sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Biedny Internet Powiatowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2005, 22:25
Autor: Dominik Smaga

Dzwonię do starosty Janowa Lubelskiego. Telefon odbiera starsza kobieta. – To numer prywatny – mówi zdziwiona. Taki numer jest na stronie internetowej starostwa. Oprócz nieaktualnych danych nie ma tam nic więcej. I nie jest to przypadek odosobniony.

Pod tytułem „aktualności” jest tylko zaproszenie na 6 czerwca 2004 roku. Wtedy akurat przypadała 60. rocznica bitwy na Porytowym Wzgórzu. W Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem „Instrukcje załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym” żadnych instrukcji nie ma.
Strona starostwa w Opolu Lubelskim. W Biuletynie Informacji Publicznej umieszczono pięć instrukcji załatwiania spraw. Wśród nich wpis do ewidencji uczniowskich klubów sportowych, czy też zezwolenie na sprowadzenie zwłok z zagranicy. Najbardziej przydatna jest chyba procedura zmiany nazwiska. Jak zarejestrować samochód i jakie dokumenty są potrzebne do wymiany prawa jazdy – tego się już nie dowiem. – Jakiś czas temu zaglądałem do naszego BIP-u – zapewnia mnie Zenon Rodzik starosta opolski. – Wyjaśnię w urzędzie, dlaczego nie ma innych procedur – starosta jest wyraźnie zawstydzony.
Rycki BIP daje duże możliwości. Mogę segregować uchwały według daty, nazwy, numeru. Rosnąco lub malejąco. Ale nie ma uchwał. Podobnie jak informacji o trybie załatwiania urzędowych spraw. Za to mogę je segregować. – To wynika ze zmian kadrowych w urzędzie, przyjęliśmy nowy regulamin organizacyjny. Osoba, która to robiła, podjęła pracę w Warszawie – Sławomir Wołowiec, sekretarz powiatu ryckiego, nie traci rezonu. Zmiany kadrowe, o których wspomina, muszą trwać bardzo długo. Bo najświeższy budżet, jaki można tam znaleźć, dotyczy roku 2003.
Jaka jest wilgotność powietrza, temperatura i ciśnienie informuje strona starostwa w Tomaszowie Lubelskim. Jest nawet prędkość wiatru. Wywiało gdzieś za to zawartość linku „uchwały Rady Powiatu”. – Przecież są w BIP-ie. To jest jeszcze jakiś inny link? Nikt mi nic nie mówił – dziwi się Edyta Pawłowska z biura Rady Powiatu.
Ale są też i dobre przykłady. Komplet gotowych do pobrania formularzy dla interesantów jest w biuletynie starosty z Kraśnika. Po druki nie muszą się fatygować do urzędu m.in. mieszkańcy powiatów: świdnickiego, puławskiego i krasnostawskiego. Komplet formularzy czeka też na stronach starosty Lubartowa. Dla miejscowych to ułatwienie. Bo przyjezdnych witryna raczej nie przyciągnie. Dział „turystyka” świeci pustkami. „Gospodarka” również. A może ma to jakiś związek?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!