wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Bez matury, za to z wyrokiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2005, 21:19

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat Sąd Rejonowy w Chełmie skazał wczoraj Lucjana J., radnego z Chełma. Sąd uznał go za winnego m.in. posługiwania się podrobionym świadectwem dojrzałości i grożenia podwładnej.

O sprawie pisaliśmy przed dwoma laty. Radny, obejmując stanowisko kierownika hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przedłożył dokumenty, z których wynikało,
że ma maturę. Wkrótce wyszło na jaw, że dokument jest podrobiony. Wtedy radny usiłował nakłonić kadrową do usunięcia fałszywego świadectwa z akt personalnych. Gdy kobieta nie zgodziła się, posunął się do gróźb. Na koniec sam wyciągnął podrobione dokumenty i podłożył na ich miejsce prawdziwe, które stwierdzały, że ukończył jedynie szkołę zawodową.
Sąd, uzasadniając wyrok, odniósł się do wyjaśnień składanych przez oskarżonego. Część z nich nazwał "tendencyjnymi i dość naiwnymi”. Zaznaczył też, że przy wymierzaniu kary wziął pod uwagę fakt, że
J. nie był karany. Jednocześnie położył nacisk na to, że jako radny powinien dawać swoim zachowaniem przykład.
Oprócz kary pozbawienia wolności sąd wymierzył także grzywnę i nakazał pokrycie kosztów sądowych. Oskarżonego nie było podczas odczytania wyroku. Obrona zapowiedziała odwołanie. (sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!