogromne wątpliwości i, jak się wydaje, spore ryzyko, iż zostanie wydana decyzja nieważna – powiedział nam prawnik z Poznania.

- Opisana sytuacja po raz kolejny stawia ogromny znak zapytania wobec tzw. specustawy drogowej. Niedopuszczalna i sprzeczna z zasadą zaufania obywatela do państwa jest bowiem sytuacja, gdy organy władzy wykorzystują prawo wobec obywatela, aby zamknąć mu drogę do dochodzenia sprawiedliwego odszkodowania. Opisany przykład wskazuje, że zasadne mogą być liczne wątpliwości co do konstytucyjności tej ustawy, odnoszące się do bardzo długiego trybu ustalania i wypłaty odszkodowań (gdy nieruchomość przechodzi na państwo z mocy prawa już w dniu gdy decyzja staje się ostateczna), czy do niedostatecznego zapewnienia gwarancji proceduralnych dla pokrzywdzonego obywatela” - dodaje dr Michał Jackowski.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że akcję przeciwko LUW popiera poseł Henryk Smolarz (PSL). Gdy podejmowano decyzję, urzędem kierowała jego partyjna koleżanka Genowefa Tokarska. Teraz oboje są posłami.

– Nie wiedziałem o tej akcji – mówi Henryk Smolarz. Ale dodaje, że rozumie protest. Obwodnica ma przeciąć jego nieruchomości. – Od lat czekam na decyzję wywłaszczeniową. Cena proponowana przez drogowców nie była korzystna. Choć procedura wywłaszczeniowa nie została zakończona, wszczęto nową – dziwi się Smolarz.

Prawnicy są zdania, że ta decyzja może wstrzymać budowę tego odcinka S 17.


Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2011 o 11:57
Car był łaskawszy dla swoich poddanych.Za wywłaszczenie za zgodą właściciela płacić godnie,a nie rugować za cenę nie odpowiednią w imię wyższych wartości społecznych i państwowych.To brzmi ładnie w pijarze,a właściciela robi się w balona,bo rząd tak każe.
Avatar
XX / 21 listopada 2011 o 19:50
[quote name='boges' timestamp='1321471027' post='559112']
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
[/quote]
A Ty masz jakieś pojecie w sprawie? Ja właśnie jestem w trakcie procedury wywłaszczeniowej, jakbyś był na moim miejscu to inaczej byś beczał. Nie ma jeszcze prawomocnej decyzji ZRiD (bo została oprotestowana)a GDKKiA robi co chce. Dla 5% premii wydajesz nieruchomość, bo "specustawa" jest po to żeby obywatela udupić obowiązkami, a urzędasy mają w d..pie prawo. Wniosek o ZRiD dla 3 odcinka złożony 23 maja, wojewodzina miała ustawowy termin 90 dni na wydanie decyzji i co ? wydała ZRID 21 października. Wydajesz nieruchomość, nie wiedząc jakie dostaniesz odszkodowanie i kiedy je dostaniesz. Więc MORDA W KUBEŁ I NIE BULGOTAĆ.
[quote name='boges' timestamp='1321471027' post='559112']
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
[/quote]
A Ty masz jakieś pojecie w sprawie? Ja właśnie jestem w trakcie procedury wywłaszczeniowej, jakbyś był na moim miejscu to inacze... rozwiń
Avatar
SA / 21 listopada 2011 o 19:17
[quote name='ja@' timestamp='1321445509' post='558964']
Paula pieprz y sz jak PO parzona przez PAA likota. Na wypłątę sie czeka ale jak masz decyzje to ja dostaniesz, jak ci sie cos nie podoba to proces cywilny - jesli masz racje jeszcze cos dostaniesz, co do spraw kreydtu mysle ze decyzja o wycenie i wypacie dla banku jest najelszpym dowodem na wypalacalnosc wiec pieniacze niech juz ida do domu i ten baner niech zabiora
[/quote]
Moherze,
po co zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia?
Masz jakieś pojęcie ile trwa taka sprawa z powództwa cywilnego? Jeśli dochodzisz swoich praw w postępowaniu sądowym, to żaden bank nie udzieli kredytu na ten cel. Chcesz, żeby bank przyjął na zabezpieczenie cesję z decyzji administracyjnej? Urząd Wojewódzki potwierdzi, że przyjął do wiadomości cesję i zobowiąże się do przekazywania środków na rachunek wskazany przez Bank? Przecież ludzie nie mają czasami innych oszczędności i skąd wezmą na udział własny w kredycie?
Jełopie morda w kubeł w kwestii wywłaszczenia- nie masz pojęcia, to nie bij piany na forum.
[quote name='ja@' timestamp='1321445509' post='558964']
Paula pieprz y sz jak PO parzona przez PAA likota. Na wypłątę sie czeka ale jak masz decyzje to ja dostaniesz, jak ci sie cos nie podoba to proces cywilny - jesli masz racje jeszcze cos dostaniesz, co do spraw kreydtu mysle ze decyzja o wycenie i wypacie dla banku jest najelszpym dowodem na wypalacalnosc wiec pieniacze niech juz ida do domu i ten baner niech zabiora
[/quote]
Moherze,
po co zabierasz głos w sprawach, o których nie masz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 12:14
Morda w kubeł,prawo do dupy i wszystko trzyma się kupy.Nie podskakuj chłopie,ja urzędnik mam krawat, biały kołnierzyk i silną prywatną wolę i parobkom podskakiwać nie pozwolę.
Avatar
Krzysztof / 16 listopada 2011 o 23:30
Jackowski się myli. To nie są dwa postępowania w tej samej sprawie. Sprawy dotyczą jedynie tego samego terenu i przejęcia terenu za odszkodowaniem. Jednak ZRiD (zgoda na realizację inwestycji drogowej) dotyczy przede wszystkim realizacji drogi. Wywłaszczenie jednej działki jest tylko częścią i to niewielką całej decyzji. Poza tym nowy tryb obejmuje całość i uniemożliwia zaistnienie absurdalnego faktu, gdy wywłaszczono 99% działek, a 1% nie wywłaszczono i nie można zrealizować inwestycji mimo wykupienia 99% terenu.
Avatar
janek / 16 listopada 2011 o 23:03
Tak czy siak dużo się mówi o interesie publicznym o wyższych celach i potrzebach budowy - wszystko ok, wiekszosc tych ludzi nie neguje tego, tylko ze juz jako bezposrednio dotknieci ponoszeniem tego obowiazku chca dostac sluszne odszkodowanie,rzeczywiscie odpowiadajace wartosci utraconych nieruchomosci i nie widze w tym nic dziwnego. Wiekszosc osob ktore tu sie wypowiadaly zapewne nie sa w ogole w sposob bezposredni dotknieci sprawa. Skoro tak krzyczycie o gornolotnych haslach interesu publicznego to moze tez sie wlaczycie w jego realizacje? dorzuccie ludziom roznice o jaka zmniejsza sie ich odszkodowania w stosunku do rzeczywistej wartosci gruntow czy budynkow, przeciez to oni w sposob rzeczywisty sa dotknieci ponoszeniem tego "celu spolecznego", nie pomozecie? przy ilosci ludnosci w naszym wojewodztwie to beda groszowe sprawy. Przeciez to cel społeczny, niech spoleczenstwo sie zaangazuje a nie sie pieni i wyglasza banalne osądy.
Tak czy siak dużo się mówi o interesie publicznym o wyższych celach i potrzebach budowy - wszystko ok, wiekszosc tych ludzi nie neguje tego, tylko ze juz jako bezposrednio dotknieci ponoszeniem tego obowiazku chca dostac sluszne odszkodowanie,rzeczywiscie odpowiadajace wartosci utraconych nieruchomosci i nie widze w tym nic dziwnego. Wiekszosc osob ktore tu sie wypowiadaly zapewne nie sa w ogole w sposob bezposredni dotknieci sprawa. Skoro tak krzyczycie o gornolotnych haslach interesu publicznego to moze tez sie wlaczycie w jego realizacje?... rozwiń
Avatar
xyz / 16 listopada 2011 o 20:57
Cyt.: "Innego zdania jest dr Michał Jackowski z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski & Guzek z Poznania.

- Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zabraniają prowadzenia dwóch postępowań w tej samej sprawie. Decyzja wydana z naruszeniem tej zasady jest obarczona poważną wadą i powinna zostać unieważniona."

Pan Adwokat przed udzieleniem wywiadu powinien zajrzeć do kodeksu postępowania administracyjnego. Wie, że w k.p.a. coś tam było na ten temat ale nie do końca pamięta.
Sprawę reguluje art. 156. § 1. pkt 3 k.p.a. zgodnie z którym organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną. naruszeniem prawa nie jest więc, jak sugeruje pan Adwokat, prowadzenie 2 postępowań w jednej sprawie ale wydanie 2 decyzji w tej samej sprawie, w dodatku muszą być to decyzje rozstrzygające "co do istoty sprawy".

Jak rozumiem Wojewoda umorzył postępowanie wywłaszczeniowe właśnie po to żeby nie było 2 decyzji merytorycznych w tej samej sprawie.
Więc wszystko jest w jak najlepszym prządku i nie można w żadnym wypadku mówić o rażącym naruszeniu prawa.
Cyt.: "Innego zdania jest dr Michał Jackowski z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski & Guzek z Poznania.

- Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zabraniają prowadzenia dwóch postępowań w tej samej sprawie. Decyzja wydana z naruszeniem tej zasady jest obarczona poważną wadą i powinna zostać unieważniona."

Pan Adwokat przed udzieleniem wywiadu powinien zajrzeć do kodeksu postępowania administracyjnego. Wie, że w k.p.a. coś tam było na ten temat ale nie do końca pamięta.
Sprawę reg... rozwiń
Avatar
Cynamonka / 16 listopada 2011 o 20:28
Gdyby ktoś raczył czytać uważnie wszystkie wypowiedzi to by zauważył, iż słowa - MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ - miały w mojej wypowiedzi ironiczny wydźwięk i zostały przepisane z wcześniejszej wypowiedz jakiegoś inteligentna.
Co do stanu mojej wiedzy - nie będę dyskutować z kimś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem, bo to bez sensu - nie warto dyskutować z idiotą, bo sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem - niestety.
Pozdrawiam najserdeczniej ;]
Avatar
boges / 16 listopada 2011 o 20:17
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
Avatar
Cynamonka / 16 listopada 2011 o 19:35
Zebrało się stado baranów i beczy. Gdyby ci ludzie dostawali godne pieniądze za swoje własności to nie robiliby problemów. Najlepiej by było jakby ludzie, którzy nie byli w takiej sytuacji nie zabierali głosu - ot po prostu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
Ludzie, jesteście nienormalni. Ale cóż, jak ktoś się nie zna, to tak jest.
Avatar
Gość / 22 listopada 2011 o 11:57
Car był łaskawszy dla swoich poddanych.Za wywłaszczenie za zgodą właściciela płacić godnie,a nie rugować za cenę nie odpowiednią w imię wyższych wartości społecznych i państwowych.To brzmi ładnie w pijarze,a właściciela robi się w balona,bo rząd tak każe.
Avatar
XX / 21 listopada 2011 o 19:50
[quote name='boges' timestamp='1321471027' post='559112']
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
[/quote]
A Ty masz jakieś pojecie w sprawie? Ja właśnie jestem w trakcie procedury wywłaszczeniowej, jakbyś był na moim miejscu to inaczej byś beczał. Nie ma jeszcze prawomocnej decyzji ZRiD (bo została oprotestowana)a GDKKiA robi co chce. Dla 5% premii wydajesz nieruchomość, bo "specustawa" jest po to żeby obywatela udupić obowiązkami, a urzędasy mają w d..pie prawo. Wniosek o ZRiD dla 3 odcinka złożony 23 maja, wojewodzina miała ustawowy termin 90 dni na wydanie decyzji i co ? wydała ZRID 21 października. Wydajesz nieruchomość, nie wiedząc jakie dostaniesz odszkodowanie i kiedy je dostaniesz. Więc MORDA W KUBEŁ I NIE BULGOTAĆ.
[quote name='boges' timestamp='1321471027' post='559112']
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
[/quote]
A Ty masz jakieś pojecie w sprawie? Ja właśnie jestem w trakcie procedury wywłaszczeniowej, jakbyś był na moim miejscu to inacze... rozwiń
Avatar
SA / 21 listopada 2011 o 19:17
[quote name='ja@' timestamp='1321445509' post='558964']
Paula pieprz y sz jak PO parzona przez PAA likota. Na wypłątę sie czeka ale jak masz decyzje to ja dostaniesz, jak ci sie cos nie podoba to proces cywilny - jesli masz racje jeszcze cos dostaniesz, co do spraw kreydtu mysle ze decyzja o wycenie i wypacie dla banku jest najelszpym dowodem na wypalacalnosc wiec pieniacze niech juz ida do domu i ten baner niech zabiora
[/quote]
Moherze,
po co zabierasz głos w sprawach, o których nie masz pojęcia?
Masz jakieś pojęcie ile trwa taka sprawa z powództwa cywilnego? Jeśli dochodzisz swoich praw w postępowaniu sądowym, to żaden bank nie udzieli kredytu na ten cel. Chcesz, żeby bank przyjął na zabezpieczenie cesję z decyzji administracyjnej? Urząd Wojewódzki potwierdzi, że przyjął do wiadomości cesję i zobowiąże się do przekazywania środków na rachunek wskazany przez Bank? Przecież ludzie nie mają czasami innych oszczędności i skąd wezmą na udział własny w kredycie?
Jełopie morda w kubeł w kwestii wywłaszczenia- nie masz pojęcia, to nie bij piany na forum.
[quote name='ja@' timestamp='1321445509' post='558964']
Paula pieprz y sz jak PO parzona przez PAA likota. Na wypłątę sie czeka ale jak masz decyzje to ja dostaniesz, jak ci sie cos nie podoba to proces cywilny - jesli masz racje jeszcze cos dostaniesz, co do spraw kreydtu mysle ze decyzja o wycenie i wypacie dla banku jest najelszpym dowodem na wypalacalnosc wiec pieniacze niech juz ida do domu i ten baner niech zabiora
[/quote]
Moherze,
po co zabierasz głos w sprawach, o których nie masz... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2011 o 12:14
Morda w kubeł,prawo do dupy i wszystko trzyma się kupy.Nie podskakuj chłopie,ja urzędnik mam krawat, biały kołnierzyk i silną prywatną wolę i parobkom podskakiwać nie pozwolę.
Avatar
Krzysztof / 16 listopada 2011 o 23:30
Jackowski się myli. To nie są dwa postępowania w tej samej sprawie. Sprawy dotyczą jedynie tego samego terenu i przejęcia terenu za odszkodowaniem. Jednak ZRiD (zgoda na realizację inwestycji drogowej) dotyczy przede wszystkim realizacji drogi. Wywłaszczenie jednej działki jest tylko częścią i to niewielką całej decyzji. Poza tym nowy tryb obejmuje całość i uniemożliwia zaistnienie absurdalnego faktu, gdy wywłaszczono 99% działek, a 1% nie wywłaszczono i nie można zrealizować inwestycji mimo wykupienia 99% terenu.
Avatar
janek / 16 listopada 2011 o 23:03
Tak czy siak dużo się mówi o interesie publicznym o wyższych celach i potrzebach budowy - wszystko ok, wiekszosc tych ludzi nie neguje tego, tylko ze juz jako bezposrednio dotknieci ponoszeniem tego obowiazku chca dostac sluszne odszkodowanie,rzeczywiscie odpowiadajace wartosci utraconych nieruchomosci i nie widze w tym nic dziwnego. Wiekszosc osob ktore tu sie wypowiadaly zapewne nie sa w ogole w sposob bezposredni dotknieci sprawa. Skoro tak krzyczycie o gornolotnych haslach interesu publicznego to moze tez sie wlaczycie w jego realizacje? dorzuccie ludziom roznice o jaka zmniejsza sie ich odszkodowania w stosunku do rzeczywistej wartosci gruntow czy budynkow, przeciez to oni w sposob rzeczywisty sa dotknieci ponoszeniem tego "celu spolecznego", nie pomozecie? przy ilosci ludnosci w naszym wojewodztwie to beda groszowe sprawy. Przeciez to cel społeczny, niech spoleczenstwo sie zaangazuje a nie sie pieni i wyglasza banalne osądy.
Tak czy siak dużo się mówi o interesie publicznym o wyższych celach i potrzebach budowy - wszystko ok, wiekszosc tych ludzi nie neguje tego, tylko ze juz jako bezposrednio dotknieci ponoszeniem tego obowiazku chca dostac sluszne odszkodowanie,rzeczywiscie odpowiadajace wartosci utraconych nieruchomosci i nie widze w tym nic dziwnego. Wiekszosc osob ktore tu sie wypowiadaly zapewne nie sa w ogole w sposob bezposredni dotknieci sprawa. Skoro tak krzyczycie o gornolotnych haslach interesu publicznego to moze tez sie wlaczycie w jego realizacje?... rozwiń
Avatar
xyz / 16 listopada 2011 o 20:57
Cyt.: "Innego zdania jest dr Michał Jackowski z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski & Guzek z Poznania.

- Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zabraniają prowadzenia dwóch postępowań w tej samej sprawie. Decyzja wydana z naruszeniem tej zasady jest obarczona poważną wadą i powinna zostać unieważniona."

Pan Adwokat przed udzieleniem wywiadu powinien zajrzeć do kodeksu postępowania administracyjnego. Wie, że w k.p.a. coś tam było na ten temat ale nie do końca pamięta.
Sprawę reguluje art. 156. § 1. pkt 3 k.p.a. zgodnie z którym organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną. naruszeniem prawa nie jest więc, jak sugeruje pan Adwokat, prowadzenie 2 postępowań w jednej sprawie ale wydanie 2 decyzji w tej samej sprawie, w dodatku muszą być to decyzje rozstrzygające "co do istoty sprawy".

Jak rozumiem Wojewoda umorzył postępowanie wywłaszczeniowe właśnie po to żeby nie było 2 decyzji merytorycznych w tej samej sprawie.
Więc wszystko jest w jak najlepszym prządku i nie można w żadnym wypadku mówić o rażącym naruszeniu prawa.
Cyt.: "Innego zdania jest dr Michał Jackowski z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski & Guzek z Poznania.

- Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zabraniają prowadzenia dwóch postępowań w tej samej sprawie. Decyzja wydana z naruszeniem tej zasady jest obarczona poważną wadą i powinna zostać unieważniona."

Pan Adwokat przed udzieleniem wywiadu powinien zajrzeć do kodeksu postępowania administracyjnego. Wie, że w k.p.a. coś tam było na ten temat ale nie do końca pamięta.
Sprawę reg... rozwiń
Avatar
Cynamonka / 16 listopada 2011 o 20:28
Gdyby ktoś raczył czytać uważnie wszystkie wypowiedzi to by zauważył, iż słowa - MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ - miały w mojej wypowiedzi ironiczny wydźwięk i zostały przepisane z wcześniejszej wypowiedz jakiegoś inteligentna.
Co do stanu mojej wiedzy - nie będę dyskutować z kimś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem, bo to bez sensu - nie warto dyskutować z idiotą, bo sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem - niestety.
Pozdrawiam najserdeczniej ;]
Avatar
boges / 16 listopada 2011 o 20:17
@Cynamonka
A jakie Ty masz pojęcie o sprawie? Znasz kwoty jakia zaproponowano tym włąscicielom. Nie masz pojecie czy faktycznie są one zaniżone czy też może panowie się skrzykneli i postanowili w zarobić na wywłaszczeniu. Ja tego nie wiem i Ty też. Więc odpowiem po twojemu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
Avatar
Cynamonka / 16 listopada 2011 o 19:35
Zebrało się stado baranów i beczy. Gdyby ci ludzie dostawali godne pieniądze za swoje własności to nie robiliby problemów. Najlepiej by było jakby ludzie, którzy nie byli w takiej sytuacji nie zabierali głosu - ot po prostu MORDA W KUBEŁ I NA SYBERIĘ.
Ludzie, jesteście nienormalni. Ale cóż, jak ktoś się nie zna, to tak jest.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 4 0

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 2

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 0

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej?

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej? 0 0

Prawie 340 tys. zł rozdzieliły władze Lublina na dotacje do wydarzeń kulturalnych. Ponad połowę puli zgarnęli organizatorzy dwóch festiwali. Wśród tych, którzy dostali okrągłe zero, jest Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema i festiwal operowy na lubelskim Zamku

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 2 1

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia] 1 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 42 9

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 8

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 21 10

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!