Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 kwietnia 2015 r.
7:20
Edytuj ten wpis

Biblioteka w Opolu Lubelskim po remoncie. Co się zmieniło?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
34 4 A A

Jest przewijak dla niemowlaków, kojec dla małych dzieci i kącik malucha – to wszystko w Gminnej Bibliotece Publicznej. A kto nie lubi szperać na półkach, może zamówić książkę przez internet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oficjalne otwarcie biblioteki zaplanowano na przyszły tydzień, ale czytelnicy od blisko miesiąca mogą cieszyć się z odmienionej biblioteki w Opolu Lubelskim. Po kilku miesiącach remontu placówka zmieniła się nie do poznania.

– Czytelnicy bardzo chwalą sobie wygląd i funkcjonalność biblioteki. Także nasze panie bibliotekarki mają lepsze warunki pracy – mówi Łukasz Król, dyrektor Opolskiego Centrum Kultury. – Wśród nowinek warto wymienić kojec dla maluchów, aby pozostały pod okiem pani bibliotekarki, gdy mamy szukają książek na półkach. Mamy także przewijak dla niemowlaków oraz kącik malucha. Ten ostatni przypadł do gustu przedszkolakom z "Promyczka”– dodaje Król.

Równolegle z pracami inwestycyjnymi instytucja przygotowywała się do procesu certyfikacji "Biblioteka +”. Aby otrzymać ten certyfikat wprowadzono szereg innowacyjnych usług. – Najważniejsze z nich to elektroniczny katalog zbiorów, który dostępny będzie zarówno w lokalu biblioteki, jak i u każdego w domu za pomocą przeglądarki internetowej. Zainteresowany wypożyczeniem książki może sam sprawdzić, czy jest ona w posiadaniu biblioteki i czy jest aktualnie dostępna – dodaje Łukasz Król.
Możliwa również będzie jej rezerwacja na konkretny czas. W celu sprawnego obiegu książek w bibliotece cały księgozbiór otrzymał kody kreskowe. Wymieniono także wyposażenie biblioteki – regały, krzesła i stoliki.

Inwestycję realizowano w ramach rządowego programu "Biblioteka +”. Prace budowlane przy termomodernizacji budynku biblioteki rozpoczęły się w połowie 2014 roku. Docieplono cały budynek, wymieniono stolarkę okienną, położono nową elewację. Wybudowane zostały nowe schody zewnętrzne wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:31

Oj Bolo aleś nie kumaty, ja lubie patrzec jak bibliotekarka szpera tu i tam ;)

Avatar
Bolo / 17 kwietnia 2015 o 13:28

Henek,co ty pleciesz,toż to cała przyjemność w szperaniu :)

Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:22

a jak można złożyć to zamówienie, tzn. gdzies kliknąć? o co chodzi? a poza tym nie chce szperać? a jaka to sprawa - przychodzę , mówię tytuł i bibliotekarka mi szpera..... chyba że w Opolu nie szperają.... (?) Oto jest pytanie! Jak bez szperania dostać książkę - może ktoś bliżej opisać ten przypadek....! ?

Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:16

a jak można złożyć to zamówienie, tzn. gdzies kliknąć? o co chodzi? a poza tym nie chce szperać? a jaka to sprawa - przychodzę , mówię tytuł i bibliotekarka mi szpera..... chyba że w Opolu nie szperają.... (?) Oto jest pytanie! Jak bez szperania dostać książkę - może ktoś bliżej opisać ten przypadek....! ?

Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:31

Oj Bolo aleś nie kumaty, ja lubie patrzec jak bibliotekarka szpera tu i tam ;)

Avatar
Bolo / 17 kwietnia 2015 o 13:28

Henek,co ty pleciesz,toż to cała przyjemność w szperaniu :)

Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:22

a jak można złożyć to zamówienie, tzn. gdzies kliknąć? o co chodzi? a poza tym nie chce szperać? a jaka to sprawa - przychodzę , mówię tytuł i bibliotekarka mi szpera..... chyba że w Opolu nie szperają.... (?) Oto jest pytanie! Jak bez szperania dostać książkę - może ktoś bliżej opisać ten przypadek....! ?

Avatar
heniek / 17 kwietnia 2015 o 13:16

a jak można złożyć to zamówienie, tzn. gdzies kliknąć? o co chodzi? a poza tym nie chce szperać? a jaka to sprawa - przychodzę , mówię tytuł i bibliotekarka mi szpera..... chyba że w Opolu nie szperają.... (?) Oto jest pytanie! Jak bez szperania dostać książkę - może ktoś bliżej opisać ten przypadek....! ?

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 4 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 4

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 12

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 36 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 123 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!